Vývoj jednotiek Oasis Town

oasis

Aktualizácia 10. 07. 2016: Tak neviem či tvorcovia mesta Oasis čítali môj príspevok, alebo je to len náhoda, ale z jednotiek mesta vypadal prerastená osa a rovnako sa dostala do zoznamu aj jednotka Rakshasa. Dolu na obrázku je aktuálny zoznam jednotiek, ktorý je ale osem. Jedna z nich ešte mesto opustí, ale ktorá?

oasis-units

Pilierom každého mesta v Heroes of Might and Magic III sú jednotky, ktoré musia byť vyvážené, poriadne otestované, graficky dobre spracované, aby zapadli do komplexnosti originálnej hry z roku 1999. Oasis Town je tomu na nejlepšej ceste, čo dôkazom je aj grafický vývoj jednotiek. Autori si dávajú poriadne záležať. Poďme sa pozrieť ako sa jednotky tejto frakcie vyvíjali graficky.

Z môjho pohľadu najlepšie sa podarila jednotka Sand Spirit, perfekte spracovaná, nič podobné sme tu doteraz nemali. Rovnako dobre pre mňa dopadol aj Snakeman (level 3), škorpión a ten maník na koberci, výborne odvedená práca!

Ja osobne by som ako level 1 nechal toho levieho bojovníka (štvrtý zľava na obrázku) a nahradil level 2, obrovská osa mi jednoducho nezapadá do konceptu. Veľmi by som uvítal ak by sa dostala do mesta, jednotka ktorá ej teraz neutrálna Rakshasa, určite pasuje do mesta lepšie ako už spomínaná prerastená osa. Stále si nemôžem zvyknúť na jednotu úrovne 7, Lamassu, aj keď prešla dlhým vývojom, stále to podľa mňa nie je ono. Prijal by som tam skôr nejakého Anubisa. 🙂

Level 1

level-1

Level 2

level-2-insectoid

Level 3

level-3-snakeman

Level 4

level-4-sand-spirit

Level 5

level-5-carpet

Level 6

level-6-scorpion

 

Level 7

level-7-lamassu

Neutrálna jednotka

meutral

Kompletný line-up jednotiek Oasis

all-units-oasis

Obrazovka mesta

oasis-actual-town-screen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: