Master of Puppets v1.0 (Test)

mop-seek-nad-destroy-title

Master of Puppets (MoP) ma veľmi prekvapil, z pôvodných WOG nastavení zostalo len osem, ako aj autor píše, ostatné boli nezaujímavé a nepodstatné. MoP vylepšuje herný systém o jednoduchosť a rýchlosť, žiadne čakanie na dokončenie hudby, alebo stále odklikávanie pri zbieraní surovín, obsadzovaní baní, pribudlo veľké množstvo nových jednotiek, niektoré veľmi podarené, ako napríklad Bone Golems, iné trochu menej. Stále ide o prvú verziu, ak bude autor pokračovať v práci ďalej, určite je sa na čo tešiť.

V Master of Puppets stúpla obtiažnosť, hlavne v začiatkoch, kedy nemáte silnú armádu a niektoré bane stráži vyšší počet rôznych druhov bojovníkov a môžete si byť istý, že medzi nimi bude aj strelecká jednotka. Osobne tento MOD považujem zatiaľ za jeden z najlepších, teraz už len čakať kedy bude na stiahnutie Horn of the Abyss.

K dispozícii je veľké množstvo nových artefaktov, zaujímavá novinka v podobe putujúceho kúzelníka, ktorý pre vášho hrdinu môže vyčarovať jedno z ponúkaných kúziel (samozrejme si nechá zaplatiť). medzi artefaktami taktiež môžete nájsť snubný prsteň, ak nájdete dva, môžete hrdinov zosobášiť.

Ďalšou výraznou novinkou (mne osobne sa celkom nepáči), hrdina môže na mape postaviť mesto a naučiť sa vlastnosť s ktorou môže stavať budovy za lepšie ceny. Pribudli aj nové stavby v mestách. Zásadným zlepšením je možnosť naučiť sa oveľa viacej sekundárnych vlastností ako v originálnych Heroes 3.

Na mape môžete nájsť/vybojovať artefakty ktoré sa dajú použiť iba v mestách (Town relics), ktoré pridávajú bonusy a nové možnosti, napríklad možnosť kúpi všetkých bojových strojov u kováča. Takisto pribudol jeden podporný bojový stroj, vlastne je to balón, vďaka ktorému strelci dostrelia ďalej a môže zakúzliť Straight Arrow na strelecké jednotky pre väčšie škody. Takýchto noviniek je v Master of Puppets oveľa oveľa viacej, ale na všetky sa dá prísť len hraním, určite odporúčam.

Všetko je veľmi dobre vidieť v galérii.

Master of Puppets – Ride the Lightning
Master of Puppets – Seek & Destroy

Galéria

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: