Nighon

nighon-title

Ostrovná krajina Nighon sa nachádza na východe Antagarichu, stačí preplávať Nighonskú úžinu. Obývaná hlavne tvormi žijúcimi pod zemou, ktorí sa dobre orientujú v tmavých priestoroch a spletitých tuneloch, ktorými je ostrov doslova prepletený. Obývajú ich najrôznejšie stvorenia ako troglodyti, minotauri, harpie a iné nie veľmi priateľské stvorenia. Prvým známym vládcom ostrova bol lich Emperor Mederon. Neskôr dračia kráľovná Mutare, ktorá prebrala úplnú kontrolu nad armádami Nighonu a začala inváziu do Erathie a AvLee.

Túto krajinu reprezentuje v Heroes 3 frakcia Dungeon, aj preto začína tento hrad vždy v podzemí. Nighon a Eeofol sa spojili a pomocou podzemných tunelov, ktoré armády vybudovali sa dostali až do srdca Erathie a dobili hlavné mesto Steadwick, odtiaľ aj úvodné intro Restoration of Erathia.

V datadisku Armageddon’s Blade, kampani Dragon’s Blood, Mutare, talentovaná veliteľka armád Nighonu vypije ampulku s dračou krvou a stane sa z nej dračia kráľovná – Mutare Drake.

  • Hlavné mesto: nemá hlavné mesto, aj keď niekedy je zaň označované mesto Death Kiss, kde Mutare vypila dračiu krv
  • Bývalý vládcovia: Emperor Mederon, kráľovná Mutare
  • Posledný vládca: Tarnum
  • Obyvatelia: troglodyti, minotauri, ľudia, harpije a iné podzemné bytosti
  • Susedí s: Eeofol
antagarich erathia

Kontinent Antagarich

Englidh description – Nighon

Nighon is a cavernous island east of Antagarich, across the Nighon Straits. Populated by underworlders, including Minotaurs, Troglodytes and Harpies, it is ruled by the Dungeon Overlords and the Warlocks, united under a single leader every few centuries. The first (known) such leader was the Lich Emperor Mederon. Later, the Dragon Queen Mutare took total control of Nighon and its armies, leading them in an invasion of AvLee and Erathia, but she was repelled by AvLee’s Forest Guard in Heroes Chronicles: Clash of the Dragons and later slain. Nighon’s overland is barren, mountainous and snow-capped in some regions. It is represented by the Dungeon faction in Heroes III.

nighon mutare-drake

Mutare Drake

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: