Cyclops (Legenda)

Cyclops (kyklop) sa v sérii Heroes of Might and Magic objavujú už od prvého dielu ako jednotka barbarského mesta, ale odvtedy prešli miernymi kozmetickými zmenami (zostalo im jedno oko). Zatiaľ čo v prvom a druhom Heroes to boli jednotky ktoré sa púšťali do bojov ako prvé a boli najsilnejšími jednotkami svojho hradu, mali dokonca rovnaký útok ako draci, teda dokázali zasiahnuť dve jednotky stojace za sebou, tretí diel priniesol zásadnú zmenu. Cyclops sa stal veľmi silnou streleckou jednotkou (podobne ako trol v Heroes 2) s možnosťou útočiť na hradby mesta podobne ako katapult.

Legenda

Podľa Homéra tvorili kyklopovia národ, ktorý žil v zemi zvanej Hyperia. Bývali v jaskyniach, boli nevzdelaní a suroví. Najznámejším kyklopom je Polyfémus, syn boha Poseidona. Práve tohto kyklopa sa podarilo Odyseovi oslepiť a vďaka tomu so svojimi druhmi unikol z jaskyne kyklopov. Ďalšími známymi kyklopmi sú Steropés, Brontés a Argé. Pridali sa k Diovi, keď sa postavil proti svojmu otcovi. Ukovali mu hromy a blesky, s ktorých pomocou zvíťazil. Hádovi zas poskytli prilbu neviditeľnosti a Poseidonovi jeho bájny trojzubec. Ich dielom sú tiež luk a šípy, ktoré používala Artemis.

Legenda hovorí, že kyklopov zabil Apollón, keď Zeus zabil jeho syna práve zásahom blesku, ktorú mu kyklopovia zhotovili.

Odkazy

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: