Vlkodlak (Legendy)

Vlkodlak, alebo teda Werewolf sa, ak ma pamäť neklame v sérii Heroes of Might&Magic nevyskytuje, aspoň do piateho dielu (nepočítam sériu dungeonov Might&Magic v ktorej som ho videl). Priniesol ho až neoficiálny datadisk In The Wake of Gods, ako zaujímavú neutrálnu jednotku, ktorá má 20% šancu (ak je spln mesiaca tak 40%) na premenu nepriateľskej jednotky na vlkodlaka. Touto premenou môže nastať zaujímavý zvrat, hlavne ak zaútočíte na jednotky úrovne 6 alebo 7.

Legenda Vlkodlak / Werewolf

Vlkolak  je v ľudových poverách a mytológii človek, ktorý sa dočasne za určitých okolností (najmä v noci) mení na vlka, správa sa ako vlk a vykonáva rôzne zlé skutky. Podobne definuje vlkolaka okultizmus: Je za neho považovaný človek, ktorý sa sám, úmyselne, pomocou magického rituálu alebo vplyvom mesačných či démonických síl, v určitom časovom období mení na vlka. Človek si po premene väčšinou nič nepamätá, cíti sa unavený a na niekoľko hodín upadá do hlbokého spánku.

V rôznych ľudových poverách a legendách ide o vlčieho démona spútaného s telom človeka. Upíri na seba údajne často berú podobu vlka. Naproti tomu sú vlkodlaci údajne samostatnou prastarou rasou a obývajú Zem už od nepamäti. Cudzie slovo pre „vlkolactvo“ je lykantropia (lycos – vlk, anthropos – človek), čo je z dnešného lekárskeho pohľadu chorobná predstava duševne chorých, že sú premenení na divé zvieratá, najmä vlkov. Z dnešného „alternatívneho“ pohľadu je to zvláštny stav mysle a vedomia, kde si človek predstavuje, že je vlk alebo sa na neho mení.

Odkazy

 

Vlkodlak v sérii Might&Magic

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: