Human Castle

human-castle

Toto rozšírenie pre Heroes prináša modifikované mesto Castle. Zmenené boli niektoré jednotky a hlavne ich vlastnosti. Hlavnou jednotkou v meste sa stal Crusader/Paladin a najslabšou Peasant/Militia, pribudla strelecká jednotka Archer/Sharpshooter, veľmi dobrý grafický kabát dostal Master Swordsmen. MOD som otestoval, všetko fungovalo bez problémov, jediná nevýhoda je absencia lietajúcej jednotky.

Inštalácia Mesto Castle

 1. archív rozbalíme do zložky s Heroes 3 Compelte, treba mať nainštalovanú modifikáciu ERA II
 2. spustíme súbor “Human Castle.exe” a pokračujeme podľa inštrukcií programu
Download
Human Castle

Autor

Bisik

Galéria

6 Comments

 1. Sovi

  Inak myslím si, že je škoda prísť o Gryffinov, potom hrad nemá v podstate ani lietajúcu jednotku, keď aj miesto aniela je paladin

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Tak to máš pravdu, je to skôr hardcore mesto, pretože musíš zvoliť úplne inú stratégiu pri boji a uznávam že prejsť cez hradby bez leteckej jednotky a zaútočiť na nepriateľských strelcov je dosť ťažké.
  Ale ako už názov napovedá, ide čisto o mesto ľudí v ktorom grifovia nemajú čo robiť 🙂

  Reply
 3. Nostredemus

  Hmm,tak to tady procitam a nevim,jestli tenhle mod odzkousim.

  to Sovi: Gryfu a Andelu je skoda a ke hre Homm3 patri od zacatku

  to Liso: Ipresto,ze jsem mod nezkousel,tak si myslim,ze se pletes v tom,ze to bude hardcore mesto. Castle je vseobecne nejsilnejsi a nejoblibenejsi a myslim,ze handicap andelu a gryfu je zase vyvazen krizakama,ktery maji vyssi obranu,navic jizda ma vic HP a do toho mas vlastne extra silny strelce. To co nejde tedy videt na screanech je to,jestli jsou pozmeneny staty jednolivych hrdinu. Pokud jsou staty a specializaci hrdinu stejny,tak si myslim, ze extra velkym boostem bude Valaska. Spec na strelce a mit 2 druhy strelcu v arme esce s takovym DMG to si myslim,ze na expertni urovni strelectvi, s moznosti healovat strelce paladinem a do toho esce pri zapnuti zkusenosti pro armu to muze byt hodne silnej hrad

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  Vidíš a hneď mám zámienku tento mod poriadne otestovať. Dnes alebo zajtra sa do toho pustím, aby som zistil silné a slabé stránky hradu.

  Reply
 5. Nostredemus

  pisni jak jsi dopadl…. i ja jsem jen clovek a muze se plest 😉

  Reply
 6. Liso1 (Post author)

  Tak som odohral za toto mesto niekoľko scenárov/máp. A sily má teda dosť. Jednotky sú dosť lacné, na výstavbu je treba hlavne len kameň a drevo.

  Silná strelecká jednotka, ktorá veľmi nemá konkurenciu, bez postihu na diaľku a aj na blízko.

  Hlavnou jednotkou hradu nie je Paladin, ale Champion (hlavne v kombinácii s dobrým hrdinom, napr. Tyris). Dajú sa postaviť už v prvom týždni, dobré je ich rozdeliť do dvoch slotov a ničenie neutrálnych jendotiek je hračka.

  Trošku je problém pri hradoch, ale zasie hrdinovia Castle majú skoro vždy expertnú úroveň balistiky. Prípadne sa dá použiť kúzlo teleport.

  Treba chrániť strelecké jednotky 5. úrovne, dá sa to veľmi dobre s pomocou expertnej taktiky. Jednotky sú odolné a dokonca aj taká Militia získa na úrovni expert útok cez dva hexy, podobne ako má drak.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: