ERA II – Inštalácia modifikácií

Pripravil som stručný návod v ktorom bude popísané ako sa inštalujú modifikácie pre systém ERA II. Pokiaľ nebude napísané inak, všetky modifikácie sa inštalujú úplne rovnako. Návod je napísaný na ukážku pre modifikáciu Halflings Town, ktorá pozmení jednotky v hrade Rampart. Na to aby ste mohli inštalovať modifikáce, potrebujete Heroes 3 Complete s inštalovaným systémom ERA II.

 1. Prvý krok spočíva v stiahnutí vybratej modifikácie, buď zo sekcie download, alebo priamo na stránke modifikácie. Modifikáciu Halflings Town si môžete uložiť do počítača, ideálne na plochu. Ako na obrázku:
 2. era-mod-install
 3. Spustíme stiahnutý súbor [Towns] Halflings Town.exe, vyskočí nasledovné inštalačné okno:
 4. era-mod-install-2
 5. V inštalačnom okne vyberte cestu kde je inštalovaný Heroes 3 Complete s ERA II. Ja ho mám štandardne inštalovaný na disku C:. Vyberte priečinok a kliknite na OK. Potom v inštalačnom okne kliknite na Extract. Prebehne rýchla inštalácia, v novších verziách systému Windows sa spustí ochrana pred neželanými programami, ktorá sa spýta či program installmod.exe môže vykonať zmeny v počítači, kliknite na OK.
 6. Týmto je modifikácia Halflings Town nainštalovaná a aktívna (nachádza sa v sekcii Enabled), pre kontrolu môžete spustiť Mods manager a pozrieť sa:
 7. era-mod-install-3

  Halflings Town je aktívny v Mods Managery. Odtiaľto môžete spustiť priamo hru, kliknutím na Run game.

  Z prostredia Mod Managera môžete jednoducho hru spustiť, kliknutím na Run game.

 8. Modifikácia je aktívna a môžete sa pozrieť ako vyzerá v hre, vybratím hradu Rampart. Takto vyzerá nová zostava v hre:
 9. era-mod-install-4

  Halflings Town modifikácia je aktívna.

  Pokiaľ by ste nevedeli kde sa nachádza Mods Manager, tak nachádza sa v zložke C:\Heroes 3 Complete\Tools\Mod Manager\modsmann.exe, stačí len spustiť (cestu k Heroes 3 COmplete môžete mať inú, podľa toho kde ste hru inštalovali, napr. do Program Files).

5 Comments

 1. AvatarNik

  I install mods like this http://prntscr.com/nn6hft and I can see button for upgrade all and new buttons at heros meeting screen but non of buttons work. When clicked nothing happend, any idea why? Game is instal od D disk, like you can see on screenshot, maybe thats problem?

  Reply
  1. Liso1Liso1 (Post author)

   Hi Nik, installation on disk D: it’s fine. The problem is WoG Plus mod (bugy like hell…) even if it is disabled.

   Manage a new installation with ERA 2.7.7 (http://heroes3wog.net/installation-of-era-2/) and as the first install Upgrade ALL button mod. If it works, you can install Hms Improved, XXL, WoG Revised, but noooooooooooooooooooo WoG Plus!

   Reply
   1. Avatarnik

    I just remove WoG Plus and works, thaaanks! 😊

    Reply
 2. AvatarSaya

  Hi,

  when I want to start a game, I always get the message: here in the screenshot:
  https://prnt.sc/pfljdf

  I have to click hundred time to start the game, any idea?

  I have many Problems by VCMI: the normal VCMI does not work with any mod, the daily builds VCMI does not work anyway, I can not start it.
  By normal VCMI, if I enable a mod, I get error message, that the problem is on line between 250 and 260, in the json.note.
  By daily builds, if I want to start Hereos 3 without mods, fatal errors and with mods, I also get fatal error message.
  The Normal VCMI works without mods.

  Reply
  1. Liso1Liso1 (Post author)

   Hey Saya,
   the first error involved the ERA version of the game? If so, please try these instructions: http://heroes3wog.net/how-to-install-and-play-wake-of-gods-wog-without-errors/

   As for VCMi, unfortunately I won’t help you there. I have the same problem, once it goes, once it doesn’t. Try the official forum: https://forum.vcmi.eu

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: