Heroes of Might and Magic III: Horn of the Abyss

Horn of the Abyss is an unofficial – yet a true – Heroes of Might and Magic 3 expansion. It is made by a mostly Russian composed crew with various talented people. The expansion features – to name a few things – a completely new town Cove and Factory. HotA fixes bugs, adds a host of new expansion content, features an updated editor – and much more.

Download:
Horn of the Abyss
How to install Heroes 3 Horn of the Abyss step-by-step
Horn of the Abyss latest news

Platform and installing

The whole modification is created by reverse-engineering Shadow of Death files. So, Horn of the Abyss is to be installed on top of clean Heroes III: SoD or Complete edition. We do not guarantee stable work on any “optimized builds” or with mods that can change original game files (except for HD mod, which is 100% compatible). Install to a folder with either clean SoD or Complete or older version of HotA.

Factory is the 11th town that was released on December 30, 2023 in game version 1.7.0. This new faction will have the Wasteland as its native terrain, which was released in HotA version 1.6.0. The town’s theme combines nature with an attempt to harness its power, which is reflected in the two “trees” of creatures and their upgrades.

Factory’s steampunk technology and Wild West style is likely a nod to the unreleased Forge town, as in the drawing board phases both a steampunk and a sci-fi version were designed. However, the steampunk concept was abandoned due to sci-fi technology and themes appearing in the Might & Magic series, as well as the futuristic looking Heavenly Forge, that serves as the basis of the town.

The only nod to a wild west steampunk theme is an obscure piece of artwork for the tavern that was quickly discarded in favour of a concrete building. Cove Town

Authors:

Agar, Alex-ander, Arseny, ArtisanDen, Astaroth, Axolotl, baratorch, Black Phantom, Docent Picolan, Entuser, Fatalist, feanor, hippocamus, Maestro,Morn, Mugais, Rusha, Sav, Spartak, Vade Parvis, XEL, Aleee

English description

Horn of the Abyss is an unofficial – yet a true – HMM3 expansion. It is made by a mostly Russian composed crew with various talented people. The expansion features – to name a few things – a completely new town ‘Cove’ (Pirates). HotA fixes bugs, adds a host of new expansion content, features an updated editor – and much more.

127 Comments

 1. Duy La

  very awesome mod, i don’t know how these guys did it…but super nice.

  Reply
 2. martin

  funguje hota spolu s eraII alebo len samostatne s h3complete ? dik za odpoved a stranku o homam3 … super stranka

  Reply
 3. Liso1 (Post author)

  Zdar, v prvom rade, ďakujem :)…

  HotA funguje samostatne, nepotrebuješ ERA II ani nič iné. Je to ako keby si si inštaloval ďalší datadisk k Heroes 3 Complete a treba podotknúť, že kvalitou prevyšuje oba datadisky k Heroes 3.

  Takže stačí ak si v sekcii download stiahneš inštalačný súbor a spustíš ho, vybavené.

  Reply
 4. Venom

  Stiahol som poslednú verziu 1.3.2. ale kampaň je dosť ťažká, napríklad v druhej misii prvej kampane kde máte obsadiť všetky obydlia príšer na mape za tri mesiace, čo je dosť šibeničný termín a plus nemôžete vo svojom meste staviať nič okrem prvej budovy na jednotky…nemá niekto nejaký recept ako na túto misiu ?

  Reply
 5. Liso1 (Post author)

  Práve som druhú misiu dokončil. Myslím že dosť dôležité je získať vlastnosť Diplomacy, s ktorou sa veľa jednotiek ku mne pridalo (aj červený draci), treba v prvých 2-3 týždňoch dobre preskúmať ostrov a pozbierať všetko čo sa dá, základ armády je jednotka Mate, ak ich budeš mať okolo 100, rozdeľ ich na dve skupiny po 50. Používaj pri boji kúzlo Bless.
  Vľavo hore na ostrove stráži skupinka červených drakov (1-4) dobré artefakty, dajú sa rýchlo poraziť, artefakty sa zídu.
  Vľavo dolu stráži Minotaur (alebo iná jednotka 5 úrovne) loď. Musíš na ňu nasadnúť najskôr prvý týždeň tretieho mesiaca aby si stihol obsadiť obydlia príšer, ktoré sú rozmiestnené na malých ostrovčekoch (Hydra, Behemoth, Draci).
  Armádu poskladáš zo všetkých možných jednotiek, ku mne sa pomocou diplomacie pridali (ale za peniaze). Skús to, určite to ide.

  Reply
  1. Sovi

   čaute, túto misiu sa mi podarilo spraviť na prvý krát, 3 dni pred koncom termínu :D, ale robil som to ako hovorí Liso, akurát bez diplomacie, dosť silný bol kanón, veľa pomohol… Chalani ale ja mám problém, v 2. kampani, asi to je 3. misia, sú tam 3 hrdinovia a 2 mestá, mapa sú ostrovčeky, a na východe má počítač vačší kus pevniny, proste po nejakej dobe, nabehne na mňa s takou armádou, a to osm sa snažil ponáhlať, ako ste spravili tú misiu?

   Reply
   1. Liso1 (Post author)

    Už dlho mám v pláne pustiť sa do kampane HotA, ale momentálne je tu Witcher 3 a Fallout 4 😀

    Skús hodiť niekde save z tej kampane a pozriem na to svojím “odborným” okom.

    Reply
    1. Sovi

     ok, keď budem mať čas, ale inak už tá predchádzajúca misia bola na môj vkus velmi náročná, zachránil ma tam artefakt Horn of the Abyss, inak by som to nedal, a to som hral už asi 3. 😀 potom pošlem 🙂

     Reply
     1. Liso1 (Post author)

      Rozmýšľal som nad tým, že by som spravil ku každej misii samostatný článok s tým ako som ju prešiel, respektíve neprešiel 😀

      Reply
 6. Duy La

  wow came back after couple months and now there’s and English verison!!! so awesome @_@

  Reply
 7. SilviSaleva

  Keeď tuto verziu nainštáluju na základní HoMaM 3, lze na ni potom kopnúť aj WoG?

  Reply
 8. Liso1 (Post author)

  Nie, to nie je možné. (respektíve možno je, ale neviem čo sa stane, pravdepodobne ani hru nespustíš a bude padať)
  Horn of Abyss je vytvorený ako samostatný datadisk.

  Reply
 9. Michal

  Ale je možné nainštalovať Heroes dvakrát a hrať každý mód zvlášť.

  Reply
  1. JanChin

   Ja to zrovna vcera zkousel, ale porad mi pri instalaci zakladni hry chtelo odinstalovat tu kde mam HoTu. Takze jsem to pak uz ani nezkousel. Nevim jak oblbnout PC abych si nainstalovat dvakrat heroes jednu s HoTa a druhou s WOG

   Reply
 10. Liso1 (Post author)

  To hej, ale ona asi myslela či by mohla hrať Horn of Abyss a používať niektoré nastavenia z WoG Options.

  Reply
 11. Lance

  Nie som zrovna expert na technické veci, ale i keď inštalácia prebehla fajn, nejde to. Keď to spustím cez normálny HoMaM 3 Complete launch tak je to všetko ako po starom a keď som to skúsil cez HotA launcher tak sa ukázalo logo 3DO a zostala čierna obrazovka. Neviete niekto poradiť?

  Reply
 12. Gatts

  na novších systémoch môže hrať rolu aj taká maličkosť ako “read-only” v properties súboru či adresára HOMM. Tiež by som skontroloval či máš HotA nainštalované na čistom HOMM 3 Complete alebo na Wog, ERA… hlavne či tam nemáš HD mod. V HotA Launcheri si spusti update /aktuálna verzia by mala byť 1.3.3) inak neviem, keďže mne to šlo na prvý šup.

  Reply
 13. Lance

  Ten update to vyriešil a ide to fajn, ďakujem. Je teda plánované pridanie ďalších miest ako je spomenuté v článku? Toto je zatiaľ zďaleka najlepší mod k HoMaM 3 aký som hral, takže by som bol rád, keby to ešte rozšírili.

  Reply
 14. Liso1 (Post author)

  Lance, aký používaš Windows? Viem že niekedy sú problémy s W8, naopak sedmička, XP a aj Vista fungujú bez problémov.

  Nové mestá sú v pláne, ako ďalšie by malo nasledovať mesto Forge, ale toto je vec času. Môže to byť kľudne o pol roka, rok…

  Reply
 15. jakto

  nějaké nové info ze zákulisí? 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Uf zatiaľ nič, jediné čo ti viem povedať je to, že nasledujúca verzia 1.3.4 bude posledná v sérii 1.3 a až bude nasledovať 1.4, v ktorej by malo byť aj mesto Forge. Osobne si myslím že to bude ako minule na prvý deň nového roka 2015 (myslím ale verziu 1.3.4.

   Reply
 16. Zun Zun

  This mod is not used with Hero 3 3.58f , i hope you will fix it :))

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Hi Zun Zun, no, this mod is standalone, he is only for Heroes 3 Complete. There is no need to install the WoG 3.58f.

   Reply
 17. Zun Zun

  ^_^ I like this mod but i mean if this mod has 2 commander used in battle like hero wog 3.58f or mod hero of light , he will be a best mod !

  Reply
 18. Red Eagle

  Škoda že do tohoto modu nie je čeština.

  Reply
 19. Liso1 (Post author)

  Áno, tak to je škoda, bohužiaľ HotA pracuje trochu inak ako ERA II a preklad zatiaľ nie je možný, aspoň pre mňa, ale možno v budúcnosti sa o niečo pokúsime.

  Reply
 20. nakamuroto

  kompatibilitu s h3 HD asi cekat nemuzeme ze?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Ak myslíš Heroes 3 HD Edition od UbiSoftu, tak to určite nie, nie sú dostupné ani datadisky SoD a AB.
   Ale Horn of Abyss je 100% kompatibilný s HD modom od ruských autorov: https://sites.google.com/site/heroes3hd/

   Reply
   1. nakamuroto

    Děkuji za odpověd, vyzkouším

    Reply
 21. Lizzard

  Zdravím. Trápí mě jeden bug. Nainstaloval jsem HOTA mod na complete edici (GOG). Funguje docela v pohodě, za tři hodiny dvakrát spadla. Ale spíš mi vadí grafický bugy.
  1) Nejde vidět portrét hrdiny na mapě v interface.
  2) Cove jednotky v boji mají pochroumaný animace, zalagovaný, přesune se třeba nejdřív hlava a pak až dojde tělo.

  Co s tím? Zkoušel jsem měnit nastavení na 16bit i 32bit, různý rozlišení a nic.
  Díky.

  (3) Dají se k tomuto modu nějak přidat další města?)

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Zdar, popravde, ja som už v HotA odohral dostatok máp,ale problémy/bugy ktoré opisuješ som nikdy nezažil.
   Hmmm, ale byť tebou skúsil by som nasledujúce:

   1. Inštaláciu Heroes 3 Complete z GOG priamo na disk C:, nie do Program files.
   2. Nainštaluj HotA 1.3.8.
   3. Nainštaluj HD mod.
   4. Spusti s administrátorskými právami.

   Malo by to pomôcť, aký máš Windows?

   K HotA sa zatiaľ ďalšie mestá pridať nedajú, autori ich majú v pláne, ale to je hudba budúcnosti.

   Reply
   1. Lizzard

    Díky za odpovědi, vyřešeno.
    Vyřešila to přítelkyně, hrabala se v nastavení a neví jak. 😀
    Musela vypnout HD verzi, co GOG nabízí v launcheru (možná?).

    Díky.

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     Zdar, tak máš šikovnú priateľku, gratulujem 🙂

     Môže byť že aj tam bola chyba, v každom prípade by som skôr skúsil stiahnuť HD mod priamo zo stránok autorov a najnovšiu verziu: https://sites.google.com/site/heroes3hd/

     Reply
 22. fido32167

  Tak verze 1.4.2 podle me funguje bez problemu ale zatim se hral jen asi 4 mapy HD mode(pouzivam ruskej) funguje ale vim , ze nejake rozliseni nebo i nastaveni HD modu muze hru schodit. Sem i docela prekvapen, ze to funguje vsechno na Win 10.
  Coz me tesi :).

  Jinak moc hezky mod musim rici. Jednotky sou zajimave ale podle me mozna trosku slabsi nez treba Castle, Tower ale mozna jen zdani klame jak je to pro me nove :).

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   HotA je výborné rozšírenie Heroes 3. Zatiaľ som nemal s padaním hry žiadne problémy, ani pri použití HD modifikácie. Všetko behá ako po masle. HotA nepodporuje žiadne iné rozšírenia (okrem HD modu) a je to dobre 🙂

   Reply
 23. Kirkmen

  Zdravím, nejprve chci poděkovat za tyhle stránky jsou opravdu super. Udělal jsem si instalace a další podle zdejších rad.
  Chtěl bych se zeptat jestli se něco stalo s tou češtinou do HotA a jestli je sem možné přidat další bojiště?
  Díky a držím palce ať vám to jde. 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, ďakujem za pochvalu, vždy poteší 🙂

   Bohužiaľ už ťa len sklamem, žiadne texty nie je momentálne možné preložiť, ani nijako do kódu hry zasahovať. Nejde to. Žiaľ.

   Rovnako nie je možné pridať nové bojiská, HotA funguje úplne inak ako napr. ERA II kde je ich možné pridať pomocou Morn Battlefields.

   Dokonca viem že celý nový hrad Cove je portovaný pre ERA II, ale tvorcovia Horn of the Abyss si neprajú aby bol zverejnený v ERA II.

   Reply
   1. Kirkmen

    V pohodě i tak díky. Je super, že HOMM3 stále žijí a rozvíjí se, jsou zatím nejlepší 🙂 půjde tedy hrát přes ERU II HOMM3 (ne WOG) s novými battlefields ?
    Díky

    Reply
 24. Tom

  nainstaloval jsem Horn of the Abyss na českou verzi H3 complete a některý znaky (áíčžš) se ve hře nezobrazujou (hra je anglicky, některý popisky zůstaly česky s chybně zobrazenejma znakama), dá se to nějak opravit? třeba aby byla hra kompletně anglicky? případně aby měla korektní znakovou sadu a háčky zobrazila?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Zrejme jediná oprava bude ak si Horn of the Abyss nainštaluješ na anglickú verziu Heroes 3, inak budeš mať stále problémy, nakoľko sa jedná o iné jazykové verzie. Horn of the Abyss je zatiaľ iba po anglicky a rusky.

   Reply
 25. Peter

  Can the Horn of the Abyss be “WOG-ified”?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Unfortunately, no. But if you want the Cove town in Heroes 3 WoG, try VCMI: https://heroes3wog.net/vcmi/ or vcmi.eu.

   Reply
 26. Herrnoha

  Zdravím bude někdy v provozu město trpaslíků? 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   nazdar, ak myslíš Kronverk (na obrázku), tak je na 99% pravdepodobné že sa ho nedočkáme nikdy. Bol plánovaný pre verziu HotA 2.0 a Cathedral pre verziu 3.0. No posledných 7 rokov máme vo vývoji verziu 1.0 (momentálne je k dispozícii HotA 1.5.3), takže nové mesto je zatiaľ sci-fi. :/
   Kronverk

   Reply
   1. Nokik

    Ach, a ja som tak dufal ze aspon koncom roka bude 😀

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     Tak to určite nie, budeme radi ak sa do konca roka dočkáme nejakej aktualizácie a možno verzie HotA 1.6.

     Ja čakám na hrateľnú verziu Heroes 3 Succession Wars, ktorej by sme sa mali dočkať konečne v roku 2018.

     Reply
 27. Heoesan

  Dobrý den, nevíte, jestli existuje čeština na datadisk Horn of the Abyss. Popřípadě jestli na ní někdo pracuje?? Předem děkuji.

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, bohužiaľ čeština nie je k dispozícii, ani na nej nikto nepracuje.

   Reply
 28. JuraDrax

  Nejde mi nejak nastavit cela obrazovka ve meste a nebo v boji…Jde to nejak nastavit?Jinak mi hra prijde dokonala 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, je v poriadku, to sa ani nedá nastaviť aby si mal obrazovku mesta a boj cez celú obrazovku.

   A áno, hra je takmer dokonalá. 🙂

   Reply
 29. Necromancer

  Ahoj. Děkuju za super stránky a oživení mé nejoblíbenější hry z mladých let :).
  Chci se zeptat, hraju Horn of the Abyss a moc se mi líbí, jak se HOMAM vylepšil…budou někdy další hrady v tomto modu?
  Děkuji za odpověď.

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Ďakujem 🙂

   Pre Horn of the Abyss boli plánované aj ďalšie hrady, ako Kronverk a Cathedral, ale z časovej náročnosti nebudú zatiaľ pridané, respektíve nebudú pridané nikdy.

   Reply
 30. Necromancer

  A ještě malej dotaz. Viděl jsem tu hafo dalších měst, můžu si je vyzkoušet všechny jakoby najednou? Prostě abych je měl ve hře všechny? Děkuju 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Áno, ale musíš si nainštalovať VCMI daily build: https://heroes3wog.net/vcmi/ a k dispozícii máš všetky tieto mestá: https://heroes3wog.net/heroes-3-vcmi-towns-list/ ale očakávaj kopec chýb a padanie pri takomto veľkom počte. VCMi ešte nie je dokončená ani stabilné.

   Reply
 31. Yog

  Nevíte někdo, jestli ještě dělají na městech jako Cathedral a Forge ? Strašně mě to zajímá a byla by škoda, kdyby se takový projekty nezrealizovaly

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, to bohužiaľ nevie nikto, tvorcovia Horn of the Abyss sú veľký tajnostkári a spoje plány do budúcne veľmi nezverejňujú. Nové verzia HotA vychádzali vždy na prelome rokov, tak uvidíme aj teraz, ale na 99% žiadne nové mesto nebude. :/

   Reply
 32. The Real Rick

  HotA je fakt super, jen jsem se chtěl zeptat jestli a jak je možné hrát Horn of the Abbys po netu s kámošem?

  Díky

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, samozrejme Horn of the Abyss si bez problémov zahráš s kamošom, rovnako ako Heroes 3 a ak si stiahneš HD mod tak to je ešte jednoduchšie 🙂

   Tu máš aj super návod ako na to: http://heroes3.cz/jak_hrat_online/

   Reply
   1. The Real Rick

    Netuší někdo prosím jestli ve hře existuje nějaký způsob jak hrdinu odnaučit nechtěné skills (jako learning, Eagle Eye, balistika atd.) Díky

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     Nazdar, vo Wake fo Gods/ERA ak na hernej mape navštíviš budovu Market of Time, takdokážeš hrdinu odnaučiť vybraný skill. V Horn of the Abyss a Heroes 3 to nie je možné.

     Reply
 33. abushrek

  Máme problém s vytížením CPU, nevím jestli jsem v tom sám, ale hrajeme multiplayer 2hráči vs 6 PC a PC je na tahu někdy i 5 minut(je to opravdu strašně dlouho a většinu hry čekáme právě na PC než dohraje). Má někdo stejný problém? Taky když spustím hru tak mám jedno jádro procesoru na 100% a nejde dolů. To může způsobovat ten problém.
  Rádi bychom to vyřešili je to super datadisk(mod).

  Dělá to až po nějakém čase až když má PC více hradů a hrdinů. Většinou to začíná ve 2-3tím měsíci. Když jsem zoušel WOG(Wake of Gods Portal) tak to šlo v pořádku.

  Tak jsem zjistil kde bude problém v AI. Když hrdina má dimenzní bránu a nemá manu tak se snaží použít to kouzlo a dlouho přemýšlí a pokud nemá manu stojí jenom na místě a nic nedělá. Pokud mu přijde mana tak zase použije kouzlo. Toho jsem si všiml jsem programátor(teď zaujmu pozici testera) 😀 snad to nějak spolu vyřešíme.

  Verze 1.4.2 stejný problém.

  Bohužel i po nějakém nastavení tweeků se to nezměnilo. Dokonce jsem zkoušel i sigle player stejný problém ve 3tím měsíci to začně. Bavíme se o random + Giant mapě. Pravděpodobně jsou zde nějaké neošetřené stavy, jelikož když to trvá dlouho kliknu myší tak mi vyletí hláška že program přestal pracovat. Poté když chvíli počkám tak hláška zmizne a program běží dál. Nevíme co stím dělat bohužel proto se obracíme zde.

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, tak určite si nainštaluj najnovšiu verziu Horn of the Abyss 1.5.4 a najnovší HD mod.

   Áno, toto je veľmi častý jav, ktorý je spôsobený práve kúzlom Dimension Door, jediná možnosť ktorá ma teraz napadá je, že si vytvoríš novú random mapu, následne ju otvoríš v editore a zakážeš tam kúzlo Dimension Door a artefakt Tome of Air magic, takto ich síce nebudeš môcť použiť ani ty, ale zbavíš sa dlhého čakania.

   Čo sa týka vyťaženosti CPU, skús cez HD mod v sekcii Tweks, zmeniť hodnotu v riadku “Sys.CPU.ReduceUsage = 0” na 1. Daj vedieť či pomohlo.

   Reply
   1. abushrek

    No nejnovější verzi HotA jsme měli taky jsme měli nejnovější verzi toho ruského HD módu.
    Na vytíženost CPU jsem došel to jsem zredukoval, přesně jak si psal hledal jsem protože už jsem na to neměl nervy, ale bohužel to nepomohlo to tomu čekání i když procesor jel na 7% vytížení.

    Je škoda, že se to musí takhle řešit. Jde to nějak jedním příkazem popř. pár kliky nebo musím odstraňovat všechny atrefakty z mapy? A jde zakázat i to, že ty artefakty nebudou ani k dostaní z dračích utopii apod.?

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     Dá sa to ešte tak, že si pomocou programu RMG Template Editor.exe (nachádza sa v adresári HotA) otvoríš požadovaný template (v tomto prípade “Original template pack”) a v sekcii Templates/Settings/Spells a Arifacts zakážeš Dimension Door a Tome of Air Magic. Nezabudni kliknúť vpravo dolu na “Apply to all other templates of this pack”, všetko uložíš a potom keď spustíš hru, dáš Random map, tak hore nad veľkosťmi máp vyber template “Original template pack” a random mapy sa budú generovať bez Dimension Door a Tome of Air Magic.

     Reply
     1. abushrek

      Super dík moc dnes to zkusíme 🙂 Kdyby si něco potřeboval pomoct testovat atd.. tak pomůžu. Kdyby náhodou si chtěl něco pomoc s programování a měl bych čas tak neni problém stačí se mi ozvat na maila.

      Ať se daří.

      Reply
      1. abushrek

       Ok… tak problém nevyřešen. Při přepnutí hraje PC zase dlouho. Ze začátku je to super, ale jak je odehráno něco kolem 4 měsíců hry tak PC hraje klidně i 1 minutu jeden.

       Reply
       1. Liso1 (Post author)

        Nazdar, tak som to asi vyriešil, rozohral som hru, je preč 4 mesiac a ťah všetkých 7 súperov trvá spolu cca 18 sekúnd. Zajtra hodím návod ako na to.

        Reply
        1. abushrek

         Super dík moc budeme velmi rádi pokud to bude fungovat.

         Reply
 34. abushrek

  Nevím nějak buguje ta stránka nevidím komentáře již. Jestli jsou ty odpovědi omezeny prosím napiš postup jako odpověď zde.

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, všetko je v poriadku, len ja som nestihol pripraviť článok. Dúfam že zajtra sa mi to podarí. 🙂

   Reply
   1. abushrek

    Ok

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     Nazdar, mal by som an teba veľkú prosbu, vedel by si spraviť video v ktorom tieto súperove ťahy trvajú tak dlho?

     Reply
 35. Jimi

  Ahoj, mám dotaz…lze VCMI módy instalovat i do HOTA? Jsem v tomto nový, tak se předem omlouvám, jestli mám blbé dotazy. Díky, Jimi

  Reply