VCMI 0.93 download

VCMI sa konečene po dlhšej dobe dostalo do vezie, kedy je dobré sa o tento projekt zaujímať. Najdôležitejšia zmena sa prejaví už pri inštalácii, kedy nie je potrebné aby bola nainštalovaná ERA II. Týmto sa konečne VCMI 0.93 stáva samostatnou nadstavbou pre Heroes 3, ku ktorej sa dajú jednoducho pridávať nové prvky, ako jednotky, mestá, artefakty…

VCMI 0.93 nie je kompatibilná s predchádzajúcimi verziami a ani s ich modifikáciami, takže je potrebné spraviť čistú inštaláciu. K dispozícii na stiahnutie je už aj široká paleta prídavkov v podobe mesta Forge, Cove, nových artefaktov a jednotiek. Ešte treba povedať, že verzia zatiaľ stále nie je 100% stabilná, ale je to zatiaľ najväčší pokrok, keďže VCMI 0.93 nepotrebuje na svoj chod ERA II systém.

Inštalácia VCMI 0.93

 1. archív stiahneme a rozbalíme do zložky s čistou inštaláciou Heroes 3 Complete, alebo Shadow of Death (bez inštalácie ERA II, alebo WoG)
 2. hotovo, hra sa spúšťa pomocou  “VCMI_client.exe
 3. vyššie rozlíšenie si je možné nastaviť až priamo v hre v nastaveniach, ale je potrebné potom hru vypnúť a zapnúť aby sa zmeny prejavili
 4. rovnako je možné pridať aj nové mestá, jednotky a artefakty stiahnutím archívu a jeho rozbalením do zložky “Mods
Download
VCMI 0.97
VCMI 0.95

English description

Hello, we are proudly releasing VCMI 0.93. Fulfilling numerous requests, with this release VCMI supports pure SoD installation. WoG/ERA is not required anymore, though remains and will remain supported.
There are also other numerous improvements to the mod system. Because of that the mods from 0.92 and 0.93 are not compatible. Modding system in VCMI is already quite powerful. Please visit Mod list to get the mods, like new towns, artifacts, main menu screen.

– Tow, VCMI programmer

Galéria

 

5 Comments

 1. Michal

  Oceňujem najmä ukazovateľ poradia bojujúcich jednotiek, škoda, že niečo také nie je aj pre ERA II.

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Je to síce zaujímavá vec, ale ja som už tak zvyknutý , že mi tam ten ukazovateľ skôr zavadzia, ale to nechcem povedať že ide o zlú vec, práve naopak.
  Viac oceňujem hlavne jednoduchšie pridávanie nových miest a jednotiek pre moderov. No konečne verziou 0.93 sa VCMI pohlo o kus ďalej, ked už nie je treba na hranie ERA II.

  Reply
 3. Michal

  Ja ostávam pri ERAII a jej skvelých skriptoch, škoda, že ich do VCMI neimplementovali.

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  No ja si myslím že všetky dobré vecičky z ERA II budú postupne aj vo VCMI, no uvidime.
  Ja aj tak stále čakám že bude konečne k dispozícii Horn of the Abyss :).

  Reply
 5. Michal

  Ak nebude kompatibilný s ERA II, ani ho nebudem skúšať, lebo už som si ju tak obľúbil a prácne prispôsobil, že iný Heroes sa mi ani neoplatí hrať. 😀

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: