Heroes 3 Ultimate Edition v4.0

Po dlhšom čase sa mi podarilo dopracovať k štvrtej verzii Heroes 3 Ultimate Edition. No ešte predtým, než túto verziu pridám na web ako finálnu a stabilnú na bezproblémové hranie, uvítal by som menšie testovanie. Kto by mal čas a chuť, môže sa do toho pustiť. Štvrtá verzia obsahuje 12 modifikácií, z toho bolo päť použitých aj v minulej verzii. Sú to základné rozšírenia, ktoré budú použité v každej verzii Heroes 3 Ultimate Edition. Použil som aj niektoré nové rozšírenia, o ktorých sa zatiaľ nepísalo na našom webe.

Uvítam všetky názory a dajte vedieť, ak by ste ešte nejakú modifikáciu chceli pridať, alebo naopak odstrániť/vymeniť.

Heroes 3 Ultimate Edition v4.0 – popis módov

 • ERA II – Nadstavba Heroes 3 Complete, ktorá už obsahuje WoG. Vznikla ako jeho komplexnejšia, prepracovanejšia a pre hráča jednoduchšia náhrada, aby ktokoľvek mohol jednoducho pridávať a manipulovať s módmi.
 • Morn Battlefields – 120 nových bojových plôch, nahradzujúcich pozadie a prostredie bitky.
 • New Object Patch – Dodá stovky nových objektov do hry a editora, sú potrebné pre niektoré modifikácie (napr. Hero of Light).
 • Resolve Battle – Ak si je hráč istý víťazstvom v bitke, miesto zdĺhavého automatického boja sa hneď vyhodnotí výsledok.
 • XXL Map Patch – Umožní hrať a vytvárať obrovské XXL mapy WoG formátu.
 • WoG Revised – opraví alebo odstráni chybné skripty WoGu, pridá zopár nových, napr. suroviny po zabití jednotiek, niektoré jednotky budú niesť artefakt, atď.
 • WoG Animated trees – lepšie vyzerajúce stromy, ktoré neblikajú
 • Darkened Players – maličké rozšírenie, farby hráčov budú trochu tmavšie
 • Random Skin – Rozšírenie, ktoré sa pred pár dňami objavilo na webe. Pridáva náhodný (a epický!) vzhľad pozadí hry.
 • Disposable Spell Scrolls – Magické zvitky nájdené ako artefakty je možné zapísať do magickej knihy pomocou nového tlačidla v obrazovke hrdinu. Hrdina však musí mať schopnosť expert Wisdom, navyše každé transformácia zvitku stojí 100 zlata*level kúzla, teda maximálna cena je 500 zlatých.
 • HmS Improved Interface – Pridá až 24 nových tlačidiel na obrazovku pri stretnutí dvoch hrdinov. Umožní rýchlejšie presúvanie jednotiek a artefaktov, presun celého obsahu batohu druhému hrdinovi a prezeranie batohu s artefaktmi.
 • Adventure Pillars – pridá na mapu veže s viac ako štyridsiatimi dobrodružstvami. Hráč si pred začiatkom hry zvolí, aké percento určitého typu budovy sa nahradí (napr. neužitočné väzenia). Hrdina môže veže raz týždenne navštíviť, je mu povedaný krátky príbeh a hrdina je odmenený, ale je aj šanca, že veža bude opustená. Najlepšie pre XXL mapy, pri používaní na menších treba zmazať textový súbor rmg.txt v priečinku mods/Adventure Pillars.
 • HD Mod – Ako posledný a neoddeliteľný prichádza mód pre podporu širokej škály rozlíšení vašich obrazoviek.

 

Inštalácia Heroes 3 Ultimate Edition v4.0

 1. Stiahneme archív so všetkými modifikáciami heroes-3-ultimate-edition-4-komponenty.zip.
 2. Archív rozbalíme do zložky s Heroes 3 Complete, bude to vyzerať podobne ako na tomto obrázku.
 3. Postupne začneme spúšťať všetky .exe súbory, podľa tohto poradia:
  1. ERA II
  2. New Object Patch
  3. Morn Battlefields
  4. Resolve Battle
  5. HmS Improved Interafce
  6. Disposable Spell Scrolls
  7. XXL Map Patch
  8. Random Skin
  9. Darkened Players
  10. WoG Animated Trees
  11. WoG Revised

Po nainštalovaní modifikácií ešte pridáme HD mod, stačí spustiť HoMM3 HD Latest.exe (modifikácia HD mod je stále vo vývoji a pri prvom spustení sa aktualizuje na najnovšiu verziu). Hlavne si dávajte pozor aby bola dobre uvedená cesta k zložke s Heroes 3 Complete. Modifikácia WoG Revised musí byť vždy v Mod Manager prvá, ako je na obrázku:

heroes 3 ultimate edition

Galéria Heroes 3 Ultimate Edition v4.0

Doplnenie obsahu a štylistická úprava: Michal

17 Comments

 1. Sovi

  otestujem, dnesa/zajtra pár hier keď sa podarí a dám ti vedieť

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Super, táto verzia sa mi dosť pozdáva a v kombinácii s HD modom zatiaľ funguje dobre. Ešte som neodohral veľa hier, ale nemali by tam byť modifikácie ktoré by si zavadzali.

  Reply
 3. Sovi

  tak dneska už čas nebudem mať na testovanie, mne sa páči dosť mód Sagamosa advanced levels, ale neviem či by sa sem hodil

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  No hodiť by sa určite hodil, ale problém je v tom že Sagamosa je ešte stále dosť zabugovaná a najlepšie funguje ak je nainštalovaná iba na čistú verziu ERA II, inak často padá.

  Reply
 5. V

  Well, actually there are several components missing. And I installed the ones that were there in the correct order, but I can’t seem to find the XXL option. It’s listed in the mod manager, though.

  I found out what was wrong – the link is for the v.3 version – not the v.4!

  And the full package you have for download quits due to an ERM-script malfunction.

  Reply
 6. Liso1 (Post author)

  Hi V,

  I have no problem with full package of Heroes 3 Ultimate Edition 4. What operating system do you use? (i tested on XP).
  Do you have administrator rights?

  Reply
 7. Kajak

  komponenty z linku sa nedaju stiahnut, po case sa stahovanie zrusi kvoli chybe. Samostatne sa mi nikde nepodarilo najst backpack bag, HmS Improved Interafce a ani WoG Animated Trees.
  Inak vyborna praca! Vratil som sa k Homam 3 s kamaratom po rokoch a ani som len netusil ze okrem WOGu este nieco dalsie existuje.

  Reply
 8. Michal

  Liso určite tie linky opraví. Ale nejde mi do hlavy, prečo Ultimate zavesil na ulozt.o?!

  Reply
 9. mixhail

  zdravim,
  prvne chci podekovat za vyborne zpracovane stranky, je skvele, ze se je mezi nama stale tolik fandu teto legendarni hry 🙂

  mel bych dotaz ohledne MP. hraju wog casto s kamaradem, hra beha perfektne, ale problem nastava, kdyz proti sobe bojujeme. casto se stava, ze oba cekame na tah toho druheho. napriklad ja vidim, ze kamarad ma hrat s drakama a on zase vidi, ze mam hrat ja s andely. oba cekame na tah toho druheho a nezbyva nez hru ukoncit. pri dalsim boji tohle nastava znovu. tohle se nam stava v celku pravidelne kazdou hru a hra je pak tezko dohratelna, kdyz proti sobe nemuzeme bojovat. rad bych uvital jakoukoliv radu, jak se tomuto problemu vyhnout.

  Reply
 10. Liso1 (Post author)

  Kajak, vytvoril som nový link na komponenty k Ultimate Edition 4, nájdeš ho tu: https://app.box.com/s/2ntxy3ycmnwk082h2iyk už by si ho mal stiahnuť bez problémov.

  Michal, uloz.to bol niekedy spoľahlivejší, no už aj mne sa niekoľko krát stalo že sa sťahovanie prerušilo. Prechádzam na box.com.

  Mixhail, čo sa problému s MP týka, pri WoG je to ťažšie. Problém by mohol byť v rozličných nastaveniach WoG, prípadne že každý má iné modifikácie. Skúsil by som vypnúť Autosave. Spúšťať Heroes ako administrátor. Vypnúť Firewall.
  Ja hrávam MP iba Heroes 3 Complete a aj tam sa mi táto vec stala, ale asi iba raz.

  Reply
 11. Sovi

  mixhail: Tiež sa mi tento problém stal minimálne raz pri hre s bratom, ale bohužial už si nepamätám, či sme to vyriešili alebo nie

  Reply
 12. Unit

  Ty for all your work

  Reply
 13. Salamandre

  Liso,

  bagpack mod is included in HSM mod (heroes meeting interface) so you will get errors if you enable both. Delete backpack and keep only HSM, it will process both mods.

  Reply
 14. Liso1 (Post author)

  Thanks Salamandre,
  topic was updated. Other good advices?

  BTW: Are you Sal(amandre) from HeroesCommunity forum?

  Reply
 15. DucCuong

  I setup all. Exe files in the order but when I create Random map, it’s fault: “could not create random map that fits current choices”, help me, please !!!

  Reply
 16. Liso1 (Post author)

  Hi Duc,
  I found the problem. Just disable Adventure Pillars mod in Mod Manager. Now everything should operate smoothly.

  Reply
 17. Michal

  @DucCuong – Or if you want to use Adventure Pillars, just delete this text file in \Heroes 3\Mods\Adventure Pillars\data\rmg.txt

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: