Najlepšia jednotka 3 úrovne (hlasovanie)

Pokračujeme v hlasovaní jednotkami úrovne 3. V tejto kategórii mám ja osobne za favoritov viacej jednotiek, hlavne Cerberus, Iron Golem, Sea Dog. Sila týchto jednotiek je pomerne vyrovnaná, máme tu až 5 streleckých jednotiek.

Spomeňme teda hlavné výhody každej z nich: strašný Cerberus s trojhlavým útokom, nepríjemná Dragon Fly s vysokou pohyblivosťou, Beholder s plným útokom na blízko, strelec Grand Elf s dvoma strelami, Ice Elemental s pomerne vysokým útokom a kúzelnou odolnosťou (aj náchylnosťou!), tvrdý Iron Golem a jeho magická odolnosť (75%), nemŕtva Mummy a otravné prekliatie útočníka, rýchly Nomad s výhodou pre hrdinu, slabší, ale lacný Orc Chieftain, mocný Royal Griffin s nekonečným opätovaním útoku,  Sea Dog s jeho veľmi presnou streľbou (Accurate Shot) a Wraith so schopnosťami vysávania many a obnovy života. V komentároch uvítam vaše názory a preferencie :).

Vyhodnotenie hlasovania

Doplnenie obsahu a štylistická úprava: Michal

14 Comments

 1. jakto

  Bucaneer je z nějaký starší verze HOTA? Jinak za mě rozhodně Sea Dog: to že se mu neoplácí je jasná výhoda, ale co mě baví nejvíc, je vždycky sledovat kolik “Sedmiček” navíc si vezme Accurate Shot 🙂 mighty gorgon na dálku, co víc si přát… (škoda, že ho od předchozí verze ořezali, ale v kombinaci s trojitým Clone hrdiny Eovacius to bylo už opravdu hodně OP)
  Azure Dragons se strachem útíkají před touto nenápanou jednotkou 🙂

  PS: počítám, že všichni ti, kteří tu preferují Elfy ještě HoTu za Cove nehráli nebo nechápu :/

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Zdar, tak konečne aj nejaký HotA player :).

  Aha, vidíš to som si nevšimol HotA hrávam najnovšiu verziu 1.3.3 ale vôbec som si nevšimol že Buccaneer sa zmenil na Sea Dog. Idem zmeniť, ďakujem za opravu.

  Sea Dog je výborná, ale akonáhle sa k nemu niečo priblíži, padajú ako muchy, respektíve ako elfovia. Presne, Accurate Shot je ako Mighty Gorgon na diaľku.

  Reply
 3. jakto

  no problemo 😉 Já ho právě ani jako Bucaneera nikdy neznal, proto mě to hned praštilo do očí..

  Padají jako mouchy, to je pravda, kór při dobývání měst, ikdyž tam se dají ještě ztráty dobře přetáhnout na Oceanidy (ty si věže vybírají raději). V běžných soubojích je idealní klasický vyblokování políček kolem (Nixové super), Taktika je skoro nutnost, Eovacius s Clone taky vypomůže.

  Nebo teď pár posledních map zkouším novou taktiku za Cove: jako hlavní hrdinku beru tu slečnu (Leena), která zvyšuje příjem o 350 zlatých + má basic Estates a hned jak je to možný, si v Tavern přivolám Jeddite (příp. Alamar) a právě z něj si pak udělám svýho hlavního…
  Nevýhoda je, že to vždy chvíli trvá, než se s ním vypracuju na alespoň Advanced Earth Magic, ale pak už je to brnkačka.. (Sea Dogy oživuje opravdu po tuctech) 🙂

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  Buccaneer sa myslím volal v prvej verzii HotA, potom som si zase ja nevšimol že ho premenovali.
  Ešte aj hrdina Jeremy bol trochu OP, jeho špecialita bol kanón ktorý dával obrovský dmg, tak aj ten trochu skresali. Pomaly to chlapci ruskí vylaďujú.
  Začiatok s hrdinom ktorý má +350 zlatých je priam nutnosť, napr. pri hrade Tower, potom už len pozvať hrdinu ktorý mape vyhovuje a môže sa ísť odbývať.

  Reply
 5. jakto

  Ještě Liso, kdyby se ti podařilo někde vyšťourat, jak přesně Accurate Shot funguje. U Mighty Gorgons ten princip chápu, někdě jsem dokonce viděl tabulku s procentama – v podstatě čím víc jich je, tím větší šance na větší škody Death Stare – počítáno od každý nový započtený desítky (9 nebo 10 by neměl být takový rozdíl jako 10 – 11 ap. 99 – 100 vs. 100 – 101 atd.). Zatímco Accurate Shot se mi jeví jako čistě náhodná záležitost 🙂 Mám vyzkoušeno, že 7 jednotek Sea Dog po jednom vedle sebe má pořád nějakou minimální šanci zabít např. jednoho Behemotha a to i při způsobené DMG 1 !!!
  Původně jsem se domníval, že to funguje na principu: čím víc zabiješ primární střelou, tím větší šance na škody Accurate Shot, ale tak to prostě nefunguje… :-/
  Díky za každý info 🙂

  Reply
 6. Liso1 (Post author)

  Tu je presný popis, ale radšej v anglickom jazyku, aby som nič nedomrvil:

  The ability is triggered after a shot: each creature in an attacking stack has a X% chance of killing a creature in the attacked squad, but the total number of killed creatures cannot be more than (number of creatures in an attacking squad)*X/100 (rounded up). X = 3 multiplier for shooting without penalty and X = 2 if shooting with penalty. Ability doesn’t work if shooting at creatures behind walls.

  Ale tak Accurate Shot nefunguje cez hradby a počet jednotiek ktoré sú týmto spôsobom zničené, nemôžme presiahnuť počet jednotiek v skupine Sea Dogs.

  Reply
 7. jakto

  Jéé tak děkuju, koukám, že na tohle bych nepřišel ani za dvacet let hraní v kuse 😀

  V předposlení verzi ještě přes hradby fungoval no, celkově se mi zdá, že teď hradby ještě víc snižujou DMG střelců.. což je asi v pořádku.
  Jak píšeš, pomalu to ruský chlapci vylaďujou 🙂

  Teď trocha počítání:
  čili když mám např. 100 Sea Dogs a střílí bez ‘penalty’ na Azure Dragons bude to max. 100*3/100 takže 3, na dálku jen 2.. hmm. Vzhledem k tomu že mapu většinou dohrávám se zhruba 300 kouskama, tak to už by dělalo 9 (6) Azurovejch každou střelou 🙂 Když připočteme dobrou morálku a většinou už nekonečno Ammo (případně Archery a Golden Bow), tak dámy a pánové ruku na srdce, kdo to má 😀

  Reply
 8. jakto

  když už jsme to nakousli tak přidám ještě i ty Mighty Gorgons, ať je to tu pěkně komplet pro srovnání, doufám že to nevadí..

  1 Mighty Gorgon has 10 percent chance to kill with Deathstare
  2 Mighty Gorgons have 20 percent chance to instant-kill
  5 Mighty Gorgons have 50 percent chance to instant-kill
  10 Mighty Gorgons have 100% chance to instant-kill 1 unit
  11 Mighty Gorgons will instantly kill 1 unit, and have a 10% chance to kill a 2nd unit as well.
  15 Mighty Gorgons will instantly kill 1 unit, and have a 50% chance of killing a 2nd unit
  30 Mighty Gorgons will instantly kill 3 units…..

  Reply
 9. jakto

  jejej tak se omlouvám, “na papíře” to vypadalo hezky, ale není to s těma procentama uplně správně (matematici mi dají za pravdu) :p
  Správný výpočet pro Death Stare si bez dovolení vypůjčím od uživatele Xarfax1:

  1.)EVERY SINGLE MOOs in the stack has a 10% chance to deathstare.

  2.) The maximum PER 10 MOOs to deathstare is 1 Creature.

  So the problities are:

  for 1 to 10 MOOs:

  1 10% – – –
  2 19% – – –
  5 41% – – –
  10 65% – – –

  for 11 to 20 MOOs:

  11 68.5% 30% – –
  15 79.5% 45% – –
  20 88% 61% – –

  above 20 and so on:

  21 89% 63.5% 35% –
  25 93% 73% 46% –
  30 96% 81.5% 59% –
  31 96% 83% 61% 37.5%
  40 98.5% 92% 77.5% 57.5%

  Explaination:

  Every single Mo in a stack has a chance of 10%. So it does not accumulate to 100%.

  Every 10 Moos uve a chance to deathstare 1 more creature, means for example: U need at least 11 Moos to be able to deathstare 2 creatures, or 21 Moos to deathstare 3 creatures.

  Reply
 10. Niven

  Hlasuju pro golemy kvůli 75% ochrana před kouzly a dobré defenci. Dokáží rozhodovat boje. Střelce nedávám, jelikož na nich se multi souboje málokdy rozhodují.

  Reply
 11. sovi

  celkom som nepochopil ten popis % deathstare, na matiku som nikdy nejako extra nebol akože pri 2 kusoch je šanca 19%?

  Reply
 12. jakto

  To neni tak jednoduchý, co jsem vyčetl z fór, tak ten základní pravděpodobnostní výpočet (že zabije jednoho) je podle vzorečku:

  1 – 0,9^X (X = počet jednotek)

  když dosadím např. ty 2 kusy tak:
  1 – 0,9^2
  1 – 0,81 = 0,19 => 19%

  deset kusů:
  1 – 0,9^10
  1 – 0,35 = 0,65 => 65%tní pravděpodobnost, že padne jeden kus..

  dál už je to hodně hokej, takže viz:
  http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=12210&pagenumber=3
  nebo
  http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=17640
  😀

  Reply
 13. Liso1 (Post author)

  Človek aby bol matematik 😀 Tieto percentá veľmi neriešim, pretože Gorgonove Death Stare je dosť časté, hlavne keď bojuje proti mne. No je to ultimátna jednotka (spolu so Sea Dogs) proti jednotkám úrovne sedem. Level 7 Killer!

  Reply
 14. jakto

  🙂
  Věřím, že pro lidi, kteří studujou nebo se zabývají statistikou a pravděpodobnostma, je tohleto naprostá brnkačka, asi jako pro nás obyčejný smrtelníky matematika první třídy na ZŠ 😀 Nezbývá než takovým lidem věřit no..

  Zajímavostí je, že nikdy nebudete mít 100% jistotu, že zahyne byť jen jediná jednotka. I při počtu 1000 a víc krav, je tu pořád mikro-šance, že se “netrefí” ani jedna z nich… pořád to bude dělat 0,9999999…. Ale je to celkem logický, kdyby Heroes byli stolní hra a museli byste za každou jednu krávu např. házet speciální “kostkou” je tu pořád minimální šance, že se vám ani na stý pokus nepodaří hodit desítka 🙂

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: