Rampart

rampart-heroes-title

ranger-rampart

Hraničiari / Rangers

jenova-rampart

Jenova
Jenova je dobrosrdečnej povahy a cíti sa dobre kdekoľvek v Erathii. Okúzľujúca pôvabnosť jej umožňujú získavať peniaze rôznymi spôsobmi.
Zručnosti: Advanced Archery
Špecializácia: +350 zlatých denne.

kyrre-rampart

Kyrre
Kyrre slúžila ako zved v priebehu obrany AvLee pred útokmi Kreeganov. Jej schopnosť orientácie v ťažkom teréne jej dovoľuje vynikať v plnení svojich povinností.
Zručnosti: Basic Logistic, Basic Archery
Špecializácia: Za každú novú úroveň získa 5% bonus k zručnosti Logistic.

ivor-rampart-ranger

Ivor
Ivorov rodokmeň siaha až do pradávnych dôb Ticha. Ako každý mladý šľachtic mal vždy horkú hlavu. Dáva prednosť vedeniu svojho vojska do rýchleho útoku, pretože vyčkávanie sa mu prieči. Jeho drzosť ho doposiaľ udržala nažive.
Zručnosti: Basic Archery, Basic Offense
Špecializácia: Zvyšuje útočnú a obrannú silu všetkých jednotiek Wood Elf, alebo Grand Elf za každú úroveň dosiahnutú po 3 úrovni.

ufretin-rampert-ranger

Ufretin
Je dosť neobvyklé vidieť trpaslíka – hraničiara, ale Ufretinovi pripadajú jeho schopnosti prirodzené. Stal sa idolom všetkých trpaslíkov žijúcich na povrchu a zrodil sa z neho skutočný vodca trpasličej populácie.
Zručnosti: Basic Luck, Basic Resistance
Špecializácia: Zvyšuje útočnú a obrannú silu všetkých jednotiek Dwarves, alebo Battle Dwarves za každú úroveň dosiahnutú po 2. úrovni.

clancy-ramapart-ranger

Clancy
Stalo sa to úplnou náhodou, že Clancy objavil, že môže komunikovať s jednorožcami. Táto jedinečná schopnosť mu dobre poslúžila v priebehu jeho služby, keď bol zaradený do elitných jednotiek armády AvLee.
Zručnosti: Basic Resistance, Basic Pathfinding
Špecializácia: Zvyšuje útočnú a obrannú silu všetkých jednotiek Unicorn, alebo War Unicorn za každú úroveň dosiahnutú po 6. úrovni.

thorgrim-rampart-ranger

Thorgrim
Thorgrim bol ako dieťa sirota, ktorá vyrástla v najsevernejších lesoch AvLee. Svojou výnimočnou schopnosťou odolávať mágii všetkého druhu sa preslávil po celej zemi.
Zručnosti: Advanced Resistance
Špecializácia: Za každú novú úroveň získa 5% bonus k zručnosti Resistance.

ryland-rampart-ranger

Ryland
Ryland bol prvý a jediný človek, ktorého kedy prijali do spolku starších dendroidov. Niekedy tiež vtipkuje, že bol kedysi elf, ale bol zabitý a druhýkrát sa reinkarnoval do ľudského tela.
Zručnosti: Basic Leadership, Basic Diplomacy
Špecializácia: Zvyšuje útočnú a obrannú silu všetkých jednotiek Dendroid Guards, alebo Dendroid Soldiers za každú úroveň dosiahnutú po 5. úrovni.

Mephala-rampart-ranger

Mephala
Mephala prešla výcvikom v erethíjskej armáde, kde prejavila geniálne nadanie pre využitie terénu vo svoj prospech. Pred niekoľkými rokmi rezignovala na svoje poslanie, pretože uprednostňuje ticho a kľud AvLee, pred ruchom miest Erathie.
Zručnosti: Basic Leadership, Basic Armorer
Špecializácia: Za každú novú úroveň získa 5% bonus k zručnosti Armorer.

druid-rampart

Druids / Druidi

aeris-rampart-druid

Aeris
Aeris je jedným z najlepších v ovládaní zvierat v celej AvLee. Môže vycítiť ideálne páry medzi elfmi a pegasmi, čo z neho spravilo jedného z najvyhľadávanejších druidov v zemi.
Zručnosti: Basic Wisdom, Basic Scouting
Začína s kúzlom: Protection from Air
Špecializácia: Zvyšuje útočnú a obrannú silu všetkých jednotiek Pegasi, alebo Silver Pegasi za každú úroveň dosiahnutú po 4. úrovni.

alagar-rampart-druid

Alagar
Povesť rozpráva o tom, že Algar žil medzi snežnými elfmi z Vori, kde sa naučil ovládať vodný živel, špeciálne ľad. V tom je neprekonateľný. Slúžil v AvLee už pred vpádom Kreeganov.
Zručnosti: Basic Wisdom, Basic Sorcery
Začína s kúzlom: Ice Bolt
Špecializácia: Zošle kúzlo Ice Bolt so zvýšeným účinkom, založeným na rozdieli úrovne hrdinu a úrovne cieľa kúzla (účinok je vyšší pri použití na slabšiu jednotku).

coronius-rampart-druid

Coronius
Coronius navštevoval jeden semester univerzitu v Erathii, než pochopil, že si o akademikoch robil falošné ilúzie. Odišiel z Rathie do Avlee, kde našiel druida, ktorý sa pre neho stal vzorom a začal sa od neho učiť.
Zručnosti: Basic Wisdom, Basic Scholar
Začína s kúzlom: Slayer
Špecializácia: Zošle kúzlo Slayer so zvýšeným účinkom, založeným na rozdieli úrovne hrdinu a úrovne cieľa kúzla (účinok je vyšší pri použití na slabšiu jednotku).

elleshar-rampart-druid

Elleshar
Elleshar je snáď najchytrejším študentom mágie, akého kedy v AvLee videli. Pokiaľ si udrží svoje schopnosti aj v niekoľkých nasledujúcich desaťročiach, stane sa pravdepodobne najmladším druidom, ktorý kedy bol prijatý do kruhu starších.
Zručnosti: Basic Wisdom, Basic Inteligence
Začína s kúzlom: Curse
Špecializácia:  Za každú novú úroveň získa 5% bonus k zručnosti Inteligence.

gem-rampart-druid

Gem
Gem bola jednou z najschopnejších a najvplyvnejších čarodejníc, aké kedy Enroth videl. Slúžila kráľovi Rolandovi – Železnej pästi v priebehu nástupníckych vojen. Krátko po usadnutí Rolanda na kráľovský trón opustila Erathiu a našla si nový domov v AvLee.
Zručnosti: Basic First Aid, Basic Wisdom
Začína s kúzlom: Summon Boat
Špecializácia: Za každú novú úroveň získa 5% bonus k zručnosti First Aid.

malcom-rampart-druid

Malcom
Malcom je jedným z mála trpaslíkov, ktorí majú prirodzenú schopnosť pre mágiu. Často sa môže naučiť novú kúzla iba sledovaním niekoho iného, kto práve nejaké kúzlo zosiela. Bol násilne odvedený do armády brániť AvLee proti diablom z Eefolu.
Zručnosti: Basic Wisdom, Basic Eagle Eye
Začína s kúzlom: Magic Arrow
Špecializácia: Za každú novú úroveň získa 5% bonus k zručnosti Eagle Eye.
Komentár: Malcolm so svojou špecializáciou Eagle Eye je hlavne v multiplayer hrách absolútne nepoužiteľný.

melodia-rampart-druid

Melodia
Melodia možno nie je najzručnejším druidom v AvLee, ale určite je najšťastnejšia. Dokonca aj proti presile dokázala v bojoch dosiahnuť obdivuhodné víťazstvo a veľa vojakov sa dobrovoľne hlási do armády pod jej velenie.
Zručnosti: Basic Wisdom, Basic Luck
Začína s kúzlom: Luck
Špecializácia: Zošle kúzlo Fortune so zvýšeným účinkom, založeným na rozdieli úrovne hrdinu a úrovne cieľa kúzla (účinok je vyšší pri použití na slabšiu jednotku).

uland-rampart-druid

Uland
Uland strávil veľkú časť svojho dlhého života na bojisku, než si zvolil cestu druida. Skúsenosti získané v priebehu služby v armáde z neho však urobili znamenitého vodu.
Zručnosti: Advanced Wisdom, Basic Ballistics
Začína s kúzlom: Cure
Špecializácia: Zošle kúzlo Cure so zvýšeným účinkom, založeným na rozdieli úrovne hrdinu a úrovne cieľa kúzla (účinok je vyšší pri použití na slabšiu jednotku).

Hrdinovia v kampani

gelu-rampart-ranger

Gelu
O Geluovi je toho známe len veľmi málo. Našiel a vychoval ho generál Morgen Kendal počas služby pre Catherine Ironfist. Gelu teraz riadi erethíjske partizánske jednotky menom Forest Guards. Verí že je z polovice človek a z polovice Vori elf.
Zručnosti: Basic Archery, Basic Leadership
Špecializácia: Môže vylepšiť jednotky Archers,Marksmen, Wood Elves a Grand Elves na jednotky Sharpshooters.

gem-sorceress-rampart

Gem
V datadisku Shadow of Death’s v kampani “New Beginning”, je Gem čarodejnica, aj keď technicky patrí stále medzi druidov. Začína s kúzlom Lightning bolt a zmenil sa aj jej portrét. Jej špeciálne, sekundárne a rpimárne schopnosti zostali nezmenené.
Zručnosti: Basic First Aid, Basic Wisdom
Začína s kúzlom: Lightning Bolt
Špecializácia: Za každú novú úroveň získa 5% bonus k zručnosti First Aid.

 

2 Comments

 1. C32

  Jaké verzi hry to má odpovídat? Moje Jenova má vždycky archery, ne estates a Eleshar má specializaci na inteligenci.

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Zdar, ďakujem za opravu, máš samozrejme pravdu. Pomýlil som sa, nechceš mi robiť korektora? 😀
   Ak by si našiel ešte nejaké chybyčky krásy tak daj vedieť. 🙂

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: