ERA II – Inštalácia modifikácií

Pripravil som stručný návod v ktorom bude popísané ako sa inštalujú modifikácie pre systém ERA II. Pokiaľ nebude napísané inak, všetky modifikácie sa inštalujú úplne rovnako. Návod je napísaný na ukážku pre modifikáciu Halflings Town, ktorá pozmení jednotky v hrade Rampart. Na to aby ste mohli inštalovať modifikáce, potrebujete Heroes 3 Complete s inštalovaným systémom ERA II.

 1. Prvý krok spočíva v stiahnutí vybratej modifikácie, buď zo sekcie download, alebo priamo na stránke modifikácie. Modifikáciu Halflings Town si môžete uložiť do počítača, ideálne na plochu. Ako na obrázku:
 2. era-mod-install
 3. Spustíme stiahnutý súbor [Towns] Halflings Town.exe, vyskočí nasledovné inštalačné okno:
 4. era-mod-install-2
 5. V inštalačnom okne vyberte cestu kde je inštalovaný Heroes 3 Complete s ERA II. Ja ho mám štandardne inštalovaný na disku C:. Vyberte priečinok a kliknite na OK. Potom v inštalačnom okne kliknite na Extract. Prebehne rýchla inštalácia, v novších verziách systému Windows sa spustí ochrana pred neželanými programami, ktorá sa spýta či program installmod.exe môže vykonať zmeny v počítači, kliknite na OK.
 6. Týmto je modifikácia Halflings Town nainštalovaná a aktívna (nachádza sa v sekcii Enabled), pre kontrolu môžete spustiť Mods manager a pozrieť sa:
 7. era-mod-install-3

  Halflings Town je aktívny v Mods Managery. Odtiaľto môžete spustiť priamo hru, kliknutím na Run game.

  Z prostredia Mod Managera môžete jednoducho hru spustiť, kliknutím na Run game.

 8. Modifikácia je aktívna a môžete sa pozrieť ako vyzerá v hre, vybratím hradu Rampart. Takto vyzerá nová zostava v hre:
 9. era-mod-install-4

  Halflings Town modifikácia je aktívna.

  Pokiaľ by ste nevedeli kde sa nachádza Mods Manager, tak nachádza sa v zložke C:\Heroes 3 Complete\Tools\Mod Manager\modsmann.exe, stačí len spustiť (cestu k Heroes 3 COmplete môžete mať inú, podľa toho kde ste hru inštalovali, napr. do Program Files).

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: