The Power of Luna – Fire Wall

power-of-luna

Luna starts with the Fire Wall spell and speciality. Damage from Fire Wall is doubled. Luna starts with the ability to do 80 damage with it and enough mana to cast it five times before recharging.  Any unit that’s not immune to its effect that passes through it or ends their turn in it will take damage. Can only be removed by advanced/expert Remove Obstacle or expert Dispel. In order to start grinding, you still need to get Expert Fire magic, so you can cast expert Fire Wall spell.

Power of Luna Instructions

Aim for +spell power (SP) and +XP until you have advanced fire magic (AFM). Also until you have expert water magic (EWM) if you’ve found the forgetfulness (FF) spell. Aim for 3rd level magic shrines until you have FF. Avoid archer enemies until you have FF and EWM. Avoid enemies that have archer upgrades unless you have a direct damage spell. Avoid flyers until you have AFM. You have to observe built in damage reduction such as golems, but can ignore chance magic resistance such as dwarves. When dealing with 2-hex enemies, leave a gap between you and FW or they will not approach. You can fill in the gap with a 2nd FW though and they will approach. Always be mindful of speed and morale eligibility. Use wait to manage when to cast FW and remember that it always lasts two rounds no matter what. Source: Dushku

The Power of Luna

 Pixies vs. 45 Pixies and 7 Sprites

Pixies vs. 28 Obsidian Gargoyles

 1 Pixie vs. 39 Royal Griffins

1 Pixie vs. 25 Skeletons, 20 Walking Deads, 5 Wights

1 Pixie vs. 9 Nix Warriors

 

Luna je nenápadnou hrdinkou hradu Conflux, ktorý bol do Heroes 3 pridaný v datadisku Armagedon’s Blade. Priznám sa, že doteraz som si ju tiež veľmi nevšímal, až pokiaľ som nevidel niekoľko videí, ako využiť jej špeciálnu vlastnosť – ohnivú stenu (Fire Wall).

Luna začína s dvomi sekundárnymi vlastnosťami na základnej úrovni: múdrosťou (Basic Wisdom) a ohnivou mágiou (Basic Fire Magic). Jej špeciálnou vlastnosťou je – kúzlo ohnivá stena ktoré pôsobí dvojité poškodenie. Ak dokážete neutrálnym jednotkám šikovne ohnivú stenu vykúzliť do cesty s Lunou dokážete bez problémov v začiatkoch hry dobiť obrovský kus mapy a to bez strát.

Hneď od prvého dňa pôsobí ohnivá stena poškodenie za 80 bodov, čo najskôr je treba sa zlepšiť na expertnú úroveň ohnivej mágie a ak hrdinka dosiahne silu kúzel za 4 body, ohnivá stena už pôsobí zranenia za 180 bodov.   Dosiahnuteľné v priebehu prvého-druhého týždňa hracieho času. Ak v magickej veži dostanete kúzlo zábudlivosť (Forgetfulness), môžete sa pustiť j do streleckých jednotiek.

Ohnivá stena je na bojisku dve kolá, potom zmizne, prípade sa dá odstrániť kúzlom Remove Obscale. Na expertnej úrovni sa ohnivá stena rozprestiera cez tri hexy. Trvanie ohnivej steny na bojisku nepredlžujú ani artefakty na to určené: Ring, Collar a Cape of Conjuring.

lune fire wall

Typ: Obranné. Mana: 8 (na úrovni advanced/expert 6. Trvanie: 2 kolá.
Základná úroveň: poškodenie ((sila kúzel x 10) + 10) x 2 (Luna bonus)
Pokročilá úroveň: poškodenie ((sila kúzel x 10) + 20) x 2 (Luna bonus)
Expertná úroveň: poškodenie ((sila kúzel x 10) + 50) x 2 (Luna bonus)

Pozor ale na jednotky ktoré sú úplne odolné voči mágii (ako napr. čierny drak, alebo magický elementál) jednotky ktoré sú úplne odolné voči mágii ohňa (Efreeti/Efreet Sultans, Fire/Energy Elementals, Firebirds/Phoenixes) a jednotky s väčšou magickou odolnosťou, ktorým ohnivá stena nespôsobí úplné zranenia (trpaslíci, golémovia).

Tu je niekoľko príkladov, ako si Luna poradí s nepriateľom, určite prídete aj na svoje vlastné stratégie:

5 Comments

 1. Luki

  Já si celou dobu myslel, že je to chlap 😀

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Ja som si to vždy myslel o tejto hrdinke za Necropolis: Septienna

   Reply
 2. sovi

  dobre páni, vidím, že v tom nie som sám 😀 teraz “z fleku” ma nenapadne konkrétny príklad, ale keď som neskôr čítal lore tak som miestami vyvaloval oči, že niektorý hrdinovia boli vlastne hrdinky a naopak 😀

  Reply
 3. Sovi

  inak ako tak vidím, ak máš kde dopĺňať manu, tak sa s tým dá zahrať veľmi dobrý early game, ale ak narazíš na strelcov… 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   S týmto hrdinom sa dá zahrať brutálne dobrý early game. Strelci? Nie je problém ak v magickej veži zoženieš kúzlo Forgetfulness 🙂

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: