Mal byť Centaur Captain strelecká jednotka?

centaur-captain-header

Pri prechádzaní spritov jednotiek z Heroes 3 som natrafil na jednu zaujímavosť, konkrétne pri jednotke Captain Centaur (ale aj pri iných, ale o tom neskôr). Na spritoch je pekne vidieť každá jedna fáza pohybu, zo začiatku, normálne útočné pohyby s kópiou na ktoré sme zvyknutý, no ku koncu je tam niekoľko odlišných (viď obrázok).

Vyzerajú, akoby Captain Centaur svoj oštep vrhal a po hodení sa poň zohol a zdvihol nový zo zeme, podobne ako napr. kyklop zdvihne kameň. Nič z toho sa do hry nedostalo, ani neviem či je to škoda, ale asi nie. Rampart je dosť silný hrad a pokiaľ by sa jednotke nezmenili štatistiky v rýchlosti, počte životov tak by to bola výborná strelecká jednotka.

Pri základnej verzii kentaura sú rovnako fázy v ktorých vrhá kópiu. Z najväčšou pravdepodobnosťou bol kentaur fakt plánovaný ako strelecká jednotka. Ak máte inštalovanú ERA II, tak si dokonca kentaura ako strelca môžete vyskúšať, ale je potrebné aby získal skúsenosti a bol aspoň štvrtá úroveň, vtedy už kópiu môže vrhať.

centaur-captain

3 Comments

 1. sovi

  no bola by to teda dobre silná jednotka prvej úrovne 😀

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   To by teda bolo, možno aj preto vylepšená verzia elfa strieľa 2x. ťažko povedať, už je to viac ako 15 rokov odkedy hra vyšla 😀

   Reply
   1. sovi

    mimochodom už hrám poslednú kampaň na HD verzii :D, keď to máš v tablete, je super že to môžeš hrať hocikde keď čakáš na vlak, alebo autobus, poprípade po ceste 🙂

    Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: