VCMI Mod Design Team

mod-design-team

Pod názvom Mod Design Team sa skrýva skupinka nadšencov a moderov, ktorí už vytvorili kvalitné modifikácie pre Heroes 3 VCMI, ako bolo napríklad mesto Forge, alebo mesto Oasis na ktorom sa stále pracuje. Títo páni určite skúsenosti majú a rozhodli sa sformovať skupinu, ktorá bude vydávať menšie modifikácie aby si hráči mohli prispôsobiť Heroes 3 podľa svojich predstáv.

Autori by chceli vytvoriť prostredie s kopou možností pre hráčov, napr. budete chcieť na mape stretnúť jednotky z hradu Forge, ale nebudete chcieť aby sa vyskytoval v hre samotný hrad, bude to možné. Budete chcieť len artefakty, ktoré prišli s mestom Oasis, ale samotný hrad v hre nie, tiež to bude možné.

Autori plánujú do každého mesta vložiť úplne novú ôsmu jednotku. Tento krok pokladám za prelomový a jeden z najťažších, nakoľko pridať ďalšiu a perfektne vyvážiť jej vlastnosti bude ťažké. Nové jednotky už sú dokonca aj známe, ale nie je známe ich priradenie k hradom, aj keď podľa výzoru sa to dá celkom dobre určiť.

new-units

Nové jednotky

rampart

Stonehenge – nové obydlie v hrade Rampart, pravdepodobne pre Dryádu

rampart-buildings

Dočkáme sa rovnako aj nových neutrálnych jednotiek, medzi ktorými bude aj Megaragon (hrozné meno), známy z Heroes 4.

neutrals

K dispozícii budú aj nové artefakty, hrdinovia a špeciálne budovy v hradoch. Projekt je to veľmi nádejný, jeho jedinou slabinou bude práve VCMI systém, pre ktorý budú všetky doplnky vytvárané. Nakoľko VCMI samo osebe je ešte v štádiu betaverzie a je na ňom strašne veľa roboty, hlavne s AI nepriateľa, ktorá je vážne tupá, skoro ako v Heroes 7 :D.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: