Heroes 3 Ultimate Edition v2.0 (outdated)

Druhá verzia Heroes 3 Ultimate bude hlavne o zjednodušení inštalácie a používaní nových modifikácií. Prechod na nadstavbu ERA II je najlepšie riešenie. Ako aj minule, nemôžem (a ani nechcem) na web umiestniť  plnú verziu takže je potrebné vlastniť originál Heroes 3 Complete. Inštálacia je rýchla a bezbolestná, bude záležať iba na vašom internetovom pripojení, ako rýchlo dokážete stiahnuť modifikácie.

Návod na vytvorenie Heroes 3 Ultimate v2.0

Inštalácie verzie 2.0 je už zastaralá, prosím nainštalujte si aktuálnu verziu Heroes 3 Ultimate Edition.

1. Treba mať nainštalovanú v PC Heroes 3 Complete (nemám skúsenosti, ako to funguje ak máte Heroes 3 a nainštalované datadisky).

2. Stiahneme ERA II, súbor rozbalíme do zložky s Heroes 3 Complete a spustíme “Era 2.4.exe”, odklikáme inštaláciu (ERA II už v sebe obsahuje WOG skonvertovaný do MODu, takže odpadá jeho inštalácia)

3. Nainštalujem nové objekty, ktoré sú potrebné prie niektoré mapy a modifikácie. New Object Patch stiahneme a rozbalíme do zložky s H3C (rovnako ako predtým ERA II) a spustíme “New Objects Patch.exe”, patch sa behom krátkej chvíľky nainštaluje.

4. Ak nechcete v hre nový modrý vzhľad, môžete tento krok preskočiť. Stiahneme New Interface Mod, rozbalíme a prekopírujeme do zložky s H3C, spustíme “New Interface Mod.exe”.

5. Ak chcete hrať Heroes vo vyššom rozlíšení a s novým vzhľadom, treba nainštalovať aj HD patch. Archív HoMM3 HD v2.98f, rozbalíme a jeho celý obsah prekopírujeme do zložky s hrou, ak bude treba, necháme prepísať súbory.

6. Dobrovoľný krok ak chcete v hre počúvať novú hudbu a zvuky. Treba stiahnuť New Sounds Pack a New Music Pack. Archívy rozbaliť do zložky s H3C a spustiť exe súbory. Ja osobne som si nechal iba novú hudbu a zvuky som deaktivoval v MOD manažéri.

7. V pridávaní doplnkov pokračujeme, pridáme nové bojové plochy, stiahneme súbor “battle-pack.zip“, rozbalíme a všetky súbory prekopírujeme do zložky v H3C  “Mods/Wog/Data/s“.

8. Takisto pridáme aj nové mapy. Stiahneme archív “heroes-3-map-pack.zip” a jeho obsah prekopírujeme do zložky “Mods/Wog/Maps“.

9. Na pridanie nových skriptov a vylepšenie (opravenie) tých starých nainštalujeme WoG Revised. Archív rozbalíme do zložky s H3C a spustíme exe súbor. Vo WoG options (v hre) pribudnú nové možnosti.

10. Môžeme takisto nainštalovať nový vzhľad pre Rampart. Stahneme archív “new-interface-rampart.zip” a rozbalíme ho do zložky s hrou, spustíme exe súbor.

Modifikácie máme nainštalované, na ploche Windows by mala byť zástupca s názvom “Era Start Menu”, spustíme ho a v menu vyberieme Mods Manager. V  tomto rozhraní môžete vypínať a zapínať modifikácie ktoré práve chcete, takisto odtiaľto môžete hru spustiť, kliknutím na “Run Game”.
MODs ManagerV tomto rozhraní môžete vypínať a zapínať modifikácie ktoré práve chcete, takisto odtiaľto môžete hru spustiť, kliknutím na “Run Game”.
Samozrejme k tejto verzii si môžete doinštalovať ešte iné modifikácie, ako napríklad Advanced Levels, alebo New Upgrades, je to len na vás. Takto prirpavenú druhú verziu mám otestovanú a funguje bez problémov zo všetkými modifikáciami.

Galéria

27 Comments

 1. Sandro3

  Pekné stránky, máš toho tu celkom dosť. Mám pár otázok:
  1.New interface je najnovší? Niektoré veci tam chýbajú… Máš aj tie nové šipky? Pokiaľ nie tak ti dám odkaz (od rovnakých tvorcov len sa nachádzajú v inom móde)
  2. WoG Revised je 3.59 Fnord’s scipts?
  To je zatiaľ všetko, inak ako dlho existuje táto stránka? Doteraz som o ňu “nezakopol”.

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Som rád že sa stránka páči 🙂 funguje asi od novembra 2012, takže ešte veľmi mladá.
  A teraz k otázkam:
  1. neviem či je najnovší, ja som použil tento hlavne kvôli tomu, že podporuje aj HD mod, ale ak máš iný odkaz, pošli lin, pripadne mi napíš e-mail, pozriem nato
  2. Wog Revised by mal byť 3.59, ale v tomto si nie som istý, našiel som ho na fóre o Heroes 3 a malo by ísť o najnovšiu verziu

  Takisto aj tvoj web je zaujímavý, napíš ak by si mal záujem o spoluprácu

  Reply
 3. Sandro3

  No dlhú dobu som bol neaktívny, pretože ma heroes prestal baviť, ale teraz som si to nainštaloval a znovu začal hrať takže som sa k tomu trochu vrátil… ale vrátiť sa plne naspäť moc nechcem lebo NiVen by ma začal otravovať s Chronicles prekladom. Keď tak ti napíšem.

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  Aha.
  Oki, veď ak budeš mať čas, prípadne ak keď spravíš nejaké dobré screeny z hry, rád ich uverejním.
  S bavením som bol na tom podobne, akonáhle som ale našiel tieto prídavky k Heroes, tak ma to zase chytilo a vznikol aj web, lebo som nikde nič podobné na slovensko/českom internete nenašiel

  Reply
 5. Sandro3

  Aký je rozdiel medzi ERAII a WoG edíciou NIM? To je verzia zo stránok Nivena?

  Reply
 6. Liso1 (Post author)

  z Nivnenovej stránke nepochádza nič, rozdiel medzi ERA II verziou a WOG by mal byť len vtom že jedna funguje iba pod ERA II a druhá len pod WOG, ako som spomínal, možno v Heroes 3 Ultimate nie je použitá najnovšia verzia (nikde som ich nenašiel číslované), ale verzia čo je tam použitá funguje bez chýb s Heroes 3 HD MOD v 2.98f.
  Pošli link ak máš ešte inú verziu, pozriem nato.

  Reply
 7. Anarchost

  mam problém ked spustím mapu vybehne mi error
  ERM Syntax error
  File String
  Line 55
  Reason Index is Already used
  Save all ERM vars to wogermlog.txt (make take time)?

  Reply
 8. Liso1 (Post author)

  hmm… ktoré modifikácie máš nainštalované? bola ERA II inštalovaná na čistú verziu Heores 3 complete (bez WoG)?

  mne chybné hlásenie vybehlo iba raz, keď som mal nainštalovanú modifikáciu Advanced Levels, po jej odstránení hra funguje bezchybne

  Reply
 9. Anarchost

  mam take isté ako ty

  Reply
 10. Liso1 (Post author)

  ja som vôbec takýto problém nemal, asi bude najlepšie spraviť nasledovné:

  spraviť novú čistú inštaláciu Heroes 3 Complete a potom nainštaluj ERA II, skús takto hru spustiť, ak bude všetko v poriadku, môžeš pokračovať s inštalovaným ďalších rozšírení

  Reply
 11. Anarchost

  okey

  Reply
 12. Anarchost

  ked nemam ostatne mody tak to ide v poho

  Reply
 13. Liso1 (Post author)

  takže už máš nainštalovanú aj ERA II?
  teraz skús postupne inštalovať ostatné modifikácie, a ak narazíš na tú čo robí problém, len ju vypni v MOD Managery a nepoužívaj ju 🙂

  Reply
 14. Anarchost

  už to ide v poho ale ked idem do boja tak mam čiernu plochu a ked sa pohnem ostane tieň po jednotke ktoru modifikaciu mam stiahnuť aby sa to opravilo

  Reply
 15. Liso1 (Post author)

  skús stiahnuť tieto nové bojové plochy: https://heroes3wog.net/morn-battlefields/ budúci týždeň pripravím novú verziu Heroes 3 Ultimate, s jednoduchšou inštaláciou

  Reply
 16. Anarchost

  mam to a ajtak mam čiernu obrazovku

  Reply
 17. Anarchost

  no čierny battlefield

  Reply
 18. Liso1 (Post author)

  je obrazovka čierna pri všetkých bojoch?

  Reply
 19. Anarchost

  skúšal som iba proti jednotkam na mape a iba tam mam čierne bojisko

  Reply
 20. Anarchost

  okey už všetko ide postiahoval som nejaké dalšie mody a všetko šlape 😀 😀 jak má aj to bojisko 😀

  Reply
 21. Anarchost

  ako vlastne upgradujem napr toho zlateho na draka na diamantového draka

  Reply
 22. Liso1 (Post author)

  super, už ma fakt nenapadalo kde môže byť chyba, ak chceš mať v armáde jednotky levelu 8, pred začatím novej hry otvor WoG options, tam záložku Map rules a v nej povoľ funkciu “Hero’s upgraded level 7 monsters become level 8”, teraz keď si kúpiš jednotku úrovne 7, na druhý deň sa z nej stane jednotka úrovne 8

  Reply
 23. Michal

  K tým obrázkom by sa ešte hodil popis o aký mód ide, najmä pre novších hráčov

  Reply
 24. Anarchost

  kde sa ukladaju savy s hry? 😀

  Reply
 25. Liso1 (Post author)

  uložené hry nájdeš v priečinku /games

  Reply
 26. Anarchost

  nesú tam

  Reply
 27. Liso1 (Post author)

  určite sú, prikladám obrázok: https://heroes3wog.net/images/save.jpg

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: