VCMI Project v0.96 download

Druhou dobrou letnou správou je nová verzia VCMI projektu s poradovým číslom 0.96. Okrem klasického zlepšenia stability pribudne moderom možnosť pridávať nové kúzla, tak na toto som veľmi zvedavý. Autori stále pracujú na zlepšení generátora náhodných máp, no vo verzii VCMI 0.96 ešte stále nefunguje. Grafickými zmenami by mali prejsť aj objekty na mape.

Zásadnou novinkou by mala byť možnosť spustenia In the Wake of Gods a Horn of the Abyss, no tieto možnosti nemám zatiaľ vyskúšané. V blízkej budúcnosti samozrejme pribudne ich test.

Inštalácia VCMI

1. Stiahneme a rozbalíme súbor “vcmi-0-9-6.zip.

2. Vcmi-0-9-6.zip obsahuje všetky súbory potrebné na hranie tohto MODu, súbor len treba rozbaliť a prekopírovať do zložky s Heroes 3 Complete.

3. Postom stačí spustiť “VCMI_client.exe” a môžete hrať (prípadne VCMI_launcher.exe, cez ktorý si môžete do hry stiahnuť oficiálne podporované modifikácie).

4. Vyššie rozlíšenie sa nastavuje až v hre v položke “Nastavenia/Settings

Download
VCMI 0.97
VCMI 0.95

3 Comments

 1. Lord Anubis

  Ahoj. Hele nemohl by sem někdo napsat, jak postupovat při instalaci VCMI, když chci, abych tam měl WOG a přidal k tomu to nové město z HoTA?

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Zdar, tak v novej verzii VCMI 0.96 je možné si doinštalovať v podobe modifikácie WoG, zatiaľ som to ešte neskúšal, ale aj na to príde. Tu je návod ako by to malo fungovať:

  1. V prvom rade je teda potrebné stiahnuť a nainštalovať VCMI 0.96 https://heroes3wog.net/vcmi/

  2. Potom je potreba stiahnuť modifikácie ktoré chceš, teda WoG a Cove Town pre VCMI. WoG si môžeš stiahnuť z tejto stránky: http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=Mod_list , je to hneď prvá položka.

  Ak chceš iba pirátske mesto Cove Town, stačí ti stiahnuť túto modifikáciu: https://heroes3wog.net/otestovane-piratske-mesto-cove-pre-vcmi-v0-94/

  Pokiaľ by si chcel aj kampane pre toto mesto, musíš stiahnuť Horn of the Abyss pre VCMI http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=Mod_list , druhý súbor na stiahnutie na stránke.

  3. Potom ti stačí len dané súbory rozbaliť a prekopírovať ich do zložky Mods v adresári Heroes 3 Complete.

  Reply
 3. vmonkey

  Lepší je instalovat “oficiální” modifikace přímo z launcheru “VCMI_launcher.exe”, která je aktualizovaná pro danou verzi VCMI a podporuje aktualizace.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: