Heroes of Might and Magic III: Horn of the Abyss

Inštalácia Horn of the Abyss v1.5.x

 1. Horn of the Abyss sa inštaluje na čistú verziu Heroes 3 Complete.
 2. Stačí spustiť súbor “HotA_1.5.x.exe” a riadiť sa pokynmi inštalácie. (Písmenom „x“ je myslená aktuálna verzia hry napr. 1.5.1, 1.5.2, 1.5.3…)
 3. V prípade že je vonku nová verzia Horn of the Abyss, nemusíte zase sťahovať a inštalovať celý archív. Stačí v zložke Heroes 3 Complete (alebo inej, do ktorej ste HotA inštalovali) spustiť program HotA_launcher.exe, ktorý sám vyhľadá aktualizáciu a ponúkne jej pohodlnú inštaláciu.
 4. Od verzie 1.5 je súčasťou inštalátora aj HD mod, takže ho už netreba dodatočne sťahovať.
Download
Horn of the Abyss
FAQ (eng)

Horn of the Abyss je dlho pripravovaný neoficiálny datadisk pre Heroes 3. Prinesie úplne nové 3 frakcie ako Cove Town (mesto pirátov a morských príšer), Kronverk (mesto trpaslíkov a nordov) a Cathedral (odvrátená strana hradu Castle z H3). Mesto Cove je prvým zverejneným mestom z pripravovaného MODu Horn of the Abyss (HotA). Pirátske mesto obsahuje dve strelecké jednotky, jednu lietajúci a jednu ktorá sa dokáže teleportovať.

Cove Town

Jednotky sú výborné v rýchlych útokoch, je dobré aby začínali čo najskôr (najlepšie použiť kúzlo Haste). Ak budete hrať dlhšie a používať automatické boje, odporúčam z armády vysadiť jednotku Ocean Spirit/Assida, pretože podobne ako pri jednotke Pegasi, bude touto jednotkou počítač útočiť ako prvý a bude dochádzať k veľkým stratám. Zaujímavou jednotkou je Buccaneer, strelecká jednotka, odporúčam vždy na ňu kúzliť Bless. Má veľmi dobrý útok a špeciálnu vlastnosť Presná strela, ktorá zabije dodatočne ďalšie jednotky nepriateľa. Perfektná obranná jednotka je zase Nix Skirmisher, vysoké obranné číslo a vlastnosť znižujúca o 60% protivníkov útok ho radia k dobrým obrancom hradu.

Autori

Agar, Alex-ander, Arseny, ArtisanDen, Astaroth, Axolotl, baratorch, Black Phantom, Docent Picolan, Entuser, Fatalist, feanor, hippocamus, Maestro,Morn, Mugais, Rusha, Sav, Spartak, Vade Parvis, XEL, Aleee

horn_of_the_abyss_gif

English description

Horn of the Abyss is an unofficial – yet a true – HMM3 expansion. It is made by a mostly Russian composed crew with various talented people. The expansion features – to name a few things – a completely new town ‚Cove‘ (Pirates). HotA fixes bugs, adds a host of new expansion content, features an updated editor – and much more.

Platform and installing

The whole modification is created by reverse-engineering Shadow of Death files. So, Horn of the Abyss is to be installed on top of clean Heroes III: SoD or Complete edition. We do not guarantee stable work on any “optimized builds” or with mods that can change original game files (except for HD mod, which is 100% compatible). Install to a folder with either clean SoD or Complete or older version of HotA.

Informácie

 • Web stránka: www.vk.com/h3hota (stránka v ruskom jazyku)
 • HeroesCommunity fórum: heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=39830
 • Facebook: www.facebook.com/h3hotaofficial
 • Status: vo vývoji

Galéria

 Horn of the Abyss – Fan Trailer

59 Komentáre

 1. Duy La

  very awesome mod, i don’t know how these guys did it…but super nice.

 2. martin

  funguje hota spolu s eraII alebo len samostatne s h3complete ? dik za odpoved a stranku o homam3 … super stranka

 3. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Zdar, v prvom rade, ďakujem :)…

  HotA funguje samostatne, nepotrebuješ ERA II ani nič iné. Je to ako keby si si inštaloval ďalší datadisk k Heroes 3 Complete a treba podotknúť, že kvalitou prevyšuje oba datadisky k Heroes 3.

  Takže stačí ak si v sekcii download stiahneš inštalačný súbor a spustíš ho, vybavené.

 4. Venom

  Stiahol som poslednú verziu 1.3.2. ale kampaň je dosť ťažká, napríklad v druhej misii prvej kampane kde máte obsadiť všetky obydlia príšer na mape za tri mesiace, čo je dosť šibeničný termín a plus nemôžete vo svojom meste staviať nič okrem prvej budovy na jednotky…nemá niekto nejaký recept ako na túto misiu ?

 5. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Práve som druhú misiu dokončil. Myslím že dosť dôležité je získať vlastnosť Diplomacy, s ktorou sa veľa jednotiek ku mne pridalo (aj červený draci), treba v prvých 2-3 týždňoch dobre preskúmať ostrov a pozbierať všetko čo sa dá, základ armády je jednotka Mate, ak ich budeš mať okolo 100, rozdeľ ich na dve skupiny po 50. Používaj pri boji kúzlo Bless.
  Vľavo hore na ostrove stráži skupinka červených drakov (1-4) dobré artefakty, dajú sa rýchlo poraziť, artefakty sa zídu.
  Vľavo dolu stráži Minotaur (alebo iná jednotka 5 úrovne) loď. Musíš na ňu nasadnúť najskôr prvý týždeň tretieho mesiaca aby si stihol obsadiť obydlia príšer, ktoré sú rozmiestnené na malých ostrovčekoch (Hydra, Behemoth, Draci).
  Armádu poskladáš zo všetkých možných jednotiek, ku mne sa pomocou diplomacie pridali (ale za peniaze). Skús to, určite to ide.

  1. SoviSovi

   čaute, túto misiu sa mi podarilo spraviť na prvý krát, 3 dni pred koncom termínu :D, ale robil som to ako hovorí Liso, akurát bez diplomacie, dosť silný bol kanón, veľa pomohol… Chalani ale ja mám problém, v 2. kampani, asi to je 3. misia, sú tam 3 hrdinovia a 2 mestá, mapa sú ostrovčeky, a na východe má počítač vačší kus pevniny, proste po nejakej dobe, nabehne na mňa s takou armádou, a to osm sa snažil ponáhlať, ako ste spravili tú misiu?

   1. Liso1Liso1 (Autor článku)

    Už dlho mám v pláne pustiť sa do kampane HotA, ale momentálne je tu Witcher 3 a Fallout 4 😀

    Skús hodiť niekde save z tej kampane a pozriem na to svojím „odborným“ okom.

    1. SoviSovi

     ok, keď budem mať čas, ale inak už tá predchádzajúca misia bola na môj vkus velmi náročná, zachránil ma tam artefakt Horn of the Abyss, inak by som to nedal, a to som hral už asi 3. 😀 potom pošlem 🙂

     1. Liso1Liso1 (Autor článku)

      Rozmýšľal som nad tým, že by som spravil ku každej misii samostatný článok s tým ako som ju prešiel, respektíve neprešiel 😀

 6. Duy La

  wow came back after couple months and now there’s and English verison!!! so awesome @_@

 7. SilviSaleva

  Keeď tuto verziu nainštáluju na základní HoMaM 3, lze na ni potom kopnúť aj WoG?

 8. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Nie, to nie je možné. (respektíve možno je, ale neviem čo sa stane, pravdepodobne ani hru nespustíš a bude padať)
  Horn of Abyss je vytvorený ako samostatný datadisk.

 9. MichalMichal

  Ale je možné nainštalovať Heroes dvakrát a hrať každý mód zvlášť.

 10. Liso1Liso1 (Autor článku)

  To hej, ale ona asi myslela či by mohla hrať Horn of Abyss a používať niektoré nastavenia z WoG Options.

 11. Lance

  Nie som zrovna expert na technické veci, ale i keď inštalácia prebehla fajn, nejde to. Keď to spustím cez normálny HoMaM 3 Complete launch tak je to všetko ako po starom a keď som to skúsil cez HotA launcher tak sa ukázalo logo 3DO a zostala čierna obrazovka. Neviete niekto poradiť?

 12. GattsGatts

  na novších systémoch môže hrať rolu aj taká maličkosť ako „read-only“ v properties súboru či adresára HOMM. Tiež by som skontroloval či máš HotA nainštalované na čistom HOMM 3 Complete alebo na Wog, ERA… hlavne či tam nemáš HD mod. V HotA Launcheri si spusti update /aktuálna verzia by mala byť 1.3.3) inak neviem, keďže mne to šlo na prvý šup.

 13. Lance

  Ten update to vyriešil a ide to fajn, ďakujem. Je teda plánované pridanie ďalších miest ako je spomenuté v článku? Toto je zatiaľ zďaleka najlepší mod k HoMaM 3 aký som hral, takže by som bol rád, keby to ešte rozšírili.

 14. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Lance, aký používaš Windows? Viem že niekedy sú problémy s W8, naopak sedmička, XP a aj Vista fungujú bez problémov.

  Nové mestá sú v pláne, ako ďalšie by malo nasledovať mesto Forge, ale toto je vec času. Môže to byť kľudne o pol roka, rok…

 15. jaktojakto

  nějaké nové info ze zákulisí? 🙂

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Uf zatiaľ nič, jediné čo ti viem povedať je to, že nasledujúca verzia 1.3.4 bude posledná v sérii 1.3 a až bude nasledovať 1.4, v ktorej by malo byť aj mesto Forge. Osobne si myslím že to bude ako minule na prvý deň nového roka 2015 (myslím ale verziu 1.3.4.

 16. Zun Zun

  This mod is not used with Hero 3 3.58f , i hope you will fix it :))

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hi Zun Zun, no, this mod is standalone, he is only for Heroes 3 Complete. There is no need to install the WoG 3.58f.

 17. Zun Zun

  ^_^ I like this mod but i mean if this mod has 2 commander used in battle like hero wog 3.58f or mod hero of light , he will be a best mod !

 18. Red Eagle

  Škoda že do tohoto modu nie je čeština.

 19. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Áno, tak to je škoda, bohužiaľ HotA pracuje trochu inak ako ERA II a preklad zatiaľ nie je možný, aspoň pre mňa, ale možno v budúcnosti sa o niečo pokúsime.

 20. nakamuroto

  kompatibilitu s h3 HD asi cekat nemuzeme ze?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Ak myslíš Heroes 3 HD Edition od UbiSoftu, tak to určite nie, nie sú dostupné ani datadisky SoD a AB.
   Ale Horn of Abyss je 100% kompatibilný s HD modom od ruských autorov: https://sites.google.com/site/heroes3hd/

   1. nakamuroto

    Děkuji za odpověd, vyzkouším

 21. Lizzard

  Zdravím. Trápí mě jeden bug. Nainstaloval jsem HOTA mod na complete edici (GOG). Funguje docela v pohodě, za tři hodiny dvakrát spadla. Ale spíš mi vadí grafický bugy.
  1) Nejde vidět portrét hrdiny na mapě v interface.
  2) Cove jednotky v boji mají pochroumaný animace, zalagovaný, přesune se třeba nejdřív hlava a pak až dojde tělo.

  Co s tím? Zkoušel jsem měnit nastavení na 16bit i 32bit, různý rozlišení a nic.
  Díky.

  (3) Dají se k tomuto modu nějak přidat další města?)

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zdar, popravde, ja som už v HotA odohral dostatok máp,ale problémy/bugy ktoré opisuješ som nikdy nezažil.
   Hmmm, ale byť tebou skúsil by som nasledujúce:

   1. Inštaláciu Heroes 3 Complete z GOG priamo na disk C:, nie do Program files.
   2. Nainštaluj HotA 1.3.8.
   3. Nainštaluj HD mod.
   4. Spusti s administrátorskými právami.

   Malo by to pomôcť, aký máš Windows?

   K HotA sa zatiaľ ďalšie mestá pridať nedajú, autori ich majú v pláne, ale to je hudba budúcnosti.

   1. Lizzard

    Díky za odpovědi, vyřešeno.
    Vyřešila to přítelkyně, hrabala se v nastavení a neví jak. 😀
    Musela vypnout HD verzi, co GOG nabízí v launcheru (možná?).

    Díky.

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Zdar, tak máš šikovnú priateľku, gratulujem 🙂

     Môže byť že aj tam bola chyba, v každom prípade by som skôr skúsil stiahnuť HD mod priamo zo stránok autorov a najnovšiu verziu: https://sites.google.com/site/heroes3hd/

 22. fido32167fido32167

  Tak verze 1.4.2 podle me funguje bez problemu ale zatim se hral jen asi 4 mapy HD mode(pouzivam ruskej) funguje ale vim , ze nejake rozliseni nebo i nastaveni HD modu muze hru schodit. Sem i docela prekvapen, ze to funguje vsechno na Win 10.
  Coz me tesi :).

  Jinak moc hezky mod musim rici. Jednotky sou zajimave ale podle me mozna trosku slabsi nez treba Castle, Tower ale mozna jen zdani klame jak je to pro me nove :).

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   HotA je výborné rozšírenie Heroes 3. Zatiaľ som nemal s padaním hry žiadne problémy, ani pri použití HD modifikácie. Všetko behá ako po masle. HotA nepodporuje žiadne iné rozšírenia (okrem HD modu) a je to dobre 🙂

 23. Kirkmen

  Zdravím, nejprve chci poděkovat za tyhle stránky jsou opravdu super. Udělal jsem si instalace a další podle zdejších rad.
  Chtěl bych se zeptat jestli se něco stalo s tou češtinou do HotA a jestli je sem možné přidat další bojiště?
  Díky a držím palce ať vám to jde. 🙂

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, ďakujem za pochvalu, vždy poteší 🙂

   Bohužiaľ už ťa len sklamem, žiadne texty nie je momentálne možné preložiť, ani nijako do kódu hry zasahovať. Nejde to. Žiaľ.

   Rovnako nie je možné pridať nové bojiská, HotA funguje úplne inak ako napr. ERA II kde je ich možné pridať pomocou Morn Battlefields.

   Dokonca viem že celý nový hrad Cove je portovaný pre ERA II, ale tvorcovia Horn of the Abyss si neprajú aby bol zverejnený v ERA II.

   1. Kirkmen

    V pohodě i tak díky. Je super, že HOMM3 stále žijí a rozvíjí se, jsou zatím nejlepší 🙂 půjde tedy hrát přes ERU II HOMM3 (ne WOG) s novými battlefields ?
    Díky

 24. Tom

  nainstaloval jsem Horn of the Abyss na českou verzi H3 complete a některý znaky (áíčžš) se ve hře nezobrazujou (hra je anglicky, některý popisky zůstaly česky s chybně zobrazenejma znakama), dá se to nějak opravit? třeba aby byla hra kompletně anglicky? případně aby měla korektní znakovou sadu a háčky zobrazila?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Zrejme jediná oprava bude ak si Horn of the Abyss nainštaluješ na anglickú verziu Heroes 3, inak budeš mať stále problémy, nakoľko sa jedná o iné jazykové verzie. Horn of the Abyss je zatiaľ iba po anglicky a rusky.

 25. Peter

  Can the Horn of the Abyss be „WOG-ified“?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Unfortunately, no. But if you want the Cove town in Heroes 3 WoG, try VCMI: http://heroes3wog.net/vcmi/ or vcmi.eu.

 26. Herrnoha

  Zdravím bude někdy v provozu město trpaslíků? 🙂

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   nazdar, ak myslíš Kronverk (na obrázku), tak je na 99% pravdepodobné že sa ho nedočkáme nikdy. Bol plánovaný pre verziu HotA 2.0 a Cathedral pre verziu 3.0. No posledných 7 rokov máme vo vývoji verziu 1.0 (momentálne je k dispozícii HotA 1.5.3), takže nové mesto je zatiaľ sci-fi. :/
   Kronverk

   1. Nokik

    Ach, a ja som tak dufal ze aspon koncom roka bude 😀

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Tak to určite nie, budeme radi ak sa do konca roka dočkáme nejakej aktualizácie a možno verzie HotA 1.6.

     Ja čakám na hrateľnú verziu Heroes 3 Succession Wars, ktorej by sme sa mali dočkať konečne v roku 2018.

 27. Heoesan

  Dobrý den, nevíte, jestli existuje čeština na datadisk Horn of the Abyss. Popřípadě jestli na ní někdo pracuje?? Předem děkuji.

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, bohužiaľ čeština nie je k dispozícii, ani na nej nikto nepracuje.

 28. JuraDrax

  Nejde mi nejak nastavit cela obrazovka ve meste a nebo v boji…Jde to nejak nastavit?Jinak mi hra prijde dokonala 🙂

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, je v poriadku, to sa ani nedá nastaviť aby si mal obrazovku mesta a boj cez celú obrazovku.

   A áno, hra je takmer dokonalá. 🙂

 29. Necromancer

  Ahoj. Děkuju za super stránky a oživení mé nejoblíbenější hry z mladých let :).
  Chci se zeptat, hraju Horn of the Abyss a moc se mi líbí, jak se HOMAM vylepšil…budou někdy další hrady v tomto modu?
  Děkuji za odpověď.

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Ďakujem 🙂

   Pre Horn of the Abyss boli plánované aj ďalšie hrady, ako Kronverk a Cathedral, ale z časovej náročnosti nebudú zatiaľ pridané, respektíve nebudú pridané nikdy.

 30. Necromancer

  A ještě malej dotaz. Viděl jsem tu hafo dalších měst, můžu si je vyzkoušet všechny jakoby najednou? Prostě abych je měl ve hře všechny? Děkuju 🙂

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Áno, ale musíš si nainštalovať VCMI daily build: http://heroes3wog.net/vcmi/ a k dispozícii máš všetky tieto mestá: http://heroes3wog.net/heroes-3-vcmi-towns-list/ ale očakávaj kopec chýb a padanie pri takomto veľkom počte. VCMi ešte nie je dokončená ani stabilné.

 31. Yog

  Nevíte někdo, jestli ještě dělají na městech jako Cathedral a Forge ? Strašně mě to zajímá a byla by škoda, kdyby se takový projekty nezrealizovaly

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, to bohužiaľ nevie nikto, tvorcovia Horn of the Abyss sú veľký tajnostkári a spoje plány do budúcne veľmi nezverejňujú. Nové verzia HotA vychádzali vždy na prelome rokov, tak uvidíme aj teraz, ale na 99% žiadne nové mesto nebude. :/

 32. The Real Rick

  HotA je fakt super, jen jsem se chtěl zeptat jestli a jak je možné hrát Horn of the Abbys po netu s kámošem?

  Díky

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, samozrejme Horn of the Abyss si bez problémov zahráš s kamošom, rovnako ako Heroes 3 a ak si stiahneš HD mod tak to je ešte jednoduchšie 🙂

   Tu máš aj super návod ako na to: http://heroes3.cz/jak_hrat_online/

   1. The Real Rick

    Netuší někdo prosím jestli ve hře existuje nějaký způsob jak hrdinu odnaučit nechtěné skills (jako learning, Eagle Eye, balistika atd.) Díky

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Nazdar, vo Wake fo Gods/ERA ak na hernej mape navštíviš budovu Market of Time, takdokážeš hrdinu odnaučiť vybraný skill. V Horn of the Abyss a Heroes 3 to nie je možné.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: