XXL mapy pre Heroes 3 Complete

heroes3-xxl-maps

Pre fanúšikov starých dobrých Heroes 3, bez modifikácií tu dnes mám návod na jedno vylepšenie ktoré iste uvítajú. Pokiaľ Vám pripadajú XL náhodné mapy malé, je tu jednoduché riešenie v podobe XXL máp. Dôležité je, že XXL mapy Vám nijako nemenia hru, nemodifikujú žiadne súbory hry a ak ich nebudete chcieť používať, tak sa dajú jednoducho zmazať.

Na spustenie a pohodlné hranie je potrebná nadstavba v podobe HoMM 3 HD s ktorým bez problémov spustíte Heroes 3 aj na novších monitoroch a počítačoch až do rozlíšenia 4000×4000.

Tento XXL patch už nefunguje, prosím použite nový!

Download
XXL maps support
HoMM 3 HD

Podpora XXL máp zmení ch veľkosti priamo v hre nasledujúcim spôsobom: Generátor máp bude generovať namiesto veľkosti S, XL mapy (144×144), namiesto M mapy o veľkosti 180×180, namiesto L mapy o veľkosti 216×216 a miesto XL obrovské mapy veľkosti 252×252.

xxl

Porovnanie: Vľavo je klasická najväčšia XL mapa o veľkosti 144×144. Vpravo je XXL mapa o veľkosti 252×252.

Ako spustiť  XXL mapy v Heroes?

 1. Inštalácia už počíta s tým, že niekde v PC máte inštalovanú H3 Complete. Najlepšie na disku C:, nie v sekcii Program Files.
 2. Je potrebné si stiahnuť súbory uvedené hore v sekcii download. Teda HD mod a XXL maps support.
 3. Rozbaľte archív HD mod a spustite súbor HoMM3 HD Latest.exe, prejdite inštaláciou, je dôležité aby ste vybrali správnu cestu na disku kde je inštalovaná H3 Complete.
 4. Rozbaľte druhý archív [Heroes 3] XXL maps patch.zip, obsah archívu tvoria dva súbory: _XXL_heroes3.exe rmg.txt. 
 5. Súbor _XXL_heroes3.exe prekopírujte do zložky H3 Complete, teda tam kde je aj spúšťací súbor hry Heroes3.exe.
 6. Súbor rmg.txt prekopírujte do zložky /Data ktorá sa nachádza v H3 Complete.
 7. Po inštalácii a prekopírovaní by mala zložka H3 Complete obsahovať súbory ako na tomto obrázku.
 8. Teraz stačí spustiť súbor HD_Launcher.exe.

xxl-play

Vľavo hore vyberte ako spúšťací súbor _XXL_heroes3.exe, môžete si vybrať aj rozlíšenie v ktorom budete hrať. Po vybratí môžete kliknúť na Play. Odteraz ak pri náhodných mapách (raandom maps) vyberiete veľkosť XL vytvorí sa mapa o veľkosti 252×252, namiesto bežnej 144×144.

Pokiaľ sa rozhodnete nepoužívať XXL mapy, stačí hru jednducho spúšťať cez Heroes3.exe alebo cez HD_Launcher.exe a vľavo hore vyberiete HEROES3.EXE. 

11 Comments

 1. ondra

  jde toto pouzit i ve wog?????

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Áno, na to je modifikácia XXL Maps https://heroes3wog.net/xxl-maps-support/

   Reply
 2. Pavel

  Zdravím, mám problém rozběhnout XXL mapy. Když si dám random mapu tak mi to vždy spadne bez udání chyby do windowsů 🙁 H3 mám Complete + WoG, HoMM3 HD Launcher aktuální 4.207 RC2. Pokud by mi někdo poradil budu rád. XL mapy mě už nebaví, jsou malé 🙂

  Reply
  1. Pavel

   ještě jsem zapomněl, ostatní random mapy i WOG fungují jak mají.

   Reply
  2. Liso1 (Post author)

   Nazdar, tak modifikácia na tejto stránke je len pre čistú verziu Heroes 3 Complete (bez WoG), ak chceš XXL mapy pre WOG, musíš si stiahnuť túto modifikáciu: https://heroes3wog.net/xxl-maps-support/

   Teraz by ti malo všetko fungovať. Odporúčam ti najprv spraviť čistú inštaláciu Heroes 3 Complete, potom inštalovať ERA 2/WoG a potom XXL Maps support mod. Hru spusti a vyskúšal či ti XXL mapy fungujú, ak hej, teraz môžeš nainštalovať aj HD mod: https://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/homm3-hd/

   Reply
   1. Pavel

    Super, děkuji vše funguje pokud jsem to udělal přesně podle tvého návodu.

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     Super, som rád že funguje, ak by niečo tak píš. 🙂

     Reply
 3. Rognar

  Toto asi nepůjde použít S HotA že ?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nazdar, to ani nie je treba, HotA už ho obsahuje. Ak si dáš vytvoriť random mapu, tak máš na výber 3 nové veľkosti H (huge), XH (extrahuge) G (gigantic). 🙂

   Reply
 4. mitdwa

  Hi, I have a problem with XXL patch. I’ve done everything as it is written in this article but when I’m creating random map and clicking XL map size the game just freeze and crash to the desktop.
  My game is a H3 Complete from GOG.

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Hi, thank you for the info. It looks like it does not work with the new HD mod version. I’ve created a new tutorial also with eng description. Here: https://heroes3wog.net/xxl-patch-v1-0-for-heroes-of-might-and-magic-iii/

   Let me know if it works. 🙂

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: