Bastion Town – VCMI

29.9. 2015 – Aktualizácia: K dispozícii je nová, stabilnejšia verzia, viac o Bastion v článku.

Prvá hrateľná verzia Bastion Town od poľských autorov je tu, teda aspoň myslím že sú to Poliaci, pretože zatiaľ je modifikácia iba v poľštine. Bastion town bolo v pláne ešte pre WoG 3.58f v roku 2006, projekt podľa všetkého zanikol, no s príchodom systému VCMI ožil a teraz tu máme prvú hrateľnú verziu.

Mesto je inšpirované egyptskou mytológiou, už v tejto rannej fáze je vidieť kus dobre odvedenej práce. Mestská obrazovka je pekne vyladená, len na budove zámku sú vidieť “mŕtve” pixely. Tvorcovia budú musieť viac zapracovať na zobrazení mesta na mape, tam vyzerá zatiaľ veľmi slabo, rovnako aj jednotka prvej úrovne. Mesto disponuje tromi streleckými jednotkami (po vylepšení sa stáva streleckou jednotkou aj jazdec na ťave, neviem prečo, ale ani ten mi veľmi k jednotkám mesta nesadne). Veľmi dobre vyzerá Anubis, najsilnejšia jednotka hradu, ale aj Falkon.

Osobne sa mi viacej páčil v úlohe jednotky prvej úrovne škorpión, ktorý sa nachádza na niektorých obrázkoch z rannej fázy vývoja Bastion Town. Mesto je možné stiahnuť v sekcii download, viac informácií o vývoji Bastion Town je možné vysliediť na fóre Acid Cave.

Download
Bastion Town (Polish only)

Galéria Bastion Town

 

Gameplay

5 Comments

 1. Savage Source

  Please anyone help me, this polish Bastion turned my entire VCMI mod of heroes 3 into polish too. How can I fix this problem and turn it back to english?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Bastion Town modification is only in Polish. There is no English version. Delete Bastion Town mod and the game will be in English.

   Reply
   1. Savage Source

    I deleted Bastion folder from the mod directory, but the game is still in polish. I talking about the entire program mechenism. All the towns are in polish now and the main menu icons too. What else to do?

    Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Check if you accidentally did not install Polish translation via VCMI_launcher.exe. Last hope is to uninstall the whole game and then do a new install. Nothing like this has happened to me.

  Reply
  1. Savage Source

   I actually installed wog update for the mods content because of vcmi mod cannot see wog options in the main menu on this way I’m unable to wogify a map which should take affect on gameplay. Is the launcher package install can be canceled into an older version of the wog or does simply the install influencing either the wog or vcmi folder in mods directory? Are there any possible files can be replaced with ones from a spare heroes 3 complete directory which can be found on my pendrive?

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: