Mágia

spell-book

Kúzliť môže iba hrdina, ktorý má vo svojom inventári kúzelnú knihu. Ak ňou hrdina nedisponuje, dá sa zakúpiť za 500 zlatých v magickej veži každého hradu. Aby sa hrdina mohol naučiť kúzla všetkých 5 stupňov potrebuje schopnosť Wisdom  (múdrosť) na expertnej úrovni. Spell power (sila kúzla) určuje aké škody spôsobí kúzlo (napr. Fire Ball), prípadne určuje ako dlho bude trvať jeho pôsobenie na jednotke (napr. Slow).

Na kúzlenie potrebujete manu, jej počet závisí od počtu bodov znalostí (Knowledge) x 10. Mana sa dopĺňa v magických studniach, ktoré nájdete na hernej mape, alebo v meste v ktorom je magická veža, ale tu musíte počkať jeden ťah aby sa mana doplnila.

water-magic

Mágia vody disponuje hlavne podpornými kúzlami, ako Bless, Mass Prayer alebo Cure, ktoré sa hodia pri dlhších bojoch a zvyšujú zranenia, ktoré môžu jednotky spôsobiť. Na mapách kde je dostatok vody sa hodí kúzlo Summon Boat, ktoré privolá k hrdinovi loď. Pri dobývaní hradu je veľmi užitočné kúzlo Teleport, ak je na expertnej úrovni, môžete za hrady nepriateľského hradu presunúť svoju jednotku, ideálne hlavne pri Hydrách. Ak má protivník viacej streleckých jednotiek tak kúzlo Forgetfulness ich zabaví do odčarovania streleckej schopnosti.

mágia

Mágia ohňa má dostatok útočných kúzel na zničenie celej armády v tomto je dobré kúzlo Armageddon, len treba mať v armáde jednotky imúnne voči mágii, prípadne len mágii ohňa, pretože Armageddon zasiahne celé bojisko. Ďalšími takýmto kúzlami ktoré zasiahnu viac jednotiek naraz je Inferno a Fire Ball, vhodné používať na slabšie jednotky, ktoré sú pri boji blízko seba. S kúzlo Fire Wall dokážete robiť zázraky ak viete ako. Blind je ako stvorené na oslepenie nepriateľských strelcov a Berzerk sa hodí pri obliehaní hradu ak ho stihnete zakúzliť na čo najrýchlejšiu súperovu jednotku.

earth-magic

Mágia zeme obsahuje jedným z najpoužívanejších kúzel a tým je spomalenie (Slow). Spomalenie pomáha hlavne pri tuhších bojoch keď bojujete proti rýchlejším jednotkám 5., alebo 6. úrovne, kedy ich spomalíte a vaši strelci sa postarajú o ostatné. Má dve výborné útočné kúzla a to Meteor Shower, dokáže zasiahnuť viac jednotiek naraz a Implosion, kúzlo ktoré sa hodí hlavne na likvidovanie nevylepšených drakov. Na väčších mapách je priam nutné mať Town Portal, na expertnej úrovni je možné sa presúvať sa medzi vlastnými a spojeneckými  mestami na veľké vzdialenosti. Každé jedno kúzlenie v rámci ťahu spôsobuje 200 pohybových bodov.

mágia

Mágia vzduchu, ale kľudne aj mágia bleskov. Výborné útočné kúzla v podobe Lightning Bolt a Chain Lightning, ktorý dokáže zasiahnuť až 5 súperových jednotiek.  Tak ako má mágia zeme spomalenie, mágia vzduchu má zrýchlenie (Haste), extrémne užitočné kúzlo s ktorým môžete niektoré boje ukončiť už v prvých ťahoch, pretože vaše jednotky sa veľmi rýchlo dostanú k súperovi. Pri boji s nemŕtvymi sa hodí kúzlo Destroy Undead, ktoré ničí všetky nemŕtve jednotky (aj tie vo vašej armáde), náprotivkom tohto kúzla je Death Ripple, ktoré zase ničí iba živé jednotky a nachádza sa medzi zemskými kúzlami. Na uľahčenie cestovania po mape sa ideálne hodí dimenzionálna brána (Diomension Door), alebo lietanie (Fly).

2 Comments

 1. Luki V.

  U Town portal mám pocit jsem se mohl teleportovat mezi městy neomezeně – záleželo pouze na pohybových bodech, kdy vykouzlení sebralo hrdinovi malou část z celku. Je skvělou výhodou také to, že se dá teleportovat do města spřáteleného spoluhráče. Takto se efektivita kooperace ještě více zvedá (např. když se silný nepřítel blíží k hradu spojence, který by hrad za normálních okolností neubránil).

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Máš úplnú pravdu, neviem prečo som to tam napísal takto. Už je popis opravený, ďakujem.

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: