Bad Luck mod (ERA 2)

bad-luck-header

Modifikácia Bad Luck prinesie hrdinovi nešťastie, samozrejme iba jeho jednotkám na bojisku. Malo by fungovať opačne ako šťastie, to znamená že jednotky by mala spôsobiť len polovičné škody, takže konečne bude šťastie na bojisku poriadne potrebné.

Nešťastie malo byť podľa všetkého už súčasťou Heroes 3 Complete, ale rovnako ako napr. kúzlo Fear (strach), nebolo do finálnej hry implementované, ale zostalo kdesi v zdrojovom kóde. Našťastie šikovní modderi priniesli plne implementované nešťastie v Horn of the Abyss a teraz je dostupné, ako jednoduchá modifikácia pre ERA II.

Autor: Feanor

Download
Bad Luck

4 Comments

 1. sovi

  tiež dobré podľa mňa, ale zaujímalo by ma, ako to funguje, respektíve ako získa hrdina záporné štastie? na ovplyvnenie morálky je veľa vecí (krypta,warriors tomb, nemrtvý, jednotky z rozličných hradov, diabol v nepriatelskej armáde …) ale na štastie? ako je to riešené? je tam nejaká % šanca? alebo aké veci znižujú štastie pod “0” ?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Dobrá otázka. Šťastie môžeš znížiť kúzlom Misfortune, ale v klasickej Heroes 3 sa nedá šťastie znížiť do záporných čísiel, s tým prišiel až Horn of the Abyss (obsahuje aj artefakty ktoré znižujú šťastie do záporných hodnôt).
   Spýtam sa na HeroesCommunity fóre.
   Ja si myslím, že to bude fungovať štýlom, že pokiaľ má hrdina šťastie nulové, tak je možnosť 1/10 že jednotka bude mať nešťastie a spôsobí polovičné zranenia, ak má šťastie +1 tak táto šanca za bude šanca na nešťastie znižovať.

   Reply
 2. Matej

  Chcem sa opýtať akým spôsobom sa dá dosiahnuť vzhľad hrdinu ako je na tvojej fotke???

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Tak to by som vedel rád aj ja, ten obrázok je použitý priamo od tvorcu modifikácie a ja som ho odtiaľ prebral, nakoľko čakať a zachytiť na obrázok tú sekundu, kedy má jednotka nešťastie je nadľudskú úloha.

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: