Najlepšia jednotka 4 úrovne (hlasovanie)

Štvrtú úroveň reprezentujú veľmi zaujímavé jednotky. Topka bude určite Vampire Lord, ktorý dokáže vysávať život zo živých jednotiek a tak sa obnovovať. Energy Elemental má výhodu kompletnej imunity voči ohňu. Silné strelecké jednotky v podobe Archmage, Sharpshooter a Medusa Queen, hlavne tretia menovaná potrebuje pri dlhších bojoch vozík s muníciou. Orge Mage sa hodí na obranu hradu a kúzlom Bloodlust môže pomôcť ďalším jednotkám pri boji.

Medzi rýchle útočné jednotky patrí Ayssid a Silver Pegasus. S dvojitým útokom sa prezentuje Crusader, no má málo HP. Priemernými jednotkami štvrtej úrovne sú Horned Demon a Greater Basilisk. Greater Basilisk má šancu, že nepriateľskú jednotku po útoku premení na kameň. Pre mňa je jednoznačným favoritom Crusader.

Vyhodnotenie hlasovania

13 Comments

 1. Sidarius

  Are you serious? Tady je to myslím naprosto jasné, Vampire Lord (a to že mnoho z těch ostatních nejsou špatných, ale na upíry nikdo nemá ani částečně).

  Reply
 2. Sidarius

  PS.: Jak si změním Avatara (fotku)? Zkoušel jsem to najít, ale marně…

  Reply
 3. Liso1 (Post author)

  No jasné, Vampire Lord je číslo jedna. Mne je ale najviac k srdcu prirástol Crusader.

  Avatara si zmeníš ak v hornom menu klikneš na Formu / Profile / Edit Avatar / Browse Avatar Pool. Ak by si nenašiel vyhovujúceho, napíš.

  Reply
 4. Sidarius

  Díky za radu, tam hledat mě nenapadlo ;-). Sandro celkem vyhovuje (hraji tedy nejčastěji za Thanta, ale ten nemá moc povedený základní obrázek – ve hře používám vlastní). Pokud je to politika (mít obrázky jen ze základních Heroes III), tak OK, pokud to tak není, tak bych si tam klidně nastavil svůj (který používám standardně ve hře).

  Reply
 5. Liso1 (Post author)

  Ak máš jeho portrét ktorý by si chcel používať tu, tak mi ho pošli na email, prípadne sem hoď odkaz a ja ti ho zamením.

  Reply
 6. jakto

  Tak tady je to samozřejmě jednoznačné, už první příspěvek mluví za vše…

  Mimochodem kdysi (po vydání Armageddon’s Blade) jsem si udělal absolutní žebříček všech monster tak, jak je sama hra hodnotí od nejlepšího k nejhoršímu… Postup nebyl nijak složitý, v editoru jsem si ve vlastní mapě přidal všechny existující jednotky po jednom kusu a hned poblíž Den of Thieves – budova, která prozradí mimo jiné nejlepší stávající jednotku hráče. Pak už přímo ve hře nebylo nic jednoduššího než nakouknout do ‘zlodějárny’, zapsat si jednotku, ‘dismissnout’ ji a pokračovat dál až k nejhorší jednotce…
  Pro zajímavost: V ‘klasice’ H3 byl číslem 1 Archanděl a číslem 118 (nejhorší) Gremlin, těsně za Impem. V AB byl 1. Azure Dragon (nekompromisně) a poslední 141. Peasant (překvapivě :p)

  Nicméně proč to píšu, pořadí Vampire Lorda podle hry samotné v Armageddon’s Blade (v HotA jsem ještě nezkoušel, možná to bude trošičku jinak):
  …..
  49. Master Genie
  50. Gorgon
  51. Genie
  52. Lich
  53. Minotaur
  54. Dendroid Soldier
  55. VAMPIRE LORD (!!!)
  56. Diamond Golem
  57. Pit Friend
  58. Zealot
  59. Greater Basilisk
  60. Arch Mage
  61. Ogre Mage
  62. Gold Golem
  63. Crusader
  ……

  očividně je do očí bijící, jak vysoko hra upíra hodnotí a sama ho staví vysoko nad ostatní 4. levely, ba co víc, dokonce i nad některé páté..
  Samo o sobě dost výstižné, nemyslíte? 😀

  Reply
 7. Liso1 (Post author)

  Zaujímavé, máš ešte ten rebríček k dispozícii?
  Inak je divné že taký Diamond Golem, je pred Vampire Lordom, keďže na Golema, ako neživú jednotku nebude pôsobiť upírova regenerácia, nehovoriac o tom, že golem má o 20HP viacej.

  Reply
 8. sovi

  najradšej mám crusadera 🙂 alebo aj Ogra, ale najlepší bude aj tak Vampír 🙂 *vote for Crusader*

  Reply
 9. jakto

  Liso mám. Mám tu komplet žebříčky pro Heroes 2 – The Price of Loyalty (datadisk), Heroes 3 (základní) a Heroes 3 – Armageddon’s Blade. Pro Shadow of Death jsem nevytvářel, protože jestli mě paměť neklame, tak tenhle datadisk nepřinesl jedinou novou jednotku (??). No a na HotA žebříček se chystám v nejbližší době, sám jsem hodně zvědav, jak s ním nové jednotky zamíchají 😉

  Pro spestření sem schválně dám kousek žebříčku z dvojek, kde byl Vampire ještě větší řezník a jako 4.level zahanboval i většinu 5.levelů 😀

  Takže Heroes II (Price of Loyalty nebo Gold):
  1. Black Dragon
  2. Red Dragon
  3. Titan
  4. Green Dragon
  5. Bone Dragon
  6. Phoenix
  7. Giant
  8. Cyclop
  9. Crusader
  10. Genie
  11. Paladin (poslední 6.level)
  12. Hydra
  13. Unicorn
  14. Power Lich
  15. Archmage
  16. VAMPIRE LORD (!!!)
  17. War Troll
  18. Champion
  19. Minotaur King
  20. Ogre Lord
  21. Lich
  22. Medusa
  23. Mage
  24. Troll
  25. Cavalry
  26. Minotaur
  27. Roc
  (…)

  Na rozdíl od trojek si totiž Vampire ve dvojkách doplňoval úplně ze všech (velmi zajímavý souboj byl VL vs. VL), taky se mu neoplácelo a navíc jako letec na jeden tah přeletěl celé bojiště…:)

  Reply
 10. jakto

  Ještě jedna zajímavost pro pamětníky a hráče původní klasiky (Heroes III bez datadisků). Možná si vzpomenete, že úplně v začátcích COMP za Fortress nikdy nestavěl budovu pro upgrade Serpent Fly a nikdy nehrál s Dragon Fly. Tady je možné vysvětlení proč tomu tak bylo.

  Heroes III (klasika):
  ….
  78. Water Elemental
  79. Wraith
  80. SERPENT FLY (!!!)
  81. DRAGON FLY (!!!)
  82. Wight
  83. Stone Golem
  …..
  Jedná se zřejmě o bug ve hře, kdy hra sama staví neupgradovanou jednotku nad upgradovanou a původní AI podle toho asi vyhodnotilo, že vlastně nemá cenu budovu stavět, když si tím ještě přihorší. V dalších verzích už toto bylo v pořádku (nevím přesně od kdy) a COMP normálně budovu staví a využívá, nejspíš nějaká AI záplata. Nicméně i v AB zůstává pořadí v žebříčku nezměněno.

  Heroes III – Armageddon’s Blade:
  ….
  95. Wraith
  96. Mummy
  97. SERPENT FLY
  98. DRAGON FLY
  99. Wight
  100. Stone Golem
  ….
  Tak to jen tak bokem pro zajímavost…. schválně jestli si někdo vzpomenete na tenhle bug 🙂

  Reply
 11. Liso1 (Post author)

  Tak o tejto chybe som nevedel. Už som pravdepodobne hral opravenú verziu. Ale zase ďakujem za informáciu 🙂

  Reply
 12. sovi

  čo sa tu človek nedozvie čo? 🙂

  Reply
 13. Niven

  Těžké vybrat jednoho.
  Upír vysává, Pegas super speed, Ayssid taky dobrý speed, Ogre Mage super healy, Arcimág skvělý střelec + zlevnění kouzel. Hlasování pro jednu jednotku je obtížné, protože každá je super. Já nakonec vybral Crusadera kvůli těm dvěma útokům, jelikož ubírá masakry.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: