Najlepšia jednotka 5 úrovne (hlasovanie)

Začína sa neoficiálna súťaž Miss Heroes of Might and Magic 3. Zapojte sa a hlasujte za Vašu najobľúbenejšiu jednotku! Ako prvé som vybral vylepšené jednotky piatej úrovne, kde sa nachádza aj môj favorit na víťaza (áno, je to Minotaur). Nemusíte vyberať najsilnejšiu jednotku, ale takú, s ktorou sa Vám dobre hrá a ktorá má vaše sympatie.

Hlasovania sa zúčastnia aj neutrálne jednotky (aby sa na nikoho nezabudlo) a aj jednotky z neoficiálneho datadisku Horn of the Abyss, ktorý môžeme považovať za plnohodnotné pokračovanie tretieho dielu Heroes.

Na konci všetkých častí tejto súťaže, keď už bude vybratá z každej úrovne najlepšia jednotka, sa spraví záverečné hodnotenie a z týchto jednotiek sa spraví celkový víťaz. Jeho motív sa môže použiť trebárs na ďalšiu edíciu tričiek :). Takže hlasujte a píšte postrehy či návrhy!

Vyhodnotenie hlasovania

Doplnenie obsahu a štylistická úprava: Michal

11 Comments

 1. Sidarius

  Nejsilnější je zcela jasně Mighty Gorgon, ale já mám nejraději Master Genie, protože stačí jeden na to, aby dost výrazně posílil jiné jednotky (a dá se díky tomu udělat rychlý a silný hrdina na přepadovky). A taky mě baví sledovat, co zakouzlí (a většinou se trefí perfektně na to, co zrovna potřebuji).

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Master Genie je veľmi dobrý ako podporná jednotka, no keď sa k nemu dostane niekto na blízko, väčšinou boj prehrá. Ak zošleš kúzlo na priateľského zlatého draka, vždy to bude kúzlo Magické zrkadlo.

  Ja stále preferujem Minotaura, je to proste king. Viacej použiteľný ako napríklad Mantikóra z rovnakého hradu.

  Reply
 3. Josef Szlauer

  Thunderbird je nejsilnější jednotka při větším počtu. Při počtu 1 je nejsilnější jednotkou, díky rychlosti a speciálnímu master genie

  Reply
 4. Josef Szlauer

  Pokud by to bylo 1v1. Tzn. Každá z těch jednotek proti sobě, tak vítěz je Mighty gorgon jen za předpokladu, že se souboj odehrává na otevřeném prostranství.

  Reply
 5. Liso1 (Post author)

  No to zase nie je také isté, ak by napr. Thunderbird útočil prvý (čo aj bude) a pri útoku by sa mu podarilo zoslať blesk, mal by veľkú výhodu. Ale áno, štatisticky vychádza Mighty Gorgon ako najsilnejšia nestrelecká jednotky piatej úrovne.

  Reply
 6. Josef Szlauer

  Jinak má oblíbená jednotka je taky minotaur king nevím proč, ale zdá se mi že statama by mohl být před scorpicorou

  Reply
 7. Liso1 (Post author)

  Pravda. Hlavne Minotaur King má lepšie štatistiky ako základná verzia Manticore (okrem HP). A je lepšie použiteľnejší v boji.
  Scorpicore je aj tak dosť slabý na jednotku 6 úrovne, ešte že vie lietať.

  Reply
 8. Niven

  Pro upřesnění, každá jednotka má vé pro a proti. Na sílu i na 7. levly rozhodně nejsilnější je Gorgona, ale při tom, že Pit Lord umí z mrtvol vyvolávat démony, se kolikrát stane nejsilnějším on a to mimo hlavní souboj. Když se zadaří a naměníte např. 100 démonů do 4. týdne, což je reálné, tak je jasný vítěz.

  Reply
 9. Liso1 (Post author)

  Tak to je jasné, práve v tom je Heroes super. Rozmanitosť jednotiek je obrovská, každá má svoje plusy a mínusy.
  O farmení démonov Pit Lordom som počul, ale nikdy som neskúšal.

  Reply
 10. Niven

  Tak dáblíky měním, jelikož jsou slabí docela a pak vše živé i z dalších líhní či hradů. Takže to leze rychle.

  Reply
 11. sovi

  ja mám rád trebars Dendroid Soldiera, na obranu je skvelý, ten root čo dáva, taktiež mám rád minotaura, licha, gorgónu, džina si šetrím dosť a prevažne len čarujem alebo dorážam, neviem prečo, ale thunderbirdom strašne plytvám, posielam ho veľmi dopredu a niekedy zbytočne strácam

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: