4 nové neutrálne jednotky pre VCMI v0.93

Potenciál VCMI stále rastie, dokazuje to aj početná komunita ktorá sa okolo tohto projektu vytvorila, hlavne z poľskej strany. Už trošku dávnejšie vytvorili 4 nové neutrálne jednotky, ktoré veľmi dobre zapadnú do série. Tri z nich Men at Arms, Dark Elemental a Mountain Dwarf už boli použité aj v iných modifikáciach, napríklad v Master of Puppets, ale jednotku Centamamoth som nevidel ešte nikde. Už z názvu vyplýva, že pôjde o skĺbenie kentaura a mamuta.

Sila VCMI je hlavne v tom, že hru si môžete dotvoriť sami, môžete si vybrať mestá ktoré budú v hre, rovnako aj artefakty, alebo nové jednotky. No VCMI má pred sebou ešte dlhú cestu, pretože hra ešte dosť padá a je celkom nestabilná.

Inštalácia

  1. Pre použitie nových neutrálnych jednotiek je potrebné mať nainštalovaný systém VCMI 0.93.
  2. Stiahneme archív “neutral-units-vcmi-0-9-3.zip” a jeho obsah rozbalíme do zložky “Mods” (po inštalácii VCMI sa táto zložka nachádza v zložke s hrou Heroes 3).
  3. Hotovo. Hra sa spúšťa s “VCMI_client.exe“.
Download
Neutral Units

 

Men at Arms

Jednotka tretej úrovne, primárne zaradená k rodu Castle. Jej hlavnou výhodou je, že pri útoku má 20% šancu na oslepenie nepriateľa taktiež je imúnna voči kúzlu oslepenie (Blind).

man-at-arms-vcmi

Dark Elemental

Jednotka 6 úrovne. Nepríjemný protivník, silný, rýchly a imúnny voči kúzlam mysli. Spôsobuje strach v radách nepriateľov, ktorí nie sú schopní protiúderu po jeho útoku.

dark-elemental-vcmi

Mountain Dwarf

Jednotka druhej úrovne. Horský trpaslíci vynikajú v odolnosti voči mágii (20%) a v celkovej odolnosti voči kúzlam vody. Na jednotku druhej úrovne je veľmi odolný.

mountain-dwarf-vcmi

Centamamoth / Centamamoth Hunters

Jednotka siedmej úrovne. Odolná s vždy pozitívnou morálkou.

centamonth-vcmi

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: