Grove Town (VCMI)

grove-town-header

Zvedavosť mi nedala a tak som začal hľadať nový dizajn jednotiek a mesta Grove Town. Nemôžem si pomôcť, ale vzhľad mesta a aj celý jeho charakter dobre zapadá do Heroes 3, ale rovnako aj do Warcraft 3. Mesto je spracované nádherne, možno aj krajšie ako Conflux z originálnej série. Jediný problém vidím v tom, že Grove je v tejto verzii dostupný iba pre VCMI. S tým je spojená nestabilita hry a určite sa nenechajte odradiť prvým padnutím hry.

Pri niektorých mapách sa mi hra nespustila, respektíve končila chybovou hláškou, no keď nabehla, nemal som do konca problém. Jednotky sú rôznorodé a hrad disponuje až tromi streleckými jednotkami a jednou lietajúcou. Najsilnejšou jednotkou hradu je drak, ktorý ale nelieta (podobne ako Crystal Dragon). Celkovo vyzerá Grove parádne, jednotky v novom grafickom kabáte vyzerajú rovnako dobre a aj animácie sa oveľa zlepšili (možno ešte chôdza Satyra sa mi zdá ťarbavá, ale zase nikdy som žiadneho Satyra naživo nevidel…)

Aktualizácia 20.1. 2016: Bola pridaná nová verzia Grove Town, ktorú som našiel. Autor Avatar, začal upravovať chyby v kóde predchádzajúcej verzie. Nová podoba mesta je ešte stabilnejšia.

Download
Grove Town

Inštalácia Grove Town

 1. Modifikácia sa inštaluje na najnovšiu verziu systému VCMI.
 2. Je potrebné stiahnuť aktuálnu verziu VCMI a jej obsah rozbaliť do priečinka s hrou Heroes 3 Complete (najlepšie čistou inštaláciou).
 3. Ďalej je potrebné stiahnuť samotné mesto Grove. Stiahneme súbor “grove-town.zip” a jeho obsah rozbalíme do zložky Heroes 3 Complete/Mods/ (teda prekopírujeme sem rozbalenú zložku s názvom grove).
 4. Týmto je nové mesto pripravené na hranie. Hra sa spúšťa pomocou “VCMI_client.exe“. Potom už v hre si stačí zvoliť mesto Grove a môžete hrať. Pozor vo VCMI nefungujú zatiaľ náhodne generované mapy.

Galéria

6 Comments

 1. Sovi

  vyzerá to super, škoda že to nie je aj pre ERAII, no možno keď to autor dotiahne na nejakú stabilnú verziu a bude mať úspech, dočkáme sa aj toho 🙂 inak pasuje to dosť si myslím, podla mňa podarené, ak sa vychytajú muchy …. 🙂

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Presne tak, len jediná mucha čo sa musí vychytať je práve celý systém VCMI, ak ten nebude stabilný tak modifikácia môže byť hocijaká a stále bude padať.

  Reply
 3. Sovi

  no a to ma privádza na myšlienku, prečo to autor nerobil pre ERA II

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  Toto mesto bolo prerobené priamo pre VCMI na poľskom portáli AcidCave. Vzniklo vlastne z WoG verzie tohto mesta (ktorá sa dá stiahnuť tu na webe), ale jednotky nie sú veľmi dobre animované.

  Reply
 5. Rumburak

  Prečo to nejde Fullscreen?

  Reply
 6. Liso1 (Post author)

  Ide, len to treba nastaviť. Spusti novú hry. Vpravo klikni na ikonku počítača (Systémové voľby) a v tomto menu bude vľavo nová kolonka Resolution. Nastav si rozlíšenie podľa svojo monitora a hraješ na celej obrazovke.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: