HoMM3 HD

heroes-3-hd-logo-2016

HoMM3 HD – High Resolution Project

HoMM 3 HD – a non-official fan made addon (multifunction patch) for Heroes of Might and Magic 3. Initially, the addon was created to change the original game resolution 800×600 to a bigger but now it has even more features. HoMM 3 HD does not affect the original gameplay and improves the interface functionality, makes it more comfortable to play and fixes a some original game bugs. All the tiny graphical improvements preserve the original game style. HoMM 3 HD does not affect the original game files. This means that you can launch the original version with no changes from the very folder where the HoMM 3 HD was installed.

Download
HoMM3 HD (High Resolution Project)
Heroes 3 Complete GOG version (works only with this version)
or try WoG Folderonline source of Heroes of Might and Magic mods (not only Heroes 3 mods, but not Heroes 6 😀 ) and various goodies (like “Did you know” series) that I have managed to collect over the last 10 years for everyone who contributes to the running of the Heroes 3.5 Portal.

homm3 hd

Jedno z najužitočnejších rozšírení pre Heroes 3. Hra bola upravená pre vyššie rozlíšenia nových displejov, teraz môžete hrať kľudne v rozlíšení 4000×4000. Hra sa tak stáva prehľadnejšou, len je treba mať v poriadku oči, pretože všetko je oveľa menšie. Výborne sa hodí pre multiplayer s časovým limitom (obyčajne 4 minúty), všetko je prehľadnejšie a rýchlejšie. Inštalácia nijako neobmedzí originálnu verziu Heroes 3, takže kedykoľvek sa k nej môžete vrátiť a nie je potrebné HD mod odinštalovať.

Pozor nemýliť s Heroes of Might and Magic 3 HD Edition, ktorú priamo vyvíja firma UbiSoft a nemá s HoMM3 HD nič spoločné.

Inštalácia HoMM3 HD

 1. Stiahneme aktuálnu verziu HD modifikácie a spustíme inštalačný súbor.
 2. Vyberieme cestu (Browse…) kde je Heroes 3 Complete nainštalované (HD mod je kompatibilný aj s Horn of the Abyss, WoG 3.58f, ERA II)
 3. Potvrdíme a odklikáme inštaláciu.
 4. Hra sa spúšťa odkazom na ploche, alebo pomocou HD3_Launcher.exe.
 5. V nastaveniach HD modu vyberieme rozlíšenie v ktorom hra pobeží, spúšťa sa kliknutím na “Launch”.
Download
HoMM3 HD (High Resolution Project)

English description

HoMM 3 HD – a non-official fan made addon (multifunction patch) for Heroes of Might and Magic 3. Initially, the addon was created to change the original game resolution 800×600 to a bigger but now it has even more features. HoMM 3 HD does not affect the original gameplay and improves the interface functionality, makes it more comfortable to play and fixes a some original game bugs. All the tiny graphical improvements preserve the original game style. HoMM 3 HD does not affect the original game files. This means that you can launch the original version with no changes from the very folder where the HoMM 3 HD was installed.

Informácie

 • Web stránka: sites.google.com/site/heroes3hd/
 • HeroesCommunity fórum: heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=33708
 • Status: vo vývoji
 • Autor: Alexander Barinov (aka baratorch, Bara)

Galéria

64 Comments

 1. Elix

  Neslo teda upravit aj velkost fontov?

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Bohužiaľ, veľkosť fontov upraviť nejde. Zdajú sa ti malé, alebo veľké?
  Podľa všetkého by ich úprava, hlavne pri zväčšení spôsobila kopec problémov, kedy by texty pretekali cez okraje tabuliek.

  Reply
 3. Renegade

  Jaky je rozdil mezi HD a HD+ verzi ?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Modifikácia Heroes 3 HD ako taká neovplyvňuje hrateľnosť, teraz myslím priamo v hre, upravuje iba používateľské rozhranie.
   No s aktiváciou HD+ upraví aj niektoré mechaniky v hre, môže upraviť štatistiky jednotiek, alebo tak, ale k ničomu konkrétnemu som sa nedostal.

   Reply
 4. John

  I’m getting an error code = 740 when i try to use this mod with era II
  Any ideá how this could be fixed?

  And on a seperate note; Amazing site, I really love it. Do you plan to make an english translation of the site later on? A more comprehensive translation that is ^^

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   I never had this problem. Make a clean installation of Heroes 3 Complete, then ERA II and then HD Mod. Run HD3_Launcher.exe as administrator.

   Thank you for the compliment. The English version of the site is planned but I do not know when. I am not so good in English.

   Reply
 5. Gwinbleidd

  HD je geniálna vec, tá vec má podstatne lepší šmrnc… ALE prišiel som na problém. S chalanmi nám to nejde hrať Multiplayer. Normálne H3 hrávame cez Game Ranger a všetko ide v poriadku, ale pri HD verzii to proste nefunguje, snažili sme sa to spojazdniť aj cez Hamachi ale takisto sme nepochodili. CHLAPI AK BY SA NAŠIEL NIEKTO KTO BY MI S TÝM VEDEL PORADIŤ tak prosím napíšte, budem Vám nesmierne vďačný, aj na pivo vás pozvem za to! 😀 (samozrejme hru nemáme origoš, kedysi som mal kúpeného H3 ale to po tých rokoch tie CDčká sa pokazia a komp ich nevie čítať)

  Reply
 6. Liso1 (Post author)

  Zdar, Gwin, pivo nikdy neodmietnem. Ťažko povedať v čom môže byť problém, ja som určite online cez HD mod hrával, ale iba cez Hamachi.
  Čo konkrétne nechcelo fungovať? Nevideli ste založenú hru? Osobne by som skúsil HD mod spúšťať ako správca a rovnako by som pozrel aj či je vo výnimkách firewallu. Ja osobne som firewall vždy vypínal pri hre cez Hamachi.
  Ideálne ešte je aby ste obaja mali rovnakú verziu Heroes 3 a aj rovnakú verziu HD modu.
  Bez HD modu sa dá online Heroes 3 hrať?

  Reply
 7. orlen

  Mám Heroes 3 Complete GOG s doinstalovanou češtinou (h3compl10all).
  Bohužel po instalaci HD Modu a spuštění Heroesů pomocí něho je hra v angličtině (kromě dvou drobností).
  Ale pokud i po instalaci tohoto HD Modu spustím Heroes původním EXE souborem, tak je v češtině.
  Netušíte někdo proč a jak to opravit?

  Reply
  1. Gatts

   HD mod si vytvori podadresar “_HD3_Data”, skus si pozriet ten, ci tam nenajdes copiu uloziska jazykovych suborov (ak teda vies co hladat, v com by ti pomohlo aj h3compl10all )

   Reply
   1. orlen

    Už jsem přišel kde je problém (mám Windows 8.1). Čeština se musí instalovat přes “Spustit jako správce”. Jinak se totiž nenainstaluje do adresáře s Heroes ale do nějakého virtuálního umístění:
    “C:\Users\\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Heroes 3\*.*” … které je platné pouze pro aktuálně přihlášeného uživatele.
    Proto když jsem hru spustil normálně přes původní EXE čeština fungovala, a přes HD Mod (jako správce) mi nešla.

    Reply
 8. Liso1 (Post author)

  Tak s týmto problémom by som ti pomôcť nevedel. Vôbec by ma nenapadlo, že by za tým mohli byť práve tieto administrátorské práva, preto všetko inštalujem ako správca a rovnako aj spúšťam.
  Dobre vedieť do budúcna.

  Reply
 9. Gatts

  Obycajny Windows Defender mi maze HD Mod (.exe) pre “trojan”, je tam fakt trojan, alebo microsoft zas prehana?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, určite je to len planý poplach. Nemaže ti ho nejaký iný antivírus, lebo ja mám W10 + Defender a nikdy by sa mi nestalo že by mi Heroes HD blokoval. Zato taký Eset 😀
   Pokiaľ si sťahoval z tejto stránky, prípadne z oficiálnej stránky HD modifikácie, nemáš sa čoho báť. 🙂

   Reply
   1. Sovi

    keď som mal antivírový program Avira, tak mi nešlo nainštalovať mód Master of Puppets, nedovolil mi ho spustiť kvôli hrozbe, ale s defenderom som problémy nemal 🙂

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     V tomto je legendárny Avast, nečudoval by som sa keby aj sama seba označila za vírus 😀 Aviru som mal tiež, ale veľmi zaťažovala moje staršie PC. Teraz používam len Windows Defender.

     Reply
   2. Gatts

    na novy pokus to slo pekne (dostal som sice standard hlasenie “prevented from running: reason -> unknown source/publisher” ale to uz sa da lahko obist)
    Asi plany poplach.

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     Problem solved. 🙂

     Reply
 10. Rem

  Ahoj,
  mam problem ze ingame ked zautocim na nejake monstrum na mape tak sa nic nestane.
  Spôsobuje to HD mod.
  Moja konfiguracia hry je:
  H3 Complete + ERA2 s WOG a na to nainstalovani HD mod.

  Nejaka ina moznost ako to hrat vo vysokom rozlíšení?

  Diki

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, ja som už hral H3 Complete + ERA 2 aj s HD modom a problém som určite nemal a všetko fungovalo.
   Skúsil by som čistú inštaláciu Heroes 3 Complete (ideálne verziu z GOG, pretože niektoré RIPnuté verzie robia problémy a hra padá) priamo na disk C:, nie do Program Files a potom inštalovať ERA II a následne najnovšiu verziu HD modifikácie.

   //

   Dnes som našiel na fóre HC, že sa jedná o chybu HD modifikácie, ktorá by mala byť v nasledujúcej verzii odstránená. Takže máš 2 možnosti, buď počkať na novú verziu HD modifikácie, alebo použiť staršiu verziu.

   Reply
   1. Rem

    Ahoj diki za odpoveď,
    stiahol som tu ultimate verziu z tejto stránky a ta mi ide zatial.

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     nazdar, nie je zač. Inak chyba už bol z HD modifikácie verziu RC 4 odstránená, takže sa do hrania môžeš pustiť zase s pôvodnou verziu ktorú máš na PC.

     Reply
 11. Vinsen

  Hello.
  I`m having problem whit Era 2 on multiplayer TCP/IPX whit HD Mod installed.
  After excacly 4 day the game crash.
  We try so many thing to fix the game but whit out luck.
  We love the era 2 because the XXL mod.
  Can you help us to fix the game pls.
  We are try whit the letest Hd beta and Er 2.46 on Heroes 3 Complete.

  Reply
 12. avatar

  Latest hd-mod patches are not compatible with era. The most recent compatible patch is 4.205 RC4. it’s here http://mmgames.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=130&Itemid=217&lang=en

  Reply
  1. Vinsen

   Its not working man.
   We try and the same problem.
   The problem is that if we play whitout HD mod the Era 2.46 is working normaly.
   But we install the HD Mod the crash are starting.
   We both are on Windows 10.
   We are looking for solution to change only the resolution whitout installing the HD Mod because make the game crashing.
   We already have a 32Bit patch for fixing the color.
   Now only the resolution is need to be fixed and we can play Era 2.46 whitout bugs. 🙁

   Reply
 13. Nokik

  Cauko Liso1, pocuj mam otazku, stiahol som mod, slape jak ma len ked stlacim hromadny nakup jednotiek tak mi ich to neukaze tak pekne ako tu na obrazku (obrazok 6), takisto ani mesta ked pouzijem Town Portal. (posledny obrazok) Skratka mi ich to ukazuje postarom – len mi vypise co som nakupil/kam sa mozem portnut. Pouzivam ERU II s nejakymi modmi.Potrebujem nejake dalsie mody aby mi to ukazovalo tie obrazky?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, potrebuješ mať stiahnutý HD mod: https://heroes3wog.net/homm-3-hd-download/ po jeho inštalácii budeš mať všetko ako je na obrázkoch.

   Ale teraz by som ti odporučil stiahnuť novú verziu Horn of the Abyss, je neskutočne dobrá: https://heroes3wog.net/horn-of-the-abyss-v1-5-0-download/

   Reply
 14. Nokik

  Ved HD mod mam stiahnuty, k nemu sa pytam tuto otazku 😀 Vravim ze mi v nom vsetko slape ako ma len tie obrazky priseriek pri Recruite ako na obrazku 6 sa mi nezobrazuju.

  Ten Horn of the Abyss vyzera dobre len asi nefunguje s Wogom resp. s ERA II, ci sa mylim?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, prepáč za veľmi neskorú odpoveď. Tak to mi je divné prečo ti to nefunguje, ja som to na rýchlo skúsil a všetko bolo ako na obrázkoch. Máš zapnutú položku HD+?

   Bohužiaľ Horn of the Abyss je úplne mimo WoG a ERA, čo je na jednu stranu dobre, pretože hra je perfektne stabilná, podporuje napr. simultány multiplayer cez HD mod. Práve vyšla verzia 1.5.1.

   Reply
   1. Nokik

    Nemal som zapnutu polozku HD+, ked som ju zapol tak to islo. Ale islo mi to len do klasickych Heroes 3, ked som tam zaklikol h3era.exe tak mi to hodilo obycajny HD mod a neslo mi zakliknut HD+, ta moznost bola potom sivou farbou. Cize ten HD+ mod je len pre klasicke Heroes 3 alebo aj Horn of Abyss, a HD sa da pouzit aj na WOG (resp. ERA II), je tak?

    Reply
 15. Liso1 (Post author)

  Nazdar, tak HD mod má 100% kompatibilitu s Horn of the Abyss a s Heroes 3 Complete. Nie je plne kompatibilný s ERA II a WoG, takže preto ani nefunguje HD+.

  Priamo z webu:

  Compatibility:
  Horn of the Abyss – 100%
  The Shadow of Death, Complete – 100% (Simultaneous Turns are not available)
  WoG 3.58, TE, WT, ERA – not all features are avaliable; you will need to use tweaking!
  HoMM3 HD is not compatible with The Restoration of Erathia, Armageddon’s Blade, Heroes Chronicles!

  Reply
  1. Nokik

   Yup, ako som si myslel. Kazdopadne dik za pomoc a za tvoj cas. 🙂

   Skusil som Horn of the Abyss a musim povedat ze je paradny. Sice mi niektore veci z WoGu chybaju ako napr. tlacitko na vylepsenie vsetkych jednotiek naraz ale to je len drobnost, ved treba aj zmenu. 🙂

   Reply
 16. karlmega

  zkusil jsem rozchodit ERA II s HD modem ale pri spusteni mi to hlasi ze mi chybi soubor “_core_.sys.lua” nevite co stim?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, bohužiaľ to sa niekedy stane, pretože HD mod je aktualizovaný veľmi často a ide hlavne o kompatibilitu s Horn of the Abyss a Heroes 3 Complete. Takže niekedy v novšej verzii nefunguje s ERA II. Ale po čase bude vydaná opravená verzia, ktorú bez problémov spustíš s ERA II. Zatiaľ môžeš skúsiť strašiu verziu HD modu v4.205: http://mmgames.ru/files/hmm/3_HDmod/HoMM3_HD_Latest_4.205_rc4.exe

   Reply
 17. Confluxo

  Cauko, mam taky mensi problem, vzdy ked vlezem do crypty, naga banky alebo hocikakej inej budovy kde treba bojovat tak mi HD mod zhodi hru…ked to spustam len cez era.exe tak je vsetko ok, ziadna chyba normalne naskoci fight. Nestretol si sa s takymto problemom prosim ta?? Skusal som aj cistu instalaciu a nic, robi to to iste. Diky za odpoved

  Reply
  1. Confluxo

   Pouzivam Ultimate Edition v6.0 od teba.

   Reply
  2. Liso1 (Post author)

   Nazdar, tak ja mám ešte väčší problém, mne nejde nová verzia ERA 2.7. 4 spustiť s HD modmom vôbec, stále hlási chybu.

   Bohužiaľ ERA nemá 100% podporu HD modifikácie, jediná stabilná ktorá bežala s ERA II bola verzia 4.205 rc4 (stiahneš ju tu: http://mmgames.ru/files/hmm/3_HDmod/HoMM3_HD_Latest_4.205_rc4.exe ) vyskúšaj a daj vedieť či pomohlo, ale spravil by som asi opäť čistú inštaláciu.

   Reply
   1. Confluxo

    Nepomohlo, furt to pluje chyby a zhadzuje hru…Co sa tyka najnovsieho HD modu (5+) tak mne to tiez neslo ani spustit najprv, ale era.exe som hodil kompatibilitu Win 98 a Run as Admin a HD launcheru Win 8 a tiez ako spravca a spustit to slo…jedine teda tato chyba co som spominal…no nic aspon bude vacsia nostalgia bez HD modu 😀

    Reply
    1. denis

     Windows 8 compatibility only is required for ‘h3era HD.exe’. I have win 10 and it works with the latest version of HD mod.

     Reply
     1. Liso1 (Post author)

      It works! Biiiiiig thanks.

      Reply
     2. Confluxo

      Well it does not fix my problem with crypts, naga banks and pretty much every building where I have to fight…still my game crashes when I try to go in.

      Reply
 18. Jiřík

  Ahoj, nainstalovfal jsem si do H3 češtinu a při spuštění originálního exe souboru H3 přes HD launcher mi nefunguje diakritika namísto které se zobrazuje azbuka. Při spuštění era exe čeština funguje správně. Nemáte nějaký tip jak to opravit ?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Hmm, to je zvláštne, odkiaľ máš češtinu? Vieš mi poslať odkaz, aby som ju vyskúšal? Takto ti veľmi neviem poradiť.

   Reply
 19. Jiřík
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, neviem či to pomôže, ale skús z v adresári “_HD3_Data” nájsť a zmazať všetky súbory s koncovkou .FNT. Nachádzajú sa v zložke _HD3_Data/Common/Rus.Fonts

   Reply
 20. Tryst

  Zdravím,

  mám problém s HoMM 3 HD, nejde mi zakliknout v launcheru tlačítko HD+. Rozlišení si nastavím, ale ve hře nejsou textury města a boje ve fullscreenu, dá se to nějak řešit? Předem díky za opdověď 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, spúšťaš cez HD mod Wake of Gods/ERA, tieto nejdú spustiť s HD+, ale aj tak ťa asi trochu sklamem, to HD v názve neznamená lepšiu grafiku/textúry, ale len ti hru umožní hrať vo vyšších rozlíšeniach. Takisto ani boje nikdy nebudú vo fullscreene, ale len v okne, ako ich aj máš, to je v poriadku.

   Reply
   1. Tryst

    Jasné s tým dokážu žít. Ale chtěl jsem se ještě zeptat… Když hraju v klasické grafice na notebooku, mám orezane kraje zleva a zprava. Dá sa to nějak aplikovat do fulscreenu abych to měl přes cely displej?

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     Nazdar, vieš poslať screenshot? Ktoré okraje máš orezané? Obrazovka boja? Alebo herná mapa?

     Reply
 21. Wolfus

  Nazdar!
  Pri hre s kamosom sme sa stretli so zvlastnym problemom. Obaja mame nainstalovanu Complete ediciu z GOG a najnovsi HD mod. Obaja rovnaku verziu. Jediny rozdiel je, ze ja pouzivam W7 a on W10. Na prepojenie pouzivame starsi router Belkin. A tera ten problem – Ked sa prepojime kablami, hra ide perfektne na prvy tuk. Ked ale pouzijeme wifi, hra sa kazdu chvilu zasekne pri posielani dat (plniaca sa ampulka). Doma som skusal takto isto prepojit svoj notas s desktopom a aj cez wifi vsetko slape ako ma. Na desktope mam ale tiez W7. Vinil by som teda W10, ale preco sakra po kabli ide a cez wifi nie??? Som z toho jelen…

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, skús spojazniť online hru cez Horn of the Abyss, tu je návod: https://heroes3wog.net/how-to-play-heroes-3-online-with-friend-using-hd-mod/ a daj vedieť či to aspoň takto bude fungovať.

   Reply
 22. Tordenskroll

  I have a problem with the HD mod that it wont updtate when i click to update. it’s just cehcking if there is any update to do and its saying that i can update to the wewer version but when i click update to the new version its closes down on me and says that i need to lock heroes 3 hd mod down but i have it locked down i can click retry but its not working so i click cancel but when i do that its tarting to wvite data but it wont work because its says that it dont have permisson to do it.

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Hi Tord,

   i have a similar problem as you. Your update is blocked by your antivirus. You need to deactivate it for a while and then update the HD mod.

   Reply
 23. ST

  My antivirus blocked file “Gen:Variant.Razy.731524” which was part of installation of HoMM 3 and ERA 3 (path ending …\h3wcmped.exe).

  Could this explain why game keeps crashing during some battles? It is not happen often but keeps crashing if, after crashing once, I continue attacking the same stack of units or neutral town (at the point of when it is 1st move for neutral army).

  I have bought from you HoMM 3 Complete then downloaded and installed ERA 3 from your website.

  Hope you can help.

  Reply
 24. Find It

  Hey, i’m back playing this game but i dont know whats wrong with it, its either the version of the game that i just installed or its about the map that has a bug because necromancy % is not working correctly, im not sure what i can do, should i try to reinstall the game from a different source?

  Reply
 25. Where can i Find It

  Forgot to say i got the game from a torrent for free… 🙁

  Reply
 26. Liso1 (Post author)

  What version of the game are you using? Is it Heroes 3 Complete or mods like ERA 3?

  Reply
  1. Where can i Find It

   Heroes.of.Might.and.Magic.3.HD.Edition-RELOADED i have no ideea, can i find on your site a good version to download?

   Reply
   1. Liso1 (Post author)

    HD edition rather refers to the version from UbiSoft from 2015.Which is absolutely not suitable for modifications. You need the GOG version: https://bit.ly/GOG_heroes_3_complete

    Reply
    1. Where can i Find It

     Thx alot, i cant believe that you replied to a comment in such an old post, i mean its a 2013 post hehe, <3. I installed GOG and i want to do some modifications, what would you recommend, whats fun nowadays? Much love!

     Reply
     1. Where can i Find It

      Forgot to say its Heroes of Might and Magic 3 Complete GOG version

      Reply
      1. Liso1 (Post author)

       The best way to start is to install ERA 3 Launcher. ERA 3 Launcher will help you quickly install and run these 3 modifications: In the Wake of Gods (WoG/ERA), Horn of the Abyss (HotA) and Master of Puppets (MoP). This launcher replaces ERA Gaming build. https://heroes3wog.net/heroes-3-launcher-download/

       Reply
       1. Find It

        Yep did that, very straight forward setup, i saw you dont even need the game, the installer will download the game for you <3 thx!

        Reply
 27. Uki

  Cau,
  H3 campan som zacal hrat povodne cez GOG a dodatocne som stiahol HD mod pocas toho ako som hral Hack n slash. Dohral som poslednu mapu campane a hodilo ma to hned do hota campanoveho menu a nie do shadow of death menu. Ked sa prepnem na Heroes 3 alebo to spustim spat cez GOG, tak uz nevidim v ulozenych hrach hry ulozene cez hota. Asi som spravil chybu, ze som vo volbach nechal pri spustani h3hota a nezmenil na Heroes 3. Da sa s tym este nieco robit, alebo to musim znova vsetko odohrat cez Heroes 3 a ulozit tam? Btw v hota mi zobrazuje len hota campan, ale neviem ci je to chyba, alebo to tak ma byt.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: