Sagamosa Remade (Advanced Levels)

sagamosa-header

Ak ste si obľúbili modifikáciu Advanced Levels, teda pokročilé levelovanie hrdinov, určite ste po čase zistili, že je modifikácia dosť nestabilná a zabugovaná. Našťastie moder Felipe začal pracovať na vylepšenej verzii v ktorej chce tieto chyby odstrániť. Pôvodný príspevok sa nachádza na Heroescommunity fóre. Zmeny sa týkali hlavne povolaní ako Necromancer, Alchemist, Druid, alebo Ranger. Pretože niektoré vlastnosti boli trochu predimenzované a hrdinovia tak dostali oveľa väčšiu výhodu pred svojou konkurenciou.

Inštalácia Sagamosa Remade

 1. Stiahneme archív “sagamosa-remade-advanced-levels-era.zip” a rozbalíme ho.
 2. Zložku s menom “Sagamosa Remade” skopírujeme do zložky “Mods”, ktorá sa nachádza v inštalácii Heroes 3 Complete (treba mať samozrejme nainštalovaný systém ERA 2.46)
 3. Ako je zložka prekopírovaná, otvoríme Mod Manager a aktivujeme položku Sagamosa Remade (Mod Manager sa nachádza v zložke Tools/Mod Manager/modsmann.exe).
 4. Spustíme hru pomocou h3era.exe, vyberieme novú hru jedného hráča.
 5. Hotovo. Ešte si môžete upraviť WoG nastavenia podľa chuti, uložiť ich a môžete hrať.
Download
Sagamosa Remade (Advanced Levels)

Galéria

14 Comments

 1. Sovi

  Hej s Alchymistom som mal problém, keď som chcel vyskúšať poslať posily inému hrdnovy ktoré majú doraziť za 2 dni, tak hra spadla, super že na tom pracuje 🙂

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Zatiaľ čo som skúšal tak bez problémov, Sagamosa je jeden z naj modov pre Heroes 3, hádam ho Felipe opraví čo najskôr, lebo posledné týždne má pauzu.

  Reply
 3. Kiriss

  Zdravim po dlhej dobe som sa vratil k herosom a našiel túto super stránku a hned som si ako prve chcel vyskušat tento mod sagamosa remade ale mam problemi pri jeho spustani. Postupoval som podla navodu ale ked zapnem hru a pozriem sa do wog nastaveni tak karta “New wog team scripts” mi tam chýba asi by sa mala nachádzat nad kartou s “custom” scriptami ale ja tam mam medzeru. Skusal som to niekolko krat preinstalovat, spustat to s roznou kompatibilitou lebo mam win7 ale nic nepomohlo. pls poradte mi v com je pes zakopany 😀 mna uz nic nenapada

  Reply
 4. Gatts

  ahoj, skontroluj si v Era Start Menu (desktop shortcut) / Mod Manager, či máš daný mod v ACTIVE MODS.

  Reply
 5. Liso1 (Post author)

  Kiriss, vitaj na stránkach 🙂
  Sagamosa je obľúbená modifikácia, no je ešte stále dosť zabugovaná a nevyvážená, ale dá sa vyskúšať a hrať.
  Tvoj problém bude s určitosťou v tom ako píše Gatts, musíš modifikáciu povoliť v Mod managery, aby bola medzi aktívnymi.

  Reply
 6. Kiriss

  Ahojte dik za snahu necakal som taku skoru reakciu 🙂 zial na toto som nezabudol a povolene to mam v mod managery a ani som tam nic dalsie neinstaloval len ten H3 complete potom era:2,46 a tento mod ale nejde to . Skusal som aj na heroes community ci to nebude koli mojmu win 7 64x ale ani to nezabralo, a ani spustanie ako spravca alebo ze som si vypol antivirus pri instalacii aby mi do toho neskakal sandbox… ale stale nic. Netreba to mat napriklad v tom mod manageri povolene v nejakom poradi? uz som tu niekde take cosika videl ? :D…. no ale nikto nepisal ze mu to nejde mozno to bude aj tym ze som vyse roka nepreinstaloval win 😛

  Reply
 7. Liso1 (Post author)

  Hmmm, s tým že nemáš dlho preinštalovaný windows by to nemalo mať spoločné nič. Dnes si skúsim túto modifikáciu opätovne nainštalovať a pozrieť kde je problém.

  Ale pokiaľ máš modifikáciu povolenú v mod managery, mala by fungovať. Skús spustiť novú mapu a hrať a uvidíš či tam možnosti Sagamosa nebudeš mať.

  Reply
 8. Liso1 (Post author)

  Už som problém vyriešil 🙂 Z návodu na inštaláciu som odstránil bod číslo 5, kedy bolo potrebné aktivovať Advanced Levels aj vo WoG nastaveniach, čo bol ale pozostatok zo starej verzie Samagosa a v Samagosa Remade nie je nič také potrebné.

  Pokiaľ si teda povolil Sagamosa Remade v Mod Mamagery, mod je aktívny. Jednoducho si funkčnosť môžeš overiť priamo v hre, otvoro obrazovku hrdinu a pravým tlačidlom myši klikni na portrét hrdinu ak ti vybehne hláška “You don`t have any Advanced Levels so far.”, modifikácia je aktívna a môžeš hrať (obrázok č.1 v galérii).

  Prvú pokročilú vlastnosť by si mal dostať ak dosiahneš s hrdinom piaty level.

  Reply
 9. Kiriss

  Tak som to vyskusal a ide to 🙂 hoci to je divne som si myslel ze aby to slo tak to musim najskor vo wog nastaveniach aktivovat…

  Inak vcera som skusal aj hero of light a tam to je to iste: mod mi funguje ale tiez mi neukazuje vo wog nastaveniach extra scripty pre HoL 🙁

  A ten heroes complete nieje viac verzii ? 😀 ci mam tu spravnu lebo updatovat mi to nechce resp. zamrzne to ked to skusam.

  Reply
 10. Liso1 (Post author)

  Kiriss, v predchádzajúcej verzii Sagamosa bolo nutné tieto nastavenia aktivovať, no v tejto už to potrebné nie je 🙂

  Ktorú verziu Hero of Light si skúšal?

  Heroes 3 Complete by mala byť iba jedna verzia, najlepšie je mať originálku od UbiSoftu (stojí okolo 6€), alebo ešte lepšie z GOG.com.

  Reply
 11. Celendil

  Hi,

  The archive does not contain any folder called Sagamosa or Sagamosa Remade, and if I create the folder on my system before extracting the archive in it, it doesn’t work.

  Can you help me please ?

  Reply
 12. Ernestas

  Surprisingly it works with Advanced Classes Mod v1.07!

  Reply
  1. Perry

   really 😀 ?
   On what ERA version you play with this combination?

   Reply
  2. Liso1 (Post author)

   how? 😀

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: