Phoenix Mod

Phoenix mod je ďalším príspevkom od ruských autorov. Mod si zobral na mušku vylepšenie už aj tak geniálnej hry hlavne vo zvýšení obtiažnosti hry, pridania noviniek ako verbovanie začiatočnej armády, máte možnosť sa naučiť všetky druhotné vlastnosti za body ktoré dostávate po bojoch, takisto si vylepšujete aj primárne vlastnosti (útok, obrana…), takže ak sa chcete zamerať len na kúzlenie budete svojmu hrdinovi vylepšovať iba silu kúziel (spell power) a vedomosti (knowledge) . Už pri štarte Vás prekvapí pevnosť postavená pred hradom a jej strážcovia ktorí ho chránia, ak budete pri bani vidieť stáť jednotku goblinov, dobre si rozmyslite či budete útočiť, pretože pri boji mu môžu kľudne pomôcť titáni, alebo čierny draci. Obtiažnosť výrazne stúpla, boje sú vyrovnanejšie a tuhšie.

Ďalšou výraznejšou novinkou je výplata, ktorú musia denne vaše jednotky dostávať, takisto si hrdina môže vybrať na ktorú jednotku sa môže špecializovať a nemusí to byť jednotka patriaca k jeho hradu.

Inštalácia Phoenix mod (ERA II verzia)

 1. Stiahneme a spustíme súbor [Gameplay] Phoenix Mod.exe.
 2. Pokračujeme podľa inštrukcií programu, treba len vybrať správnu cestu, kde je inštalovaný Heroes 3 Complete.
 3. Do modifikácie je možné pridať aj anglické menu, stačí stiahnuť a spustiť [Graphics] Phoenix Mod ENG Menu Skin.exe.
 4. Pre správne fungovanie sa neodporúča inštalovať žiadne ďalšie modifikácie.
 5. Hra sa spúšťa s h3era.exe
Download
Phoenix Mod
Phoenix Mod English Menu Skin
Manual (eng)

 Informácie

 • Web stránka: www.vk.com/phoenix_mod
 • HeroesCommunity fórum: heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=36772
 • Facebook: www.facebook.com/phoenix.mod
 • Status: vývoj je pravdepodobne ukončený

English description

Can the old game be revived? The Phoenix developers think that it’s possible. For that we need strong AI opponents, new creatures abilities, new artifacts, free skills upgrading, specialties selection, adventures with luck, mixed neutrals to replace boring ones, skills balance and differentiating without quantity limit, ehh. What else to suggest? Chaos Towns with mixed stacks, AI capitals with Defenders, heroes classes, interface features, colorful texts, hot keys, artifacts from battles, treasurers at city halls, dark magic, stable necromancy, reserve stacks, useful war machines, towns balance and many other things…

Galéria

 

15 Comments

 1. Sovi

  Ide to aj na ERA II inštaláciu?

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Zdar, dobre že si napísal, až teraz som si všimol že Phoenix mod má aj ERA II verziu. Verzia na tejto spránke je pre WoG 3.58f, ERA II verzi môžeš tiahnuť tu: https://heroes3wog.net/na-stiahnutie/#era2 (na konci ERA II sekcie)

  Reply
 3. Sovi

  Aha jasné díky 🙂 , teraz sa tu babrem a vyberám módy, ktoré chcem skúsiť a tak… ver, never Homam III bola prvá hra ktorú som hral na vlaston počítači, to bol rok 2001, dovtedy len u kamoša Heroes I a II, no tá hra je geniálna, chytilo ma to velmi :), hrám stále s prestávkami, či vačšími alebo menšími, ale o týchto módoch som nevedel, internet som mal až ovela neskôr a to ma už nenapado ani že existujú módy aj pre tak starú hru, super stránka inak fakt, 100 palcov hore :)) si macher

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  Som na tom podobne, ja som svoje prvé lepšie PC mal v roku 2000 a ako prvá hra bola Heroes 3. Rovnako hrávam s prestávkami, aj ročnými a stále sa k hre vraciam, určite skús multiplayer cez internet, je to ešte väčšia zábava.
  Na WoG som narazil len úplnou náhodou, no už vtedy ma zaujal a až o dobrých 6 rokov neskôr som vytvoril tento web 🙂

  A ďakujem za pochvalu, uznanie poteší 🙂 a kľudne môžeš posielať nejaké zaujímavé obrázky z hry, ak sa ti nejaké podarí spraviť.

  Reply
 5. Gatts

  na začiatku hry si je možné vybrať starting army, hrdina si môže vybrať specialization, v boji je možné kúzliť 2x (niečo ako magical luck), vojská stoja maintenance, mana sa dá kupiť za zlato… akože toto je aká pecka!!!!

  Reply
 6. Gatts

  tento mod ma zatial bavi najviac, ale z nejakého dôvodu mi blbne s ERA II (vlastne rovnako mi blbne aj samotná ERA). Tak som si našiel na ich stránke (čo bol problém, lebo celý Phoenix projekt sa zdá byť) abandoned WoG inštalačku: Phoenix Mod 3.61.exe … je stará, lebo aj po aplikácii Englifikácie je hlavné menu v ruštine. Ešte som to úplne neotestoval, ale zdá sa že to už ide.

  Reply
 7. Liso1 (Post author)

  Phoenix je zaujímavý mod, ale priznám sa, už bol veľmi prekombinovaný a dosť pomenil charakter hry, preto som sa vrátil ku klasike a najnovšie k Horn of the Abyss.

  Ak chceš, aby si mal menu v anglickom jazyku a nie ruskom, nainštaluj si túto modifikáciu: https://heroes3wog.net/phoenix-mod-english-skin/

  Reply
 8. Khadras

  Hi! I installed the phoenix mod but when i enter in the town and i press the buton for exit from town an error occures.
  EIP = {0x53920CA0}, Access Violation. Attempt to {read} the inaccessible data at {0x53920CA0}

  The Latest Executed ERM Receiver:

  FU&y114:E; (exit if not right click)

  !!CM:I?y1; (Get what type of click)
  !!FU&y1<10:E
  Can someone help me?

  Reply
 9. Liso1 (Post author)

  Hi Khadras.
  I’ve never had this problem. Which version do you have installed? WoG version or ERA II version?

  Try this:

  Make a clean install of Heroes 3 Complete. Install ERA II a then install Phoenix Mod for ERA II.

  Reply
 10. Khadras

  Hi! I have Era 2.4.6 and HD mod. HD mod makes many problems. I try to find version 3.64+ for Phoenix but no site or link. Any help?

  Reply
 11. Liso1 (Post author)

  This will be a problem. Phoenix mod is not compatible with HD mod.
  Phoenix mod 3.61 is only in english version. Phoenix mod 3.63 is only in Russian language. Higher version does not exist.

  Reply
 12. Gatts

  I found older version that works directly on HOMM III and no errors so far (unless one time, when I tried to load an autosave .. )

  https://drive.google.com/file/d/0B9vYqsX3zcBdSlZvNmx5TTZOSTQ/edit?usp=sharing

  BTW, did anyone else realize that Phoenix mod is the only one that fixes Colloseum bug? (getting +2 ATT for free).

  Reply
 13. Liso1 (Post author)

  Thank you. I’ll try it and add it to the download page. Windows 8 does not want to open the archive. Some protection… I’ll try later on Windows 7.

  Reply
 14. Jan :)

  secondary skills to jde ? mit tolik ? pujde to i na wog ?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nie, všetky secondary skills sa môžeš naučiť len v modifikácii Phoenix mod.

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: