Fairy Town – VCMI 0.98 download

fairy-town-vcmi-0-98-1-town-screen

Rozprávkové meste Fairy sme tu už mali dávnejšie, bohužiaľ, nedokončené. Chýbala jedna dosť podstatná časť a to jednotky. ERA II inštalácia Fairy Town nahrádzala frakciu Necropolis a jednotky tohto hradu aj zostali vo Fairy Town. VCMI je o kus ďalej a okrem nádherného rozprávkového farebného mesta prináša aj primerané jednotky, ktoré z väčšej časti tvoria rozprávkové bytosti, ako napr. víly a rozprávkový draci.

VCMI verzia pri mojom testovaní fungovala bez väčších problémov, mesto je ešte trochu nevyvážené a jednotky majú trochu trhavé pohyby. Všetko sa dá ale prekúsnuť a z Fairy Town sa dá dobre zabaviť, no na dlhšie hranie, hlavne kvôli nevyváženosti neodporúčam.

Download
Fairy Town (VCMI 0.98 only)
VCMI 0.98

Galéria

Fairy Town Gameplay Video

4 Comments

 1. Magicus

  Akože v pohode, len prečo to mesto vyzerá, ako keby ho dizajnoval nejaky hipisák po ťažkom LCD tripe???
  Na toto asi nenájdem ani silu to vôbec skúšať, lebo už 5 minút pozerania na tú hnusnú jedovato fialovú farbu by na mne zanechalo psychické následky.

  Reply
 2. Liso1 (Post author)

  No popravde mesto dizajnoval otec pre svoju malú dcéru, ktorá mala rada Heroesy, tak preto toľko kriklavej fialovej 🙂
  Ale môže byť že si pri tom niečo dal 🙂

  Reply
 3. Magicus

  Aha, popravde tušil som, že za tým bude nejaký takýto dojímavý príbeh.
  To však nič nemení na tom, že nie som moc veľký zástanca hellokitifikácie Heroesov 🙂 (pozerať sa chvíľu na Heroes 4 mi bohate stačilo :)).
  Každopádne na krátke vyskúšanie možnože OK (ak človek prekusne tú silno avantgardnú farebnú paletu), ale presne ako píšeš – pri takýchto one-man projektoch ťažko možno čakať nejakú moc veľkú vyváženosť.
  A len tak BTW – čo je to za kúzlo na tom obrázku mage gildy (druhý level, s tou osou)? To je nejaký VCMI špeciál? Som nevedel, že tam plánovali pridávať aj nejaké nové kúzla…

  Reply
 4. Liso1 (Post author)

  Kúzlo ktoré spomínaš je z “obľúbených” Heroes 4, volá sa Wasp Swarm (Nature magic, úroveň 2). Útočné kúzlo a aj VCMI only, ale ešte ani vo VCMI nie je poriadne dokončené (graficky), pretože keď ho hrdina zošle tak počuješ iba zvuk, ale žiadny grafický efekt sa nekoná.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: