Heroes 7 z pohľadu zarytého fanúšika Heroes 3

heroes7-title

Konečne som mal možnosť dôkladnejšie otestovať nový prírastok do série o hrdinoch, Heroes 7. Možno by som sa mu vyhol, podobne ako napríklad šiestemu dielu, ale tvorcovia sľubujú, že sedmička chce ísť v stopách najlepšiemu dielu série a dobre vieme, že najlepším dielom bola a je (!) naša milovaná Heroes 3.

Heroes 7 Beta, druhá testovacia fáza

Odohral som niekoľko hodín a poriadne som si vyskúšal aj tri frakcie: Haven, Academy a Sylvan. Sám za seba hovorím, že sa mi Heroes 7 páči, no autori majú pred sebou ešte kopec roboty, aby hru zbavili všetkých chýb do vydania, ktoré je stanovené na  29. 09. 2015. Popravde tomu neverím a už prvý deň vydania bude k dispozícii nejaký opravný patch.Testovaná beta verzia hry sa nezaobišla bez problémov, medzi klasické bugy spomeniem hlavne padanie hry pi nahrávaní uloženej pozície, alebo grafické chyby, ale všetko poporiadku. Odseky s mojimi pripomienkami k hre nie sú stavané podľa dôležitosti, ale podľa toho ako ma napadli

battle

Pohyb jednotiek na bojisku

Tak toto mi hneď udrelo do očí. Problém je v tom, že jednotka sa na bojisku skôr posúva a nie ako keby ozaj kráčala. Prirovnám to k šachovej figúrke, ktorú posúvate po bojisku a ktorá neprimerane svojmu ťahu hýbe nohami.

Pomalosť pri ťahu súpera

Tu neviem, kde sa mohla stať chyba, ale akonáhle som posunul ťah, hra sa začala spomaľovať a sekať. Na hernej obrazovke sa v tom čase skoro nič nehýbe, len je vidieť niekoľko obláčikov, ktoré sa premávajú po oblohe. A nie, nie je to konfiguráciou môjho PC na ktorom hrávam plynulo Zaklínača 3 vo Full HD.

Dlhé čakanie na ťah

Popravde tento problém asi spadá k predchádzajúcemu, ale na mape, kde som mal proti sebe troch súperov, som na ďalší ťah čakal skoro vždy viac ako minútu!

Chýba stavový riadok pri boji

Vec, ktorá mi chýba hlavne pri väčších bojoch. Teraz sa všetky oznámenia o kúzlach a postihnutiach jednotky zobrazujú priamo na hracej ploche a robia ju ešte viac neprehľadnú.

Heroes 7 academy

Grafika mesta a hry

Nie že by grafické spracovanie miest vyzeralo zle, práve naopak, sú to veľmi pekné mestá, ktoré mi skôr prídu kreslené rukou a nekorešpondujú z ostatkom hry, ktorý sa zase tvári ako skutočný svet. Ale po chvíľke som si zvykol.

Diplomacia

Podobne ako tomu bolo aj v Heroes 3, aj v sedmičke je diplomacia strašne silná vlastnosť. Bez problémov sa ku mne pridávali jednotky siedmej úrovne, ktoré som z radosťou verboval. Diplomacia by potrebovala dosť ubrať zo svojej sily.

Heroes 7 diplomacy

Padanie pri nahrávaní hry

Padanie nastávalo zväčša vtedy, keď som išiel nahrať uloženú hru. Niekedy sa dokonca ani uložená hra nedala spustiť, hra automaticky po kliknutí na uloženú pozíciu spadla, tak som musel použiť niektorú z predchádzajúcich.

AI súpera

V beta verzii bola vyslovene blbá. Nepriateľských hrdinov bolo vždy veľa pokope (okolo 5), ale stále chodili za sebou, iba jeden z nich mal armádu a to bolo všetko. V jednej z testovacích máp dokonca od určitého momentu už len stáli na jednom mieste na mape a nerobili žiadny ťah. Vtedy sa podstatne zrýchlil čas čakania na súperov ťah, z minúty na pár sekúnd.

Kúzlo “Town Portal” od začiatku hry

Nie je to Town Portal v pravom slova zmysle, ale kúzlo, ktoré hrdinu vráti do hlavného mesta. Nefunguje z podzemia. Na jednu stranu kúzlo veľmi uľahčí cestovanie a obranu hradu, na druhú stranu odpadá taktika, pri ktorej ste vedeli vziať hrad nepriateľského hrdinu, keď mu nevyšla chôdza, prípadne nechal hrad úplne nechránený.

Je to všetko?

Zatiaľ hej, nič ďalšie ma teraz večer nenapadá. Týmto nepíšem, že hra je zlá, naopak, ja som sa bavil a pokiaľ budú odstránené tieto chyby, ja na čo sa tešiť. Pre ešte viac informácií o Heroes 7 aj s obrázkami môžete navštíviť českú stránku World of Heroes.

Doplnenie obsahu a štylistická úprava: Michal

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: