Cerberus (Legendy)

Cerberus, alebo trojhlavý pes strážiaci vchod do pekla, sa v sérii Heroes začal objavovať až od tretieho dielu. Ako jedna z najlepších jednotiek 3. úrovne, dôležité je vylepšenie, pretože vtedy môže Cerberus útočiť až na tri jednotky naraz (túto možnosť využívajte vždy keď sa bude dať) a nepriateľské jednotky mu neoplácajú útok.

Legenda Cerberus

Kerberos stráži vchod do podsvetia a nikoho nepustí dnu ani von. Býva vyobrazený s tromi hlavami, dračím chvostom a na hlavách má namiesto srsti hady. Neskôr sa mu pripisovalo aj sto hláv, jedovatý dych a množstvo hadích hláv na šiji.

Orthos je dvojhlavý pes, brat Kerberosa, ktorý na ďalekom ostrove Erytheia, v blízkosti dnešného Gibraltaru, spolu s obrom Eurytiónom, strážil stáda obra Géryonesa pred zlodejmi. Ani táto silná zostava však k ustráženiu nestačila. Na ostrov dorazil hrdina Herakles pri plnení jednej svojej ťažkej úlohy. Musel zabiť všetkých troch strážcov. Orthos bránil stáda tak zúrivo a s takou vervou, že sa radšej sám nechal zabiť, ako by k nim mal hrdinu pustiť.

Kerberos uvidel svetlo sveta len raz, a to vtedy, keď ho vyviedol z podsvetia Herakles pri plnení svojej dvanástej úlohy. Okrem toho sa Kerberos stretol ešte so spevákom Orfeom a Aeneasom. Orfeus očaroval psa svojim spevom a Aeneas a niektorí iní vyvolení, napríklad hrdinka Psyché, ktorým bohovia dovolili vstúpiť do podsvetia, ho upokojili medovým koláčom.

Cerberus v sérii Heroes

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: