Preserve Town – VCMI

Konečne sa mi podarilo zohnať fungujúcu verziu Preserve Town pre systém VCMI. Preserve Town už som na webe spomínal v súvislosti so sťahovaním za poplatok. Na fóre VCMI sa mi však konečne podarilo nájsť konečne fungujúcu verziu pre VCMI 0.94 a 0.95. Tá, ktorá ja na stihnutie na ich webe, je bohužiaľ nefunkčná.

Preserve Town štýlom zobrazenia veľmi pripomína mestá z Heroes 4. Mesto je prírodného charakteru a medzi jednotkami nájdete druida, okrídleného jednorožca, enta, hipogryfa, alebo obdobu vlka. Ľahko si všimnete, že bojovníci sú rôznodorí, keďže autor si zobral ich modely z niekoľkých módov, dokonca aj z Hero of Light. Jednotky sú ale vybrané dobre, ja by som možno zmenil jednotku tretej úrovne, ale to je len môj názor. Fialové lietajúce oko s čertovými nohami sa mi veľmi k ostatným nehodí.

Pri testovaní mi hra padla iba vtedy, keď som v meste  chcel postaviť budovu Totem Pole a Rainbow, no nie vždy. Inak fungovalo všetko bez problémov. Modifikáciu som skúšal s najnovšou verziou VCMI 0.95.

Download
Preserve Town

Inštalácia Preserve Town

Inštalácia je rovnaká ako pri všetkých nových VCMI modifikáciách. Stačí stiahnuť archív a rozbaliť ho do zložky Mods, ktorý sa nachádza v adresári s Heroes 3 Complete po tom, čo bol nainštalovaný systém VCMIHra sa spúšťa pomocou VCMI_client.exe, hrad Preserve bude ako 10. v poradí.

Galéria

 

Video – Preserve Town Gameplay

Doplnenie obsahu a štylistická úprava: Michal

4 Comments

 1. sovi

  mne osobne sa nepáči, že vidíš, ktorá jednotka je kedy na ťahu, proste do H3 mi to nepasuje, nemám to rád 😀

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Ja to ani nevnímam, ale tiež mi to tam zavadzia, ale už to poradie veľmi nevnímam.

  Reply
 3. machys

  vcmi mi nejde stahnout ani jedna verze hazi to 404

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  Zdar,
  ďakujem za upozornenie. Presúval som niektoré súbory na serveri a zabudol som zmeniť cestu k nim.
  Už je všetko v poriadku. Môžeš VCMI stiahnuť.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: