Horn of the Abyss v1.3 na stiahnutie

horn of the Abyss v1.3

Lepší darček ako Horn of the Abyss v1.3 na stiahnutie sme si nemohli od tvorcov ani priať. Konečne sme sa dočkali, trvalo to “iba” rok. Oplatilo sa čakanie? Pre mňa osobne áno. Myslím si , že kedy vyšiel Horn of the Abyss v1.3 v dobe pod  druhom datadisku k Heroes 3 (Shadow of Death), tak by si našiel veľa fanúšikov, ktorí by bez problémov boli ochotní vysoliť tých 15-20€ za nové kampane, mapy a mesto. Pritom Horn of the Abyss v1.3 prináša oveľa viac, ako oba datadisky k Heroes 3 dokopy.

Dnes sa mi podarilo HotA testovať nejakých 30 minút, no nenatrafil som na žiadny problém. Určite sa niečo dostaví časom, uvidím behom zajtrajšieho dňa, no chcel som čo najskôr hodiť info na web. Čo nové vlastne prináša?

 • Horn of the Abyss v1.3 je v anglickom jazyku (konečne).
 • Kompletne hrateľné nové pirátske mesto Cove aj s kanónom.
 • Nové artefakty a kombinácie artefaktov.
 • Nové budovy ktoré môžete na mape navštíviť (napr. veža drakov, v ktorej bojujete (hádajte s kým?) s drakmi.
 • Nový hrdinovia.
 • Podpora obrovských máp.
 • Strašne veľa novej grafiky (pozrite obrázky).
 • Podpora pre HD Mod.

HotA team stále hľadá nových členov, hlavne 2D/3D grafikov, prekladateľov. Ak chcete pomôcť, môžete kontaktovať členov (hotacrew@gmail.com). Inštalácia je veľmi jednoduchá. Stačí stiahnuť zo sekcie download archív s inštalačným súborom, rozbaliť ho a spustiť .exe súbor. V inštalačnom okne vyberte adresár, kde máte čistú inštaláciu Heroes 3 Complete a kliknite na “Next“. Hotovo. Hra sa odteraz spúšťa pomocou hota.exe.

Download
Horn of the Abyss

Galéria

 

English Description

HotA is a global add-on for Heroes of might and magic III that extends (and fixes if needed) classical gameplay elements and adds some of its own. On a more conceptual level – HotA is an attempt to continue legendary series RoE-AB-SoD as close to the original as it could have been done by NWC team, if only they had more desire, resources or even understanding of their own game. We try to keep classical h3 spirit in every tiny detail from code nuances to overall gameplay. Be welcome to check if we’ve succeeded

26 Comments

 1. Sovi

  Palec hore, super práca a konečne v angličtine 🙂 testnem snaď dneska večer, poprípade zajtra 🙂

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Určite sa oplatí, hlavne skúsiť tie obrovské mapy (Huge a Giant), to musí byť masaker :).

  Reply
 3. Sovi

  idem ochvilu s bratom na to :), dám vedieť potom 🙂

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  Super, potom pošlite nejaké zaujímavé screeny, čo by som doplnil na stránku.

  Reply
 5. Sovi

  no, tak skúsili sme tú Giant mapu, teda to je fakt obrovské 😀 , nové mesto je graficky aj herne perfektne spravené, taktiež pohyby všetkých jednotiek počas boja sú super, asi po hodine a pol mi hra sekla (not responding), a kedže bolo dosť hodín, tak som to ani nezapínal už, inak to išlo bez problémov, ešte dačo pohrám dneska 🙂

  Reply
 6. Liso1 (Post author)

  Ja som z toho tiež nadšený. Síce vývoj trvá hrooooooooooooozne dlho, ale to čakanie sa vyplatí. Dúfam že neprestanú z vývojom.

  Reply
 7. Kolik

  HoA jsem zatím ještě nehrál, protože mě rozčilovala ta azbuka, nemohl jsem se na ni dívat:)
  Když jsem viděl HoA 1.3 v angličtině tam jsem ale neváhal – a musím říct: super! Graficky velmi dobře zpracované, žádné kýče, kostrbaté animace, nic takového. Naopak: všechny budovy, obrázky, apod. se skvěle hodí do světa H3.
  Hra mi ani jednou nespadla, nic se nepokazilo, takže po technické stránce jsem nenašel chybu. Nové mapy jsou (aspon co jsem hrál) dobře propracované.

  Navíc HoA obsahuje spoustu takových drobných vychytávek, jako třeba změna obrázku hradu na mapě když člověk upg hradby, 5rychlostí animace v boji, v poušti se bojuje “ztuha” (zkuste sami), apod. to vše velice dobře propracované.

  Určitě zkuste všeci zahrát, nebudete litovat!

  Reply
 8. Sovi

  takže, po tom ako mi včera hra freezla, nech robím čo robím, vždy sa freezne v tom istom mieste, t.j. keď ružový hráč (počítač) je na ťahu, asi vliezol niekam, a objavil sa nejaký bug, hra nereaguje “not responding”, nech robím čo robím, ps. toho počítača nemôžem nahradiť normalnym hráčom, random map generator :-(, takže štartujem novú hru

  Reply
 9. Niven

  Tak Hota 1.3 hraji 3 dny a je to prostě paráda. Rozhodně nejlepší datadisk pro h3 co byl kdy vytvořen. Na svou stránku napíši i nějakou tu recenzi, jelikož i když je neoficiální tak jako jediný opravdu stojí za to.

  Reply
 10. Liso1 (Post author)

  Kolik, presne ako hovoríš, jednoducho tvorcovia z HotA teamu sa so všetkým piplali, robia to v rámci svojho voľného času a všetko je free, dostaneš kopec hracieho času zdarma. Osobne by som ale neváhal podporiť projekt napr. cez Kickstarter.

  Sovi, mne hra spadla zatiaľ iba raz, jednoducho len vyhodila do Windowsu, ale keď som dal Load, všetko nabehlo bez problémov. Na fóre hovoria niečo o chybe, ktorú spôsobuje hudba (chyba je ešte od čias Heroes 3), skús vypnúť hudbu a zvuky. Určite sa oplatí stiahnuť aj HD mod, potom je to ešte lepšie, hlavne na obrovských mapách.

  Niven, presne tak, naj datadisk čo pre Heroes 3 vyšiel (určite je to ale spôsobené aj tým, že na túto verziu sme čakali niekoľko rokov:). Daj vedieť keď napíšeš recenziu, rád si prečítam.

  Reply
 11. Sandro

  Len škoda tej češtiny, možno niekedy v budúcnosti…

  Reply
 12. Sovi

  nemám až tolko nahraté, ale je to super datadisk, Ako hovorí Sandro, je to divné trochu, pretože Homam 3 complete mám českú verziu, Hota je v angličtine, no napriek tomu, niektoré prvky sú stále v češtine, ale diakritika nefunguje, miesto š,č atď sú tam symboly azbuky, ale ako pre starého hráča to nie je nejaká prekážka, len kozmetická chyba

  Reply
 13. Sandro

  To rieši moja mini-čeština: https://heroes3wog.net/postrehy-z-horn-abyss/#comment-1595
  Ja som hovoril o tom, že sa nedajú nájsť “nové súbory” HotA… Ale keby bol niekto taký dobrá a s pomocou MMArchive otvoril súbor HotA.dat a povedal čo si o tom myslí bol by som vďačný.

  Reply
 14. Sandro

  Len nie som si istý, či by to správne fungovalo s 1.3.1, takže radšej si zálohuj súbory a napíš či to fungovalo, aby som prípadne mohol spraviť kompatibilnú verziu s 1.3.1.

  Reply
 15. Sovi

  okej, díks, skúsim to asi zajtra až

  Reply
 16. Niven
 17. Skrblík

  Nevíte k čemu slouží grál u Cove, krom populace a peněz?

  Reply
 18. Skrblík

  Jinak jsem si pěkně včera zahrál několik map. Hra mě padala v HD verzi a v normálu párkrát, ale nic významnýho. Třeba to ještě něčím doladím (patche, era 2 atd.) Nový město je fajn, graficky velice pěkně udělané – žádná přeplácanost, celkem pěkně vyvážené postavy. Doufám, že se někdy dočkáme egyptského města Bastion a třeba i zimního Kromwerku. Zrovna ten Bastion vypadá opravdu nádherně a do hry by mohl pěkně zapadat.

  Jinak moc nemusím takový ty amateur look města, kde grafika neodpovídá tématice H3. Na co se ještě těším je Succession Wars mód, kterýho se naštěstí iniciativně chopila skupina moderů a snad to dotáhnou do zdárného konce.

  Reply
 19. Sovi

  mne sa páčia vychytávky, že velmi vela dialógových okien bolo presunutých do info okna v pravo dolu, kde ukazuje deň, armádu a mesto. Taktiež backpack sa dá prezrieť celý, sú to maličkosti celkom, ale robí to hru pohodlnejšou, netreba stále klikať na tlačítko OK, ale zase na druhú stranu, tie minipríbehy, keď zoberieš artefakt, týmto pádom si už asi moc neprečítame

  Reply
 20. Sovi

  Tak nie, pardon, robí to asi HD mod, pretože dneska som to spustil bez HD modu omylom, a žiadne vychytávky 😀

  Reply
 21. Sovi

  Objavil som jednak Bug. ide o item Diplomant´s Cloak (dáva možnosť surrender pri bránení hradu, boji proti neutrálnym jednotkám, násobí tvoju silu armády x3 voči neutrálnym jednotkám a pre thiefs guild). Item sa nedá nasadiť na hera, predpokladám že na miesto cloaku, avšak dá sa ho “chytiť” kurzorom, ale nedá sa ho nikde dať, okrem backpacku

  Reply
 22. Liso1 (Post author)

  Skrblík, hra mi tiež padla, ale ako si písal, nič významné, len som dal LOAD a hral ďalej. Mesta Bastion sa asi v HotA nedočkáš, nie je jeho súčasťou. Ďalším mestom na rade by malo byť Forge, potom Kronverk a potom Cathedral, ale to je ešte hudba ďalekej budúcnosti…

  Sovi, áno, to vychytávky sa týkajú hlavne HD modu. HD mod je výborný keď hraješ online multiplayer s časovým obmedzením, stiahneš toho oveľa viac a nič ťa nezdržuje. Môže byť že chyba ktorú opisuješ už bola odstránená aktualizáciou 1.3.1.

  Reply
 23. Sovi

  ja len aby si vedel, že taký bug tam je, keďže ty chodíš po tých fórach a tak no 🙂 čisto informatívne

  Reply
 24. Liso1 (Post author)

  Už je vonku verzia 1.3.1 v ktorej by mala byť táto chyba (a aj veľa iných) opravená.

  Netreba sťahovať inštalačný súbor, HotA sa aktualiuje sama pri prvom spustení.

  Reply
 25. LORDANUBIS

  Abych si to ujasnil.. Když nainstaluji ERA 2 a HoTa? Bude to fungovat? nebo to HoTa není kompatibilní s ERA2?

  Reply
 26. Liso1 (Post author)

  Ako píšeš v poslednej vete, ERA II nie je kompatibilná s HotA.
  Buď si nainšaluješ ERA II alebo HotA. Ja to orbím tak, že mám dve separátne inštalácie Heroes 3 Complete. Na jednej inštalácii mám Eru II a skúšam rôzne nové rozšírenia a na druhej inštalácii mám iba Horn of the Abyss (verzia 1.3. už má automatické aktualizácie, tak nie je potrebné ich vyhladávať na internete).

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: