ERA II

Heroes of Might and Magic III: In the Wake of Gods is a massive modification of Heroes 3 inventing script language and generally intended to stretch the boundaries of the original game capabilities. Heroes 3 WoG presents new objects with various properties, drastically changed and improved creature abilities and a wide variety of custom scripts for altering the gameplay.

The English version of the article is here.

How to install and play Wake of Gods (WoG) without errors

Inštalácia ERA II (Wake of Gods)

Na inštaláciu potrebujete mať v PC inštalovanú Heroes 3, ideálne vo verzii Complete, najlepšie zo stránok GOG.COM, táto verzia je DRM FREE a nepotrebuje k spusteniu CD. Potom už je inštalácia veľmi jednoduchá, stačí stiahnuť inštalačný archív, uložiť si ho do počítača a spustiť.

Download
ERA II v2.8.x

instalacny_archiv_era

Inštalačný archív je stiahnutý a uložený na ploche PC, dvojklikom spustíme inštaláciu.

era_2_instalacia_novej_verzie

Dôležité je vybrať správnu cestu kde je inštalovaný Heroes 3 Complete, kliknite na „Browse“ a preklikajte sa k zložke s Heroes 3 Complete. Ja mám hru nainštalovanú priamo na disku C. C:\GOG Games\HoMM 3 Complete. Inštalácia trvá asi minútku, aj menej.

Inštalačný program vytvorí odkazy na ploche.

Inštalačný program vytvorí odkazy na ploche.

Po inštalácii sa na ploche objavia dva odkazy. ERA II spúšťa hru a Era Start Menu, ako už názov napovie otvorí menu s rôznymi položkami, medzi ktorými je aj Mod Manager.

Era Start Menu

Era Start Menu

Start Menu obsahuje rôzne položky, ale pokiaľ chcete len hrať, zaujímať vás bude jedine Mods Manager a Maps Editor. Ostatné položky sú skôr pre tvorcov modifikácií. Spustíme Mods Manager.

era_new_mod_manager

Cez Mods Manager si manažujete všetky modifikácie, ktoré si do hry pridáte. Jednoduchým spôsobom ich môžete vypnúť (Disable), zapnúť (Enable), zmazať, posunúť hore, alebo dolu. Po čistej inštalácii ERA II obsahuje 4 modifikácie Secondary Skills Scrolling, Fast Battle Animation (túto modifikáciu vypínam, pretože jednotky sa pri boji pohybujú strašne rýchlo a strácam tak prehľad čo sa deje), Quick Savings, Yona a In the Wake of Gods. Informácie o modifikáciách sa zobrazujú v okne vpravo dolu. Hru spustíte cez ikonku ERA II na ploche:

era_Start_icon

Nové modifikácie si môžete stiahnuť v sekcii download, pokiaľ si neviete rady s ich inštaláciou, poslúži stránka ERA II – Inštalácia modifikácií.

era_2_mod_manager

A takto vyzerá Mods Manager s niekoľkými modifikáciami, ako napríklad Upgrade ALL, XXL map patch a WoG Revised. Pozor, niektoré lacné antivírusové programy môžu označiť súbor modsmann.exe (teda Mod Manager) za napadnutý vírusom, samozrejme toto je len falošná správa.
Credits: Bes, Darkloke, Jim Vogan, Sav, solitaire345, Valery (Salamandre), ZVS, HC community and others.

wog_Karmic_Battles

Karmic Battles – This script modifies all battles against Wandering Monsters. All Wandering Monsters will get some help from „friends“. The script summons various stacks of monsters for every battle.

How to solve: „Assert violation in file“ (ERA 2)

Zaujímavé články:
Ako inštalovať modifikácie? 
Ako vyriešiť problém čiernej bojovej plochy?
WoG Options – preklad a vysvetlenie
Skryté mini-doplnky

181 Komentáre

 1. AvatarAnthrax

  Ať dělám co dělám, nikde nevidím ten „MODs Manager“ o kterém tady píšeš. Není v instalačce, není ani v tvé ultimate verzi.

 2. Liso1Liso1 (Autor článku)

  pozri si tento obrázok, na ňom je presne ukázané kde sa MODs Manager nachádza, samozrejme musíš mať nainštalovaný mod ERA II

 3. SoviSovi

  čiže ERAII nemožem kombinovať s WOG?

 4. Liso1Liso1 (Autor článku)

  ERA II už vo svojej inštalácii WoG obsahuje (ako modifikáciu) aj s opravenými chybami, tak preto už ho nie je potrebné inštalovať.

 5. SoviSovi

  Ok díky moc :-), priznám sa moc som po tom nepátral len ttak letmo, a nikde som to nenašiel tak som sa spýtal radšej 🙂

 6. Liso1Liso1 (Autor článku)

  No problem, od toho stránka funguje 🙂

 7. AvatarIndee

  Zdravim, prosimvás.. kde najdu savy z ery.. mám takovej problém, mám homm3hd, ten když zapnu tak se mi v load games zobrazej určitý savy.. vyjedu z toho, zapnu to přes era2 a najednou tam jsou úplně jiný savy, a jedná se stále jednu a tu samou verzi

 8. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Zdar, aby som sa trochu zorientoval, keď hraješ cez Homm3HD hraješ iba Heroes 3 Complete? Alebo Heroes 3 s ERA II?

  Lebo aj ERA II sa dá hrať bez problémov cez HD. Myslím ale že uložené hry v HD mode nie sú kompatibilné a teda sa nezobrazia ak spustíš hru iba cez h3era.exe.

 9. Avatarsecret

  hay, i have problem. i can’t run h3era.exe . It always says „Assert violation in file“.
  how can i fix?

 10. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Hi Secret.
  1. What version of Windows you are using?

  2. Do you have administrative rights on the system?

  3.
  a, Install a clean version of Heroes 3 Complete.

  b,Visit ERA II page.

  c, Install ERA II (It is an easy installation just follow instructions).

 11. Avatarpavelkrajci

  Prosim o pomov ked nainstalujem era 2 nejde mi spustit pomozte mi

 12. Avatarpavelkrajci

  ide to vobec na win7

 13. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Zdar,
  ERA II funguje bez najmenších problémov pod Windows 7. Skús trochu bližšie špecifikovať tvoj problém, čo sa presne stalo?

 14. Avatarlordanubis

  Zdravím, nedávno jsem si stáhl hru Heroes Chronicles. Všiml jsem si, že ERA 2 má v jednom screenshotu disabled Heroes chronicles. Chtěl bych vědět, jak mám přidat tenhle datadisk do ERA 2, když mám nainstalovanýho Heroes 3 Complete

 15. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Zdar, tak pozeral som na nete ohľadom Heroes Chronicles pre ERA II, existuje ale iba verzia s ruskými textami.
  Poda môjho názoru, ale nemá veľmi zmysel inštalovať Chronicles pod ERA II, pretože nové skripty ktoré obsahuje ti môžu znemožniť dohranie hry, rovnako je to aj pri kampani v Heroes 3 Complete ak máš nainštalovanú ERA II.
  Najlepšie je si len zaobstarať Heroes Chronicles (napr. na gog.com) a hrať takto.

 16. Avatarlordanubis

  Zdarec. Ani mi moc nejde o ty kampaně z Chonicles, spíš mě zajímá, jestli se třeba artefakty z chronicles přenesou do klasického heroes 3 complete a aby to fakalo aj s ERA 2.

 17. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Uf, tak to si skôr myslím že to nepôjde. Radšej skús Horn of the Abyss, tam máš okrem nových artefaktov aj ďalší originálny obsah.

 18. AvatarWazza

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, dají se nějak upravovat statistiky jednotek? Případně, dá se nějak upravovat jejich vzhled?

 19. AvatarWazza

  nebo dá se někde alespoň změnit obrázek hrdiny?

 20. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Ahoj, tieto veci sa samozrejme dajú spraviť, ale nie je to moja silná stránka.
  Michal sa v tom orientuje lepšie, keď bude on-line napíšem mu, aby sem hodil nejaké rady,

 21. AvatarWazza

  díky

 22. MichalMichal

  Ahoj Wazza a vitaj na fóre! Zmena portrétov hrdinov je celkom ľahká. Cez ERA startmenu si spustíš program Snd/Vid/Pac editor. Ten dokáže otvoriť súbory, kde sú komprimované obrázky. Pôvodní Heroes hrdinovia sú v zložke Heroes/Data/H3ab_bmp.lod. Po otvorení sa ti objavia čudné názvy rôznych obrázkov všemožných vecí. Portréty hrdinov sa začínajú na HPL0, musíš teda skrolovať doprava. Ak chceš nahradiť konkrétneho hrdinu, potrebuješ jeho malý obrázok vo formáte .pcx (pravdepodobne). Ten vložíš do archívu cez ikonu Add…(žltý priečinok s modrým +). Ak ale používaš mód na zmenu portrétov ako ja (Vallex portraits), musíš otvoriť archív Heroes 3\Mods\Vallex Portraits\Data\vallex portraits.pac. Tam sa nachádzajú len portréty, takže je to jednoduchšie. Naviac sa mi jeho hrdinovia zdajú krajší. Editáciu statov jednotiek som tiež vedel, len sa mi zdá, že ten program sa zmenil alebo chýba. Takže s tým ti, žiaľ, neporadím. Ale môžeš skúsiť hľadať na vlastnú päsť. veľa šťastia!

 23. AvatarWazza

  dík za pomoc 🙂

 24. MichalMichal

  Od toho tu sme, aby sme sa snažili pomáhať. A chcem sa s pýtať, chodíš sem pravidelne a čítaš články?

 25. AvatarWazza

  od té doby, co sem znova začal hrát heroes 3, to znamená asi týden zpátky, mám projitý víceméně všecko co tu máte 🙂

 26. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Tak to znamená že máš kopec voľného času :).
  Hral si aj kampaň v Horn of the Abyss?

 27. AvatarWazza

  kampaně si nechávám až po zkouškovým, tedka hrajeme akorát s kamarádama a zjišťujeme, že proti 160% nejsme schopní vyhrát 😀 nechápu kde bere první týden tolik jednotek 😀

 28. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Ak hráš ERA II aj s modifikáciami (napr. Fast AI), tak tam má počítač od začiatku postavené celé mesto aj s grálom 🙂

 29. AvatarWazza

  aha 😀 tak to potom jo 😀

 30. AvatarLord Anubis

  Zdravím. Nainstaloval sem HoMaM 3 Complete a k tomu ERA 2.46 + New Objets Patch + XXL maps + Random Skin + Wog Revised + Sagamosa (Advanced levels) + HoMM3 HD 3.673f —- výsledek, hra mi občas padá. Myslíte, že by to mohlo být tím MODem Sagamosa? U žádné instalace Ultimate edition sem Sagamosu neviděl?

 31. MichalMichal

  Zdar Lord Anubis, vitaj u nás. Nestabilita hry je samozrejme spôsobená módom Sagamosa. Ten je ohromne veĺký, nedokončený a hlavne zabugovaný. Ak chceš s ním hrať, stiahni si remade verziu. Tá je o kúsok lepšia, ale aj tak treba počítať s crashmi. A nie je zaradený do Ultimate práve kvôli tomu.

 32. AvatarLord Anubis

  Zdravím. Tak OK. Zkusím teda hru nainstalovat bez Sagamosa scripts. Jinak teď jsem četl o tom VCMI projektu. Jak je to s kompatibilitou? Jak postupovat při instalaci? Má to v sobě už WOG a HD rozlišení?

 33. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Určite skús bez módu Sagamosa, ERA II je dosť stabilná.
  VCMI je momentálne vo verzii 0.95b a jeho stabilita je stále vyššia. Od verzie 0.94 obsahuje v sebe aj ERA II vylepšenia. Nie WoG nstavenia.
  Rovnako obsahuje aj vyššie rozlíšenie, ktoré sa ale nastavuje v prostredí hry.
  Momentálne sú pre VCMI k dispozícii aj nové mestá ako Forge, Cove, Grove, alebo Preserve.

 34. AvatarAnarus

  Ahojda, chci se zeptat, teď jsem narazil na ERA II poprvé a mám otázku: existuje na to komplwtní čeština? Sice umím víceméně anglicky, ale jsem rád, když si můžu užít hru v češtině. 🙂

 35. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Anarus vitaj 🙂

  S angličtinou pre ERA II je to trochu zložité, exituje jedna modifikácia, ktorú môžeš skúsiť, stiahneš ju tu.
  Ale nemusí fungovať správne. V prípade že by si si nevedel rady s nastaveniami, napíš, prípadne skús pozrieť na stránku, kde som tieto nastavenia preložil: http://heroes3wog.net/era-ii-instalacia/wog-nastavenia/

 36. AvatarMatis

  Ahoj,
  mam dotaz ohladne multiplayera cez ERA II (konkretne TCP/IP) hra mi celkom casto pada, nemate niekto podobny problem resp. ide to niekomu bez problemov? Hra po par tahoch bez hlasky cela padne. Mam spravenu novu instalaciu Complete + ERA II + HD bez dalsich modov. Doteraz som hraval Complete + WOG 3.58f a nepadalo to tak casto. Ak by mal dakto radu budem velmi vdacny, skusal som uz hadam vsetko. Diky 🙂

 37. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Ahoj, asi ťa sklamem, ale čo viem tak multiplayer v ERA II nie je veľmi dotiahnutý.

  Skúsil by som multiplayer bez HD modifikácie čo to povie (je dobré aby ste obaja mali rovnakú verziu Heroes 3 Complete). Ale nemyslím že to veľmi pomôže. Skús keď tak Horn of the Abyss, to bude poľa m%na lepšia voľba.

 38. AvatarMatis

  Nad tym som rozmyslal, len sucastou HotA myslim nie je wog… Skusim to este bez toho HD, a popripade este staru klasicku instalaciu Wogu na complete, ako som to mal povodne. Zatial diky za rady 😉

 39. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Presne tak, WoG nie je súčasťou HotA, tak tam sa musíš rozhodnúť čo chceš hrať.
  Dosť to záleží aj od verzie Heroes 3 complete, ja používam tú z GOG.com.

 40. AvatarBorelias

  Ahoj, hned po rozbalení mi to norton internet security zablokoval jako vir (modsman.exe), proto to nejspíš nekteří lidé nemůžou najít…

 41. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Zdar, ďakujem za upozornenie. Budem vedieť do budúcna. Na počítačoch na ktorých skúšam Heroes je MS Essentials (ten samozrejme nezachytí) a na druhom je ESET, ale nestalo sa mi, že by zablokoval modsman.exe.

 42. AvatarAjomajo

  Hello, when I play is everything fine but when I start battle problem starts..
  Firstly i had problem that all battle screen is black, but I fixed it now.
  Now i have problem that if monster moves, he still leave „his shadow“ behind in spot he was standing before, this bug is kinda annoying, any ideas how to fix it?

 43. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Hello Ajomajo,

  which modifications you have installed? If you have a problem with a black screen when fighting, probably missing a modification. Try to install MornBattlefields http://heroes3wog.net/morn-battlefields/ .

 44. AvatarLordanubis

  Zdravím, mám menší dotaz ohledně nastavení. Nedávno jsem přeinstaloval komp a znovu nainstaloval H3 Complete + Era 2.46 a postupně jsem k tomu doinstaloval další mody. Když otevřu Mod Manager ver. 0.13.7.13 tak to jde od spoda: In the Wake of Gods, Fast Battle Animation, Yona, Secondary Skills Scrolling, New Objects Patch, WoG Revised, XXL, Random Backgrounds. … a nějakým způsobem mi nefunguje nastavení WOG ve hře. V nastavení mám třeba zaškrtnuto, že před každým městem je Warlords banner a když vygeneruji mapu, tak tam ale není. Třeba to je špatným uspořádáním v tomhle Mod Manageru. Poradíte?

 45. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Zdar, skús najprv modifikáciu WoG Revised presunúť úplne na začiatok zoznamu v Mod Managery, aby všetky ostatné modifikácie boli pod ňou.
  Potom spusti hru, otvor WoG nastavenia a v pravo dole nájdi SAVE a ulož si ich ich do súboru.
  Malo by to pomôcť, daj vedieť.

 46. AvatarRenegade

  Cau Liso1, budou mi modifikace fachat i na WIN 8.1 x64. Mam complete verzi z GOGu ?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, na Win 8 mám Heroes 3 odskúšaný, všetko behá bez problémov. Netestoval som ale GOG verziu, no nemyslím že by to mal byť problém.

 47. Avatarnot_important

  Don’t know if it’s only me, but the archives „heroes-3-ultimate-edition-4-komponenty.zip“ & „era-2-4-6.zip“ both seem damaged for some reason; I can’t get them to unpack with 7zip, they only spit out one of the .exe[s] there contained in a unusable shape. Sorry for the noobspeak, but I think you get what I mean.

  By the way, the anti-bot quiz is more of a anti-attention-deficient-people for me, for I haven’t noticed its box a couple times the first time around ;p

 48. AvatarLord Anubis

  Zdravím.. už někdo vymyslel jak nahrát město Cove (pirate bay) z HoTA do ERA2? 😀 docela bych ho tam ocenil 😀 i ty všechny výborně udělaný jednotky.

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, tak mám pocit že to nie je možné, jedine ako si môžeš zahrať za Cove s ERA II možnosťami je skúsiť VCMI, tam je tento hrad dostupný: http://heroes3wog.net/otestovane-piratske-mesto-cove-pre-vcmi-v0-94/

 49. Avatarzorro

  Ahoj, chtel bych se zeptat, jak se naucim dalsi secondary skilly, tim myslim vice nez dovoluje zakladni hra heroes 3, mam nainstalovanou samozrejme era2, ale pri dalsich lvlech mi to skilly uz nenabizi, diky

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, podľa všetkého nemáš túto funkciu aktívnu vo WoG nastaveniach, miesto 8 ich môžeš mať 10. Pozri obrázok: WoG Options

   1. Avatarzorro

    Ahoj, tuto funkci zaplou mam a porad se nemuzu naucit nove secondary skills, zvlastni je ze v jedne mape se mi to povedlo a ted uz to nejde … Nemuze byt chyba ze nevim kde se mam ty dalsi skilly naucit ? Melo by to jit v confluxu a v tech hutech ? 🙂

    diky za opoved

    gl v mapach

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Tak to je divné, ale myslím že tie ostatné dve schopnosti idú naučiť práve v hutoch, alebo pri postupe na ďalší level, kde ťa na to aj hra upozorní že hrdina sa môže naučiť novú úroveň.
     Náhodou už ich hrdina nevie 10 a preto sa nemôžeš naučiť nové?
     Otvor obrazovku hrdinu a ak už vie 8 schopností, tak skús kliknúť na tú šipku v pravo, ktorá ukazuje nadol (sú dve nad sebou), ak sa ti obrazovka prepne na ďalšie chopnosti, tak ich už vie hrdina 10 a tým pádom sa ďalšie nenaučíš.

 50. Avatarmacropus

  Chtěl bych se zeptat jestli neexistuje modifikace, která by umožnila změnit typ města? Tedy například změnit castle na rapmpart atd.

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, ak myslíš priamo v hre, teda že obsadíš mesto a chceš zmeniť jeho typ na iný, tak toto je možné, ale je to dosť zdĺhavý proces.
   Jediný hrdina ktorý je schopný po zničení mesta postaviť nové je Jeddite (Dungeon), on má schopnosť Builder. Daj vedieť ak chceš vedieť viac.

 51. AvatarDžano

  Ahoj, mám problém s Map Editorom, keď spustím WoG Editor, či už cez Era Start Menu, alebo z foldra, vyhodí mi „Runtime Error 216 at …(vždy iné číslo)“. Vytváranie máp v Heroes som mal vždy veľmi rád a chcel by som nejakú spraviť aj s WoG vecami, preto by som rád vedel, čo s tým errorom robiť. Môj systém – Windows7.

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, tak som skúsil spustiť WoG editor cez ERA start menu a všetko v poriadku, žiadne problémy. Máš inštalované ešte nejaké iné modifikácie?
   Skúsil by som spraviť čistú inštaláciu Heroes 3 Complete + ERA II a potom spustiť editor máp a malo by byť všetko v poriadku.
   Prípadne spúšťaj súbory ako administrátor, ale myslím že čistá inštalácia zaberie ak nie, tak píš a nájdeme spôsob ako ho dať dokopy.

   1. AvatarDžano

    Mám len WoG a nič iné. Keď spustím editor ako správca, je to to isté. V podstate je to čistá inštalácia (inštaloval som H3C a hneď Eru), ale nebude problém v tom, že H3C mám ako ISO?

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Ťažko povedať, ja používam GOG verziu, ale nevylučujem že by to nemohlo byť tým. Skús niekde stiahnuť Heroes 3 Complete, trebárs niekde tu: http://uloz.to/xSZjzacE/heroes-3-complete-rar a na túto verziu nainštaluj ERA II a spusti editor.

    2. sovisovi

     Tiež hrávam doma cez ISO. keď prídem domov a budem mať čas (zajtra cestujem a vrátim sa až v nedelu, snaď si spomeniem) tak môžem vyskúšať ten map editor.

 52. AvatarHonza

  Mam problem, nejake boje maj cerny pudorys a jednotky kdyz se hnou tak po nich zustava obraz te jednotky na miste na kterem byly predtim, nekdo s tim na nejakou zkusenost?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar,
   tento problém poznám, pokiaľ sa ho chceš zbaviť, sú tu dve možnosti.

   Prvá spočíva v stiahnutí modifikácie s extra bojiskami Morn Battlefields: http://heroes3wog.net/morn-battlefields/ inštaláciou získaš nové a veľmi pekné bojiská a zmiznú čierne plochy.

   Druhá možnosť spočíva vo vypnutí skriptu MAP OPTIONS/New Battlefields vo WOG OPTIONS. Defaultne je zapnutý a keďže nové bojiská nie sú priamo súčasťou ERA II tak vznikajú tieto čierne obrazovky. Vyskúšaj a daj vedieť.

 53. AvatarBohem

  Hello there!

  I installed the clean complete version of heroes 3 under my C: the folder is called Heroes 3 Complete. I have windows 7 set to Hungary and Hungarian language.
  When I try to start ERA with WOG the following line I get : Assert violation in file “ D:\Soft\Programming\Delphi\Source\SRC\Units\_OLDER_\GameEXt.pas“ on line 407. Error at address: $50D18A5

  I re-installed the game 4 times already with ERA, I re downloaded ERA 3 times. I tried everything even disabling some „mods“ in the mod settings. But I cannot seem to start the game, I always get this stupid message.
  Could you please help me?

  1. AvatarBohem

   actually in the message it says D: .. I dont know why I wrote C: … But I dont have D drive either. It is wierd

   1. Liso1Liso1 (Autor článku)

    Hi Bohem,
    try this pre-installed package: http://uloz.to/xiyJUyu2/heroes-3-ultimate-edition-4-2-rar and let me know if everything works.

 54. AvatarBohem

  I’ve tried what you have uploaded, I unpacked it to C: and put administration rights to it and still it gives the same error message.

  Btw I don’t know why my name is god when I wrote Bohem as name. Wierd.

  Hope you can help!

  Thanks
  everytime I write that word it replaces it with god. W/e

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hmmm, this is very weird. I have one solution, try to run preinstaled package on another computer. Perhaps this is a bug in the installation of Windows. Try a different computer and let me know.

   As the name refers, it is even weirder…

   Do you have a Windows 8?

  2. Avatardusík

   Hi, u have probably all modes dissabled..go to mods manager and enable one

 55. AvatarPeter

  Cao pocuvajte asi tak po dvojtyzdnovej odmlke od H3 som si chcel dnes zahrat ale ako som to spustil tak ihned ma to vyhodi s tym ze program prestal pracovat, predtym to fungovalo dobre bez jedineho erroru alebo padu, win 8.1 cely caa.
  Nevie niekto co s tym? Mam iba H3 complete + ERA 2

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, dnes sa mi stalo na WIN 8 to isté. Hra sa ani nespustila a hneď ju vyplo. Skúsim zajtra zistiť čo sa stalo, ale podľa všetkého za tým bude nejaká z posledných aktualizácií Win 8.
   Zajtra vyskúšam a dám vedieť.

  2. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Tak som dnes skúsil ERA II pod Windows 8. Bolo treba spraviť novú čistú inštaláciu Heroes 3 Complete + ERA 2 a už všetko fungovalo. Vyskúšaj novú inštaláciu a daj vedieť.

   1. AvatarPeter

    Ok, este si nanovo stiahnem eru lebo instalacku som uz asi vymazal (neviem ju nikde v kompe najst 😀 ), nainstalujem a uvidim, potom dam vediet 🙂

    1. AvatarPeter

     Tak prave som dokoncil instalaciu ery ale robi mi to stale, este nezacne ani ziadna animacia ani nic a uz mi vyskoci tabulka ze program prestal pracovat. Rezim kompatibility s win7/win vista/win xp tiez nepomohol 🙁

     1. Liso1Liso1 (Autor článku)

      Tak teraz neviem fakt čo sa mohlo stať. Môžeš skúsiť spustiť Heroes 3 Complete s ERA 2 na inom PC?
      Takto zistíme či je chyba v inštalácii alebo v počítač.

 56. AvatarPeter

  Tak som to teda skusal aj na inych kompoch, konkretne na tovarenskej (kamos kupoval novy notas tak sme to testli) verzi win 8.1tky bez updatov to slo, ke sme dali windows update tak uz to neslo, rovnako ani na dalsich dvoch pocitacoch s aktualnym win 8.1 a najnovsimi updatmi to neslo, na win 7 to slo normalne.
  Takze s tym asi nic nespravim 🙁

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar Peťo, tak bohužiaľ s týmto ti nedokážem pomôcť. Ako píšeš, hra sa znefunkční s novou aktualizáciou Windows a to ovplyvniť nedokážem.
   Treba počkať do leta na Windows 10, hádam nebude mať problém s Heroes, lebo to už budem musieť písať do Microsoftu 😀

   Skús počkať na ďalší update Windows 8, možno sa niečo zmení k lepšiemu.

   1. AvatarPeter

    Nu nic ine mi ani neostava 😀 win 8.1 mi nici iluzie, nefunguju ani remaky might and magic I-VI z ubisoftu a to tam je nabite ze by mali fungovat 😀 asi sa vratim k 7micke ked este niekde najdem licencny kluc k nej 😀
    Btw dobra praca so strankou, je to tu super, vsetko pekne pokope 🙂

 57. Avatarerik8

  instaloval jsem to tedka do wogu verze 3.58 a vse v pohode. Nemusi to byt cista SOD/HC instalace. Nebo se mylim? 🙂

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, ako píšeš, nemusí to byť inštalované na čistú verziu SoD/Heroes Complete, ale ja to radšej robím takto, nakoľko modifikácie testujem na takejto verzii a je to podstatne jednoduchšie ako inštalovať najprv WoG 3.58f a potom ešte ERA II.

 58. tajo87tajo87

  Zdravim,
  CHtěli bychom si s bratrem zahrát po dlouhé době opět H3 a napadlo nás , že bychom mohli zkusit nějaký ten mod..Mohli byste mi někdo poradit co si stáhnout? Tento Era s WOG nebo třeba jen ten samotný Horn of the Abyss? Děkuji

 59. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Zdar, tak ak ti mám pravdu povedať, do online hrania s modifikáciami by som sa veľmi nepúšťal, podľa všetkého sa dočkáte veľa padaní hry, ERA II (WoG) nie sú optimalizované cez online hranie.
  HotSeat je bez problémov. Na online hru by som skúsil skôr Horn of the Abyss, ten by mal behať bez problémov aj s pomocou ruského HD modu http://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/homm3-hd/

 60. AvatarBroly

  Zdravím,

  Prosím poradte mi mam taký problém. Ked nainstalujem H3 complete potom eru a povolím castle upgrading tak to síce funguje ale serka ma to ze cena za opakované vylepsovanie je stále ta istá (napr stále 7000 +2 mitril za +1000 denne) co je totálne unbalance. Predtým som hrával wog + (3.58f Script Update) ktorý toto riesil. Tak by ma zaujímalo ako to je v ere a ci nieje nejaky patch/mod ktorý by to riesil.

  ps. aj pri (Wake of Gods 3.59 Alpha) to funguje ako má ale toto je taka zabugovana verzia ze dakujem neprosím 😀

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, skús si k ERA II stiahnuť modifikáciu ktorá upravuje skripty WoG Revised nájdeš ju v sekcii „Platforms“ http://heroes3wog.net/na-stiahnutie/.
   Ale neviem ti na 100% povedať či rieši tento problém, veľmi som túto možnosť nevyužíval.

 61. AvatarNagash

  Zdar, mám ERA II + tyto mody: (Yona,Secondary Skills Scrolling,) Morn battlefields, XXL mapy, Random skin, WoG Animated trees, Rename town, ERA scripts 1.13, Dragon peaks, Another Rampart, Bigger spellbook, New upgrades a New Objects Patch (nejnovější). Hra občas padá, neví někdo proč, resp. jakým modem ? Není to náhodou kvůli ERA scripts ?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, bohužiaľ občasným pádom sa nevyhneš… Ja osobne by som ERA scripts nepoužíval a ani New Upgrades. Miesto toho by som skúsil modifikáciu WOG Revised.

   Niekedy pomôže ak vypneš hudbu, zvuky a kroky nepriateľa (Enemy Movement) a hra nespadne.

   A ešte by som skúsil aj HD mod (potom už nebudeš potrebovať mod Bigger Spellbook): http://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/homm3-hd/

   1. AvatarNagash

    Ok, díky moc. 🙂

    1. AvatarNagash

     Ještě moment, ale bez New Upgrades nebudu moci v městě kupovat 3. vývoje jednotek ne ? (to znamená všechny 8. úrovně – např. Supreme Archangel, Blood Dragon) nebo třeba War Zealot, Zombie – Mumie atd.

     1. Liso1Liso1 (Autor článku)

      No pokiaľ nebudeš mať New Upgrades mod, tak si nemôžeš kupovať tretie vylepšenia niektorých jednotiek v mestách, ale jednotky 8. úrovne (Supreme Archangel atď…) tie ti zostanú, lebo tie sú súčasťou ERA II.
      Rovnako si vieš vylepšiť Zealot na War Zealot, alebo Zombie na Mummy.

 62. Avatarjonas

  Liso
  I had downloaded Heroes-3-Ultimate-Edition-4-2.rar
  Why I cant make random maps?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   You can not create a random map? Try to start the game without HD mod.

 63. cageybearcageybear

  Lisa,
  I’m installing on Win10 64 bit and keep running into problems finding „campbttn.txt“ when starting up.
  I have my Heroes3 complete in „f:\games\Gpg Games\Heroes of Might and Magic 3 Complete“ and i have a couple of questions.
  Goes it matter where i unzip eraII.zip? Do i need to run „Era 2.4.exe“ and
  „Era 2.46.exe“. How should the ultimate package be installed?
  Thanks Ken – a frustrated HeroesVII player reurning to HOMM2

 64. Avataroqix

  Nazdar,
  nevie niekto poradiť? Mám problém s tým, že po krátkom čase hrania niektoré neutrálne jednotky rozmiestnené po mape po ich porážke nezmiznú z mapy. Ak na nich zaútočím druhýkrát po spustení boja sa na bojisku okrem mojich jednotiek nikto iný nenachádza a po chvíľke sa boj automaticky ukončí s tým, že som ho vyhral. Takto sa to potom opakuje dookola a tá jednotka nezmizne z mapy ani po desiatom boji. Podobný problém sa deje aj pri zdvihnutí kopy zlata prípadne inej suroviny. Proste nezmizne a môžem ju zobrať aj 20 krát a stále sa mi pripočíta.

  Ďakujem

  1. MichalMichal

   Ahoj, to vyzerá na problém s chýbajúcim alebo poškodeným súborom. Skúšal si preinštalovať hru? Akú verziu/modifikáciu používaš?

   1. Avataroqix

    Ahoj, skúsil som to celé preinštalovať. Mám tam H3 complete, ERA 2.46, a tieto addony z listu:
    WoG
    Fast Battle Animation
    Yona
    Secondary Skills Scrolling
    New Interface Mod
    Vallex Portraits
    Composed objects and NPC
    New Objects Patch
    Giant Titan
    Morn battlefields
    Overflow_Fix
    a HD Launcher verzia 4000234

    Všimol som si, že to robí len pri nových jednotkách (Hell Hydras,
    Nightmares, War Zealots, Fire Messengers, Sacred Phoenixes) – na
    tieto som zatiaľ narazil, ale predpokladám, že to budú všetky
    ostatné tohto druhu. Robí to pri nich stále.

  2. Avataroqix

   Ok asi sa to rozbehlo. Pridal som WoG Revised a zatiaľ to ide stabilne. Budem testovať a dám vedieť.

   1. MichalMichal

    To je super, že si to vyriešil, lebo som prehľadával fóra a nevedel akurátne pomôcť. Ja napr. viem, že HD mód mi spôsobuje extrémnu nestabilitu a hra je nehrateľná a predpokladám, že to bude tak aj u teba. Daj vedieť, ak sa niečo vyskytne.

 65. AvatarPeto

  Funguje ERA pod Win 10? Rad by som si zaspominal na stare casy len ci mi to bude fungovat…

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, ERA II funguje pod W10 úplne bez problémov, tiež ju tak hrajem. Ak k nej pripojíš aj HD mod, tak môžeš hrať aj na veľkých obrazovkách, až do 4000x4000px http://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/homm3-hd/

   1. AvatarPeto

    Super parada, dik za skoru odpoved aj za link

   2. AvatarPeto

    Pouzivas nejaky mod kompatibility pri hrani na Win10? Lebo spravil som clean install(z GOG) a nasledne install ERA a nejde mi to spustit…stale dostanem len program prestal pracovat…

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Zdar, nainštaluj Heroes 3 Complete priamo na disk C:, nie do program files. A doinštaluje si ešte aj HD mod a hra ti určite na W10 pôjde. Hlavne aby nebola v Program Files.

     1. AvatarPeto

      Nemam ju v Program Files…je v cesta k hre je: C:\GOG Games\Heroes of Might and Magic 3 Complete

      A ten HD mod nainstalovat pred ERA ale po?

 66. Liso1Liso1 (Autor článku)

  HD mod môžeš nainštalovať až po ERA II. Ešte ak môžeš vyskúšaj či ti funguje čisté Heroes 3 Complete bez ERA II.

  1. AvatarPeto

   nefungoval, ten isty problem ako s ERA

   1. Liso1Liso1 (Autor článku)

    Hmmm… skús si stiahnuť tento all-in-one pack http://uloz.to/xiyJUyu2/heroes-3-ultimate-edition-4-2-rar rozbaľ ho na disk C:, alebo Plochu a klasicky len spusti h3era.exe a daj vedieť ako si dopadol.

    1. AvatarPeto

     Cez h3era.exe mi to nejde, ale pokial to pustim cez HD mod ktory tam mas tak to ide, takze velmi pekne dakujem 🙂

     1. Liso1Liso1 (Autor článku)

      Zdar, no aspoň že tak 🙂

 67. Avatarstanda

  cuz, kdyz dam souboj tak tam nemam zadny pozadí, jen cernou texturu, a jednotky kdyz se hnou tak na jejich puvodnim miste zustane textura jednotky

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, našťastie riešenie tviho problému je jednoduché. Máš vlastne dve možnosti:
   1. ktorú odporúčam je inštalácia modifikácie Morn Battlefields (nájdeš v sekcii Download), po jej inštalácii už bojisko nebude čierne a ešte k tomu získaľ aj 30 nádherní pozadí pre boje.
   2. jednoduchšia, vo WoG Options nájdi položku „New Battlefields“ a odškrtni ju, defaultne je povolená a práve to robí problém (je to chybka ERA 2.46 verzie).

   Daj vedieť či sa problém vyriešil.

 68. Avatarmik leu

  Best regards 4 all heroes who r still out there…everywhere. If there is somebody who can help with just one thing: in the commanders special abilities – „death stare“ (shaman commander – reptiles town) is no longer available during the battle and replaced instead with „poison“ magic spell. I would like to play a version with the „death stare“ activated. So if anyone can advise what changes should be done in the script, I think – script no. 27)to regain death stare would be most appreciated. 10X

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   I cant help you. I do not know how to edit scripts. Try to visit this forum topic about ERA II: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37208&pagenumber=1

 69. AvatarLetho

  Ahoj
  jsem zvědavý jeslti ERA ma takovy mod ktery v combatu po ukazani mysi na enemy zobrazi pole kam až dojde a navrchu pořadí v jakem jednotky pojedou jako je to v VCMI. Ještě hledám mod kde se u neutralek ukazuje možný počet jednotek: houf (20-49). Tyhle mody by pro mě znamenaly fakt hodně.

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar,
   tak ohľadom prvej modifikácie, myslím že také pre ERA neexistuje, a úprimne, príliš by to uľahčilo boje 🙂 (ale môžeš skúsiť túto modifikácie, pridáva kopec užitočných informácií počas boja: http://heroes3wog.net/advanced-battle-hints-download/

   Čo sa druhej modifikácie týka, tak skús Map Advanced Infos http://heroes3wog.net/gameplay-advanced-infos-mod/

   Prípadne bude lepšia Neutrals Split: http://heroes3wog.net/neutrals-split-mod/

   1. AvatarLetho

    Dík za tip Battle Hints a Neutral Split ale Advanced Info mi napovídá víc než mi svědomí dovolí ;D

 70. AvatarKarol

  Ahojte, mozte mi prosim poradit? mam nainstalovany ERA2 a po mnohych problemoch a hodinach preinstalovavania a opravovania mi hra konecne bezi ale mam problem ze mrzne. cas od casu proste zamrzne a nepohnem sa bez toho aby som ju cez spravcu uloh nevypol. Mate nejaku radu?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, prepáč že tak neskoro, ale bol som na dovolenke 🙂
   ERA II je dosť stabilná a so zamŕzaním som sa nestretával, iba ozaj výnimočne.

   Skús si stiahnuť túto verziu: https://uloz.to/!AHRxYT74M/heroes-3-ultimate-edition-4-2-rar

   Najlepšie je ak používaš verziu Heroes 3 z GOG.COM a hra je inštalovaná priamo na disk C:, nie do program files.

   1. AvatarLopez

    Problém s mrznutím hry mám aj ja. Stiahol som hore uvedenú verziu, spustil hru (mapu I am the best) a v čase keď som začal byť best 🙂 mi hra zmrzla. Tak ako píše Karol – potom už len spustit správcu uloh a hru vypnúť. Mám dojem, že to robí určité nastavenie vo WOG options, ale ktoré to je, je ťažké nájsť…
    Neviem ako to riešiť.

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Nazdar, tak toto mrazivé počasie sa prejavuje aj v hre? 🙂

     Budeme to musieť skúsiť úplne od začiatku. Nainštaluj čistú verziu Heroes 3 Complete na disk C: (nie do Program Files ak máš Winodws 8 a 10). Nainštaluj ERA II a potom ešte HD mod: http://heroes3wog.net/homm-3-hd-download/.
     Spusti hru, o testuj či je všetko v poriadku a ak hra bude fungovať môžeš pomaly pridávať modifikácie.
     Ja osobne som pri tomto postupe so zamŕzaním hry nemal problém.

 71. AvatarKankiBoldman

  Hello! I downloaded this mod but I have this weird movement bug on WOG. Sometimes when my hero moves in the map it kinda freezes off and the continues moving. Vanilla GOG version Heroes 3 and Heroes HD on steam works perfectly fine.

  Can you help me with this bug?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nothing similar happened to me. Try Heroes 3 HD mod: https://sites.google.com/site/heroes3hd/

   Install game directly on disk C: in Windows 8 and 10. Not to Program files.

   1. AvatarUtuBoldman

    Ok I did that. And it didn’t help me. For further research it looks more like an FPS bug. Like when I go to my town and place my cursor to some building the outlines come delayed. And occasionally when I move my hero on the map it lags / freezes for a moment. I don’t know why is this happening but it didn’t happen in the older versions of WOG or in Vanilla heroes 3.

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Hmmm… so my final advice is: Copy the entire folder with the game Heroes 3 Complete + ERA on the USB key.

     Then try to run the game on another computer. Let me know if there was still a problem.

 72. AvatarPetr

  Ahoj, nedaří se mi to rozchodit. Pořed mi to vyhazuje tuhle hlášku.
  Assert violation in file
  „D:\Soft\Programming\Delphi\Source\SRC\Units\_Older_\GameExt.pas“ on line 407
  Error at address: $4ED18A5
  Všechno ostatní jako editor, atd. jde, ale hra nejde spustit. Zkoušel jsem stáhnout ten heroes s erou už nainstalovanou, instaloval do C: a pořád to samé.
  Mám win 10, 64 bit
  Nějaká rada?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hmmm s ničím podobným so sa nestretol, tiež mám Win10, 64bit. Hra funguje bez problémov, skús ju spustiť cez HD mod: http://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/homm3-hd/

   Mohol by pomôcť, ak nie, skús teda postupnú inštaláciu. Stiahni si Heroes 3 Complete a spusti hru, ak pôjde tak inštaluj ERA II. Ak by nešla už základná verziu, môže byť chyba niekde v tvojom PC. Skús inštalovať DirectX a Microsoft Visual C++ 2013.

   Daj vedieť ako si dopadol.

   1. AvatarPetr

    Tohle všechno už jsem zkoušel a pořád to samé. Základní hra jede bez problémů s i bez HD modu, ale era tak ani tak.
    Zkoušel jsem to na jiném PC a vše jede bez problémů.
    Asi bude chyba někde u mě.
    No nic zahraji si hotu. Ta mi šlape v pohodě

 73. AvatarCK

  Hi, I encounter the problem of error when I start the game to play.
  A screen show that I need to „send this dump or file „WOGCRASHLOG.TXT“ (ZIPPED) to H3NL@NAROD.RU„.
  What can I do to fix this problem?
  I am keen to play the ERA II. Please help. Thanks.

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hi, where did you download the files? Try to download this version: https://ulozto.net/!q9rNH1xMVnOk/heroes-3-ultimate-edition-v4-5-portable-new-maps-rar?_fid=t5a9 . Just unrar and play.

 74. AvatarZdendyy

  Zdravím,
  funguje v Era camping editor normálně? Mě vyhazuje hlášku – ResourceManager::GetText could not find the „text“ resource „camptext.txt“. Nevěděl by jsi s tím někdo rady?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   nazdar, riešenie je veľmi jednoduché. V Heroes 3 Complete s inštalovanou ERA II otvor zložku: „Tools\Fix Campaign Editor\fix campaign editor.bat“ a spusti fix campaign editor.bat (ja som ho spustil ako správca) zadaj „Y“ ako „YES“ a potvrď enterom. Editor kampaní už bude funkčný.

 75. AvatarFilip

  Hello there ,

  I installed ERA II with clean install of Heroes 3 complete , followed all the instructions the game works perfect , but when i enter into a battle , there is multiple logs that come up , and I`m unable to go into battle, as when I click OK they reaper. Could I get some help please?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hi, can you make a screenshot of that logs?
   What exactly is it written about?

 76. AvatarEyeless

  Hi I have a problem everytime I launch WoG game just loads and crashes

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Try this version and let me know: http://heroes3wog.net/heroes-3-ultimate-edition/

 77. AvatarEyeless

  Thanks it works

 78. Avatarmayerman

  Môžete hrať ERA na Mod-HD? Ak áno, ako to urobím?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Ak myslíš tento HD mod http://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/homm3-hd/ tak úplne bez problémov, stačí sa riadiť inštrukciami v článku. Ak myslíš HD Edition od UBI Softu, tak bohužiaľ, to nie je možné nijako.

 79. Avatarmichal

  Dobrý den,
  můžete mi poradit. Když „přepínám“ den tak se mi to u načítaní AI hráče sekne a nepustí mě to dal. Když hru vypnu a zkusím to znovu, tak se to furt seká ve stejným místě. Ve WOG nastavení jsem zrušil vše kromě nových vylepšení jednotek.
  Děkuji

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, aké modifikácie máš ešte inštalované spoločne s ERA II? Skús inštaláciu podľa tohto postupu: http://heroes3wog.net/heroes-3-ultimate-edition-v5-0/

   1. Avatarmichal

    mám Heroes 3 ultimate 5 s vyplou Delete prisons a přidal jsem si Halflings Town

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Pozri sa cez Mod Manager či je modifikácia WOG Revised na prvom mieste, ak nie, daj ju tam, podľa všetkého tam teraz bude Halflings Town.

     Pokiaľ by hra stále padala, deaktivuj Halflings Town a skús či hra ide bez problémov.

     Hru by si mal mať aj priamo na disku C:, ni v zložke Program Files.

     1. Avatarmichal

      dal jsem WOG Revised na první misto a stale to jede chvilku a pak se to sekne. Vypnou Halflings Town jsem ješte nezkoušl(ani se mi nechce, nestahoval jsem to aby byla vyplá). Pri nastavování v Mod Manageru jsem zsitil ze jsem si nedavno nainstaloval i Hms Improved.

 80. AvatarWuP

  Chtěl bych se zeptat, instalace šla v pořádku, akorát když chci zapnout eru tak mi nic nenaskočí, můžete mi poradit ?

 81. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Nainštaloval si ERA II do rovnakého adresára ako Heroes 3? Skús ešte tento návod: http://heroes3wog.net/heroes-3-ultimate-edition-v5-0/

 82. Avatarxao

  Zdary, mam problém. hraju h3+era2 mapu ragnars quest a už dvakrat mi hra zamrzla při odklepnutí kola při tahu počítače. mapa byla vždy stejná ale hra to byla jiná.jednou ve třetim mesici a poté v sedmym. a nejde to zaboha nijak rozjet. zkoušel sem vypínam mody a tak a stejně nic

 83. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Nazdar, bohužiaľ pri ERA sa to niekedy stával, ale skús novú verziu ktorá je vonku od 9.12. 2017 s označením 2.6.5 http://heroes3wog.net/era-2-download/

  1. Avatarxao

   Stejný jako předtim stim rozdílem,že pokud před koncem kola zalezu do s hlavnim hrdinou do hradu,tak to počítače odehrajou a všechno je v cajku,ale jakmile to odklepnu a jsem venku tak se to rubne.

   1. Liso1Liso1 (Autor článku)

    Aké modifikácie používaš?

    1. Avatarxao

     Yona,quick saving,secondary skills scrolling nebo jak se to jmenuje a wOG

     1. Liso1Liso1 (Autor článku)

      Hmmm… skús ešte HD mod a daj vedieť či sa niečo zlepšilo. http://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/homm3-hd/

 84. Avatardavid

  ahoj, to já mam stejnej problém. už jsem to davno vzdal

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Tak to ma mrzí, ale ak ešte máš strpenie, skús novú verziu Horn of the Abyss 1.5.0 je to úplná BOMBA! http://heroes3wog.net/horn-of-the-abyss/

 85. AvatarLatura23

  zdravim mam problem ze kdyz pustim eru tak mi nejdeou zapnout nastaveni wog i kdyz mam v mod manageru wog revised na prvnim miste dekuji za odpoved

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Ahoj, ktorú verziu ERA II používaš? Ak to chápem dobre, tak sa nevieš dostať do položky „WoG Options“ priamo v hre? Vypisuje hra nejakú chybu?

   1. Avatarkero

    Pleases help me….
    I loaded and installed Hero 3 and Era II, then I opened era mod manager.
    Why I can’t see „Run game“ button… T T
    as this picture…

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Hi Kero,

     new ERA version uses also new Mod Manager. You will find the „RUN“ button in the section „GAME“. See the picture below.
     ERA
     I have to edit the instructions on the page.

 86. Avatarkero

  Excuseme. I found the new problem.
  I can’t play the random map in the wake of god.

  http://images.temppic.com/02-03-2018/images_vertis/1520005712_0.78522200.jpg

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hi Kero, install the latest version of ERA (v2.7.4 download: install the latest version http://heroes3wog.net/era-2-download/)

   Dont RUN the game from the Mod Manager (unfortunately it dont work), run the game from the desktop with the icon ERA II. Everything works smoothly.

   ERA II start icon

 87. Avatardewon

  PLEASE HELP! Thanks!

  Zdravím, mám problém při spuštění nainstalované ERA II. v 2.75. Spustit přes ikonu na ploše nelze, u spuštění v HD modu píše : failed to load and compile Lua script. cannot open Data/scripts/_core_.sys.lua: No such file or directory.

  H3 complete mám origo placenou gog verzi, kterou pouze přes HD v pohodě spustím.

  Hraju na NTB s win 10 x64. Díky moc!

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, zažil som rovnaký problém a na W10 mi pomohlo ak som nastavil kompatibilitu spúšťacieho súboru h3era.exe na Kompatibilita -> Windows 8 a všetko beží bez problémov, skús a daj vedieť.

   1. AvatarDewon

    BIG THANKS!!!!

    nastaveno a vše šlape jak má!!

    Moc diky

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     No problemo, aj nabudúce 🙂

 88. AvatarUglyGoat

  Hello! 🙂
  My game is lagging non-stop and its impossible to play. Tell me how to fix this please. I’m with win. 10 x64

  thanks

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hello UglyGoat 😀

   Do you also use HD mode to play the game?

   Try this: open „Heroes3.ini“ with notepad, find „UseOnlyOneCpuCore=1“ and change to „UseOnlyOneCpuCore=0“ or vice versa. Save and try.

 89. AvatarVladislav

  mss.dll is missing prosim o pomoc neviem co stym aj za niejaku radu nech to mam vsetko zo vsetkym som stary fanda co po 10 rokoch ide znovu nato……..

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)
   1. AvatarVladislav

    Je to to iste hlasenie ale hlasy ze chyba mss.dll pokusal som sa to takto riesit ze som si tento subor stiahol ale nepomohlo to.Mam nainstalovanu HoMM3 complete v cz.Ked ten subor hodim do zlozky tak vypise ze,,The procedure entry point_AIL_set_sample_volume@8 could not be located in the dynamic link lybrary mss32.dll.

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Nazdar, skús potom spustiť hru s administrátorskými právami, dúfam že ju máš inštalovanú na disku C: a nie v zložke Program Files a skús na spustenie použiť HD mod: http://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/homm3-hd/

 90. Avatar2fast4ya

  Hello i have a problem with ERA. So i when i launch it i get arror „assert violation“ error at adress $5861E1F. I tried many things like installing h3 complete edition, h3 SOD, h3 WOG also all of these work very well but when i try to play ERA 2 it crashes can someone help me to solve this problem?

  1. AvatarFilen

   I have the same problem with „asert violation“

 91. Avatar2fast4ya

  Solved 🙂
  All you need is in Heroes 3 folder to create 2 folders and a text document „Debug\Era“ and in Era folder create Log.txt After that if error occurs set era 2 compatibility to windows 8

  1. AvatarFilen

   Thank you. 🙂 🙂 🙂

  2. Liso1Liso1 (Autor článku)

   perfect thanks!

   It looks like more people have a same problem :/

 92. AvatarAndrejbobo

  ani mne nejde era… odinštaloval som celý H3 Completaby nebol nikde WOG, potom som ho nainštaloval a aj tak mi era nejde…

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, máš rovnaký problém, že ti hra vypisuje hlášku „Assert violation in file…“ ak hej, tak musíš vytvoriť manuálne v adresári s Heroes 3 ERA najprv priečinok s názvom „Debug“ v nútri tohto adresára ďalší adresár s názvom „Era“ a v tomto adresári textový súbor „log.txt“. Nastav aj kompatibilitu ERA2.EXE na Windows 8.

   1. AvatarAndrejbobo

    no ty kks… ja laik do pc a ty mi niečo takéto napíšeš?… niesi na FB?…

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Som, napíš mi priamo na FB stránke: https://www.facebook.com/Heroes3WOG/ 🙂

 93. AvatarTryst

  Zdravím,

  mám menší problém s ERA II. Heroes 3
  complete mám z GOG.com k tomu i upravenou češtinu pro GOG verzi HoMM3C, nainstalovanou ERU II + modifikaci s češtinou, ale hra cca po 3 herních dnech pravidelně zamrzne a nezbývá nic než restart. Zkoušel jsem zatím dvě verze ERY. 2.7.5 a 2.46, ale u obou je problém stejný. Instalováno na Win 10.

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, skús najprv inštaláciu čistej verzie Heroes 3 z GOG + ERA II, ale bez češtiny. Pokiaľ všetko bude fungovať, tak problém bol v češtine, skús si nainštalovať túto: http://heroes3wog.net/cestina-download/ a odporúčam mať hru inštalovanú na disku C:, nie v Program Files. Rovnako skús aj použiť HD mod http://heroes3wog.net/homm-3-hd-download/ (stiahni si verziu 5.0 RC43 a zakáž automatický update). Daj vedieť či niečo pomohlo.

 94. AvatarCabadaj

  Zdravím

  nějaká rada jak spustit Eru ve Window Modu? Pokud možno bez použití externí appky, v HD Modu se normálně Full Screen k zaškrtnutí neobjevuje a po přidání řádku do ini se sice výběr objeví, ale nic nedělá.

  Díky

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, tak ako som ťa dobre pochopil chceš spustiť ERA vo Windows okne? Ja používam HD mod, je to najjednoduchšie. Hra sa ti najprv spustí na celú obrazovku, ale potom stačí stlačiť F4 a hra sa prepne do okna.
   Ak nechceš používať HD mod, tak si stiahni GL Wrapper: (https://goo.gl/zgga4Y) súbor ddraw.dll stačí skopírovať do zložky s hrou, hru normálne spusti s h3era.exe a postom sa bez problémov prepneš do okna pomocou F4 a klávesou F3 si môžeš prepínať aj grafické filtre.

   Ak sa rozhodneš použiť HD mod stiahni si verziu 5.0 RC43 a zakáž automatický update, novšie verzie už nepodporujú ERA.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: