Bracada

bracada-yog

Bracada is a country on the continent’s southern tip, comprised of two parts: a desert to the north and snowy mountains to the south. It’s home to Antagarich’s wizards. “Descended” from the Empire of Bracaduun, its only known ruler throughout the centuries has been the Immortal King, Gavin Magnus. Bracada is represented by the Tower faction in Heroes of Might and Magic III. Its capital, the skycity of Celeste, served as the headquarters for the “Good” faction in Might and Magic VII. The resident wizards once battled against the four Elemental Lords, as told in Heroes Chronicles: Masters of the Elements, and Bracada is also known for having sided with Erathia during the Restoration Wars.

Bracada vznika z trosiek ríše Bracaduun. Bracaduun bola najväčšia ríša  Anatagarichu v dobách keď neexistovala ešte ani Erathia, jej vládcom bol Gavin Magnus. Nachádzala sa na miestne dnešnej Bracady, v častiach Erathie a častí Krewoldu. Barbarská zem Krewlodu bola dokonca zotročená, no tvrdá barbarská nátura sa nezaprie a dvakrát sa im podarilo vládu Bracaduunu zvrhnúť. Prvýkrát Jagom a druhýkrát Tranumom.

Počas druhého pádu Bracaduunu sa Gavin Magnus stal nesmrteľným a všetku svoju silu sústredil do vybudovania nového národa, tak vzniká – Bracada. V hre reprezentuje dobrú stranu a pomáhala pri bitkách o obnovu Erathie. Je sídlom skúsených kúzelníkov a v Heroes 3 je reprezentovaná frakciou Tower. Z trosiek ríše Bracaduun rovnako zakladá ríšu Rion Gryphonheart, ktorý zabil Tarnuma, ríša za nazýva, ako inak Erathia.

Do krajiny Bracada sa dostáva aj hrdina Yog v kampani Birth of a Barbarian, syn, korého matka je džin Aine a otec barbar Terek. Yog sa má vzdelávať v mágii, ktorá ho nebaví a radšej by viac používal sekeru. Uteká teda z univerzity, aby sa dostal do Krewlodu. Počas celého ťaženia nesmie (a nemôže) používať kúzla, aj keď ako špeciálnu vlastnosť má reťazový blesk. Yog bol zamilovaný do Vidominy, ktorá sa dala cestu temnoty a teraz bojuje v radách frakcie Necropolis.

Solmyr má za sebou tiež zaujímavý príbeh. Stovky rokov bol zatvorený vo svojej kúzelnej lampe a keď ho konečne niekto vypustil, z vďačnosti zložil prísahu, že mu bude naveky slúžiť. Jeho smola bola v tom, že ten niekto, bol Gavin Magnus, nesmrteľný vládca Bracady.

 • Hlavné mesto: Celeste
 • Bývalý vládcovia: žiadny
 • Posledný vládca: nesmrteľný kráľ Gavin Magnus
 • Obyvatelia: ľudia, gremlini, džinovia
 • Susedí s: ErathiaKrewlod
antagarich bracada

Kontinent Antagarich

2 Comments

 1. TheHE

  how can i dismantle the artifact needed to complete the 3rd mission (rough start)
  i need to bring two pieces of the artifact to a seer and i cannot dismantle it

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   which artifact and which campaign is it? HotA, Heroes 3 Complete, or Chronicles?

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: