ExaGear Strategies – Heroes of Might and Magic 3

ExaGear Strategies je systém pre mobilné zariadenia (emulátor ak chcete), na ktorom je možné spúšťať vybrané strategické hry. Autori si ako prvú hru nemohli vybrať lepšie, Heroes 3 je ideálna hra pre tablety. Emulátor ExaGear Strategies je možné si stiahnuť z Google Play, verzia pre iPad zatiaľ nie je v pláne. Emulátor má postupne podporovať viac a viac hier, hlavne staršie klasiky ako napr. Age of Empires, alebo Civilization 3.

Inštalácia ExaGear Strategies samozrejme neobsahuje tieto hry, musíte vlastniť ich originálne verzie a ich obsah prekopírovať do tabletu, podľa návodu (odsek Setup Instructions). Žiaľ tento postup nemám možnosť otestovať, nakoľko nemám k dispozícii žiadny Android tablet, ale už som poslal havrana Sledgemu. Uvažujem ale nad kúpou Lenovo tabletu S5000.

Ešte jedna podstatná vec, ktorú som si pred chvíľou všimol. ExaGear Strategies ja zdarma iba prvé tri dni po inštalácii, potom je potrebné si zvoliť plán používania a k nemu príslušné poplatky. Tento postup sa mi zdá veľmi zlý, nakoľko podpora hier je strašne slabá a platiť za to aby som mohol hrať Heroes 3 na tablete je hlúposť. To radšej počkám na VCMI verziu pre Android.

S novou verziou ExaGear pribudla podpora pre hry Disciples 2, Civilization 3 a pribudol aj správca súborov.

Na Android tablety s procesorom Intel, Exagear Strategies nespustíte, čiže na takom tablete si Heroes 3 nezahráte!

/upozornil sovi

exagear-strategies-screenshot  exagear-strategies-controls

8 Comments

 1. Sovi

  to je dobrá správa inak 🙂 ale zase máš pravdu, platiť za to, že si môžem na tablete/telefone zahrať H3 ktorý som si kúpil X rokov dozadu je také no…

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Ono, nápad je to dobrý. Vytvoriť systém v ktorom ti pôjdu na tablete staré stratégie. Ale pokiaľ obsahuje iba jednu, teda Heroes, platba strýca absolútne zmysel. To už sa oplatí skúsiť VCMI Adroid verziu.

  Reply
 3. Sovi

  hej hej, to určite, tak nejako som to aj myslel 😀

  Reply
 4. Player

  Vydali sme aktualizáciu ExaGear Strategies s podporou pre Civilization 3 a Disciples 2!
  Tiež sme zaviedli správcu súborov pre ľahký prístup k vašej zbierke hier.

  Reply
  1. sovi

   a kompatibilita programu s Intel procesormi nebude?

   Reply
 5. Liso1 (Post author)

  Informácie aktualizované.
  Je šanca že bude ExaGear aj pre iOS? (iPhone 5, iPad)

  Reply
 6. sovi

  Ahoj, chcel bys som vás upozorniť, že na android tablety s procesorom Intel Exagear strategies nejde, čiže na takom tablete H3 cez exagear strategies nespustíte!

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Ďakujem za info, pridal som ho do popisu.

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: