Hydra (Legendy)

Hydra sa objavuje v sérii Heroes od prvého dielu. V Heroes 1 a 2, bola druhou najsilnejšou jednotkou v hrade Warlock, ale s príchodom tretieho dielu sa presunula do močiarov a reprezentovala, ako hlavná jednota, hrad Fortress.  S tretím dielom prišlo aj iné grafické stvárnenie, pretože Hydra dostala nohy. Od začiatku má výbornú schopnosť svojimi hlavami útočiť na všetky nepriateľské jednotky okolo seba.

Legenda Hydra

Echidna bola napol pôvabná žena a napol škvrnitý had. Často bola prirovnávaná k ďalšiemu mytologickému tvorovi – k Pythonovy, k drakovi, ktorý sa narodil zo slizu a zanechal za sebou veľkú potopu. Žila v hlbokej jaskyni a živila sa ľuďmi, ktorých pojedala zaživa. Jej manželom bol stohlavý obor Tyfón. Mala s ním veľmi veľa potomkov, ktorí mali rovnako desivý vzhľad ako ona. Medzi ne patrila napríklad aj Hydra, ktorá mala po mame hadie telo a po otcovi zdedila „viachlavosť“. Mala až deväť, a to hneď dračích hláv. Žila v jazere Lerna v Argolide, kde strážila vstup do podsvetia. Mala jedovatý dych a namiesto jednej odseknutej hlavy jej vyrástli hneď dve nové. Jedna z jej deviatich hláv bola nesmrteľná.

Hydru premohol Herakles za pomoci svojho synovca. Odtínal jej jednu hlavu za druhou a rany opaľoval ohňom, čím zabránil rastu nových hláv. Nesmrteľnú hlavu zahrabal do zeme a zaťažil balvanom. Báj ďalej rozpráva, že si Herakles namočil do jedovatej krvi hydry šípy, ktoré potom používal v nasledujúcich dobrodružstvách. Aj matka Hydry zomrela násilnou smrťou, tak ako jej dcéra. V spánku ju zavraždil stooký obor Argos.

Odkazy:

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: