Deyja

deyja

Deyja je spustošená krajina nachádzajúca sa medzi dvomi veľkými ríšami Antagarichu, medzi AvLee a Erathiou. Je baštou nemŕtvych bytostí a ich prisluhovačov. V Heroes 3 je reprezentovaná frakciou Necopolis. V datadisku Shadow of Death Deyja napadá AvLee, v rovnakom čase sa objavuje aj hrdinka menom Gem, ktorá zorganizuje domobranu aby mohla nemŕtve jednotka zahnať tam odkiaľ prišli. Objavuje sa aj Sandro (v prestrojení), čarodejnícky učeň, ktorý ponúkne Gem množstvo zlata, aby mu zozbierala niekoľko artefaktov pomocou ktorých by aj on chcel zahnať nemŕtvych.

Gem bez váhania ponuku prijala, peniaze potrebovala pre vyzbrojenie svojej armády. Po nájdení potrebných artefaktov sa s nimi po Sandrovi zľahla zem. Takto oklamal ešte niekoľko hrdinov a v priebehu Sandrovho ťaženia vzniká nekromantský kult. Sandro pripravuje jed lordovi Haartovi, ktorý ho podáva kráľovi Gryphonheartovi. Kráľ je mŕtvy. Od tohto momentu začína Heroes of Might and Magic 3: Restoration of Erathia.

Teraz môže Sandro bez problémov dokončiť svoj plán. Zatiaľ čo je Erathia vrhnutá do chaosu, prenikajú vojská Deyje do Erathie až k mestu Whitestone a za pomocí nekromancie oživujú mŕtveho kráľa Gryphonhearta. Prečo? Je to najlepší taktik a stratég a s jeho znalosťami ríše nebude problém dobiť Erathiu a celý Antagarich. Teraz je Deyja dostatočne silná a môže zaútočiť na Erathiu.

  • Hlavné mesto: Stonecastle
  • Bývalý vládcovia: kráľ Finneas Vilmar, kráľ Nicolas Gryphonheart, kráľ Archibald Ironfist
  • Posledný vládca: kráľ Kastore
  • Obyvatelia: upíri, goblini, lichovia
  • Susedí s: Erathia, AvLee, Contested Lands
antagarich

Kontinent Antagarich

English description – Deyja

Deyja is a barren land in mid-northern Antagarich, populated by Necromancers and the undead minions. Represented by the Necropolis faction in Heroes III, the Deyjans were never actually involved in war with other nations throughout the thousand years before the events of Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death. After being invaded by forces from AvLee, Erathia and Krewlod, Deyja then staged a plot to dominate Erathia by killing its king, Nicolas Gryphonheart, and raising him as their own undead ruler. This plot failed due to intervention from Erathia’s heir, Catherine Gryphonheart.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: