Mesto Bastion pre VCMI dokončené!

bastion - title - puzzle

Konečne sme sa dočkali, mesto Bastion, inšpirované egyptskou mytológiou je už niekoľko dní vonku pod systém VCMI. Ešte v decembri 2014 sme tu mali prvú hrateľnú verziu, ktorá mala kopec chýb a bola kompletne v poľskom jazyku. Bastion prichádza s kompletne novým radom jednotiek, hrdinami, artefaktami a dvomi kampaňami!

Jednotky mesta sú spracované veľmi dobre, aj keď mne osobne sa vôbec nepáči jednotka šiestej úrovne, Sfinga, príde mi viac vtipná, ako vážna silná jednotka. Rovnako nie som stotožnený s najlepšou jednotkou mesta, ktorá bola podstatne lepšie spracovaná v predchádzajúcej verzii hry. Celé mesto je graficky spracované na jednotku, tŕňom v oku môže byť len budova Cave of Fear umiestnená v pravom dolnom rohu, veľmi nepasuje do farebného kontextu mesta, ale inak je všetko skoro dokonalé. Rovnako dobrá je aj hudba ktorá v meste Bastion hraje. Ide o verziu s označením 1.0, je preto možné že autori budú pokračovať a aktualizovať/opravovať nedostatky.

Súbor stačí stiahnuť a rozbaliť do zložky Mods v priečinku s hrou Heroes 3. Je potrebné mať inštalovanú najnovšiu verziu VCMI.

Bez týchto ľudí, by nikdy toto úžasné mesto nevzniklo: Nephretes, J. M. Sower, Hobbit, Kuririn, Witchking, Trith, Mitlandy

Download
Bastion Town v1.0

 Bastion Town galéria

Gameplay video:

English description:

I think the time has come, after many years (probably 10 xD), on the world came out town, expected by many, the symbol of WoG, now with possibility of VCMI it arises from the ashes. I have the honor to share you the Egyptian Bastion. The concept underwent many changeshas helped me with that a lot of people, and I thank them. Now some facts modification adds:
– new faction (Bastion), together with the whole line-up and, heroes, objects on the map, commander etc.
– new unit neutral (scarab), along with habitat on the map
– 5 new artifacts
– Conservatory creatures
– 2 heroes of campaign (Ama’ka and Ja’Bak)

7 Comments

 1. sovi

  zdá sa to, že si to celé vystihol, nie je k tomu velmi čo povedať, dokial sa to nevyskúša 🙂 ale zvedavý som na kvalitu tých kampaní, len keby bol na to čaš, že? 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   No tak áno, časovo je to veľmi ťažká a zrovna teraz keď vychádza Heroes 7, potom dlc k Witcher 3 a vo februári zase XCOM 2 🙂

   Reply
   1. Sovi

    čo hovoríš na tú VII.? oplatí sa ju kúpiť? uvažujem nad tým 🙂

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     No ja som zatiaľ spokojný 🙂 Veľa neduhov ktorými trpela beta sú odstránené, už mám pripravené nejaké screeny, tak bude k dispozícii aj podrobnejšia “recenzia” :). (Úvodzovky preto, že nie som žiadny redaktor :D)

     Reply
 2. Tes

  Prosííím, netuším kam dát stažená města, zkoušena sem do Mods a do Data a nic, nejsem v pc tak zběhlá, mám něco povolit v EŘE nebo… ?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Zdar, Tes. Takže takto, mesto Bastion je pre systém VCMI, nie pre ERA. VCMI sa inštaluje úplne jednoducho, stiahni najnovšiu verziu VCMI 0.98d https://heroes3wog.net/vcmi-download/ archív rozbaľ a súbory prekopíruj do zložky s Heroes 3 Complete (nemala by si mať inštalovanú ERA II).

   Hotovo. VCMI už je inštalované, môžeš hru skúsiť spustiť pomocou VCMI_client.exe.
   Ďalej si stiahni mesto Bastion: https://heroes3wog.net/bastion-town-v1-0-download/ archív rozbaľ a zložku “Forgotten Tales” presuň do zložky “Mods” ktorá sa už po inštalácii VCMI nachádza v zložke s hrou Heroes 3 Complete.

   Hotovo. Teraz spusti VCMI_client.exe a medzi mestami sa bude nachádzať aj mesto Bastion.

   Reply
   1. Tes

    Děkuju moc. =)

    Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: