Heroes 3 Ultimate Edition v1.0 (outdated)

Heroes 3 obsahuje už veľmi veľa MODov a rôznych vylepšení a je veľmi ľahké sa v nich stratiť. Vytvoril som verziu, skromne nazvanú Ultimate Edition, v ktorej sa nachádzajú mnou vybrané vylepšenia, ktorá je hlavne stabilná a výborne sa hraje. Nepoužil som v nej žiadne drastické zmeny v hraní, len nový dizajn a je pridaná podpora vysokých rozlíšení.

Bohužiaľ takúto verziu nemôžem dať na stránke k voľnému stiahnutiu (nerád by som mal problémy so zákonom :)), takže spíšem stručný a dúfam jednoduchý návod ako si túto verziu vytvoriť, tá najhlavnešia vec je vlastniť Heroes 3 Complete, najlepšie v anglickej verzii.

Aby ste vedeli do čoho vlastne idete, odporúčam si pozrieť galériu, obrázky sú v rozlíšení 1920×1080.

Návod na vytvorenie Heroes 3 Ultimate Edition

1. Treba mať nainštalovanú v PC Heroes 3 Complete (nemám skúsenosti, ako to funguje ak máte Heroes a doinštalované datadisky).

2. Nainštalujeme In the Wake of Gods – WOG, verziu 3.58f.

  • In The Wake of Gods 3.58f (39,74MB)

3. Začneme s inštaláciou New Interface, stiahneme archív, rozbalíme a potom stačí spustiť súbor “install.exe” (prostredie Windows musí byť v anglickom jazyku), pokračujeme podľa pokynov inštalačného programu.

  • New Interface v3.1 (22,3 MB) – nový vzhľad s podporou vyššieho rozlíšenia

4. k New Interface ešte chýba nejaká grafika, je potrebné manuálne nakopírovať súbory, stiahneme súbor “new-interface-monster-tables-patch.rar“, rozbalíme ho a jeho obsah skopírujeme do zložky “Data“, ak bude treba, prepíšeme súbory.

  • New Interface, Monster Tables Patch (4,18 MB) – pridá novú grafiku aj do tabuliek jednotiek so skúsenosťami

5. V pridávaní doplnkov pokračujeme, pridáme nové bojové plochy, stiahneme súbor “battle-pack.zip“, rozbalíme a všetky súbory prekopírujeme do zložky “Data/s“.

  • New Battlefields (19.93 MB) – viac ako 70 nových bojových plôch

6. Ďalej pridáme nových veliteľov vašich armád (ak sa Vám vyhovujú pôvodný z WOGu, tento krok môžete preskočiť), stiahneme, rozbalíme a súbor “Heroines.wog” prekopírujeme do zložky UPDATE, spustíme “H3wUpd.exe“, postupujeme podľa pokynov inštalačného programu (Windows musí byť stále v anglickom prostredí).

  • Heroes 4 Heroines (10,12MB)

7. Pokračujeme HD rozšírením, stiahneme súbor  “homamHD-new-interface-2-98f.zip”, rozbalíme a všetky súbory prekopírujeme do zložky s hrou Heroes 3 Complete, spustíme “Heroes3HDSetup.exe“, vľavo hore nastavíme rozlíšenie a vpravo dolu klikneme na “Apply and Lounch”.

  • HoMM3 HD v2.98f (5,25MB) – prevedie hru Heroes 3 do vyššieho rozlíšenia, verzia s podporou pre nový vzhľad

8. Teraz je všetko podstatné nainštalované, ja hrajem práve takúto verziu, nemal som žiadne výraznejšie problémy, hra mi padla možno raz a aj to pri spúšťaní mapy, po opätovnom spustení rovnakej mapy, všetky fungovalo. Samozrejme si môžete na takúto verziu nahrať ďalšie MODy, urobím to tak aj ja, ale najprv všetko poriadne otestujem a budú vo verzii 2. Hra sa odteraz spúšťa s “h3wog.exe_HD.exe“.

Ak by ste mali hocijaké problémy s inštaláciou Heroes 3 Ultimate Edition, určite napíšte, kľudne aj do komentárov a problém vyriešime.

Galéria

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: