AvLee

avlee -title

AvLee je domovom lesných elfov, nachádza sa v severnom regióne kontinentu Antagarich. Jeho posledným kráľom je Eldrich Parson, ako veľa ostatných zahynul pri deštrukcii Enrothu. Je domovom kentaurov, víl, trpaslíkov a iných magických stvorení príbuzných elfom. Hlavným mestom Pierport. V Heroes 3 je táto časť sveta reprezentovaná frakciou Rampart.

AvLee raz bojovala s Erathiou v trpkom konflikte, ktorý sa nazýval “Timber War“. Erathia až príliš začala rozširovať svoje územie, smerom na sever, kde našla drevo veľmi vhodné na výrobu zbraní, hlavne lukov. Vtedy vládca Duke z AvLee požadoval odstúpenie erathíjskych vojsk zo svojho územia a značnú sumu zlata za vyrúbané stromy. Požiadavka bola zo strany kráľa Davida odmietnutá a Duke vyhlásil voju Erathii. Boje prebiehali viac ako jeden a pol storočia, za celé toto obdobie ani jedna zo strán nedosiahla dostatočnú prevahu aby zvíťazila. V roku 786 AS, po tom čo bolo preliatej toľko ľudskej a elfskej krvi, obe strany súhlasili s ukončením konfliktu.

Zem na ktorej sa bojovalo bola tak spustošená vojnou, až sa stala neobývateľnou. Po konflikte sa začala nazývať, ako “Contested Lands”.

  • Hlavné mesto: Pierpont
  • Bývalý vládcovia: Elvólas, Duke, Lothoe IV
  • Posledný vládca: kráľ Eldrich Parson
  • Obyvatelia: lesný elfovia, trpaslíci, víly
  • Susedí s: Erathia, Contested Lands, Eeofol, Deyja, Vori
antagarich

Kontinent Antagarich

English description of AvLee

AvLee is the homeland of the Wood Elves, located at the northern regions of the continent. Ruled by King Eldrich Parsonat the time of Might and Magic VII, it is home to Centaurs, Faeries and Dwarves in addition to the resident Elven race. Is represented by the Rampart faction in Heroes III’ and its inhabitants are descended from the Snow Elves of Vori, an isle due west of the mainland. AvLee once battled Erathia in a bitter conflict known as the Timber Wars, and also participated in the Restoration of Erathia war. The capital city of AvLee is Pierpont, which lies within the Tularean Forest.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: