Evolúcia jednotiek sveta Might & Magic, časť druhá

angel

Grif / Griffin

Griffin, to je majestátne zviera oblohy, nespútaný lovec, ktorý zdedil silu a odvahu leva, kráľa zvierat a hrdosť a múdrosť orla, vládcu oblohy. V mytológií zastával úlohu strážcu pokladov a symbol božstva. Do sveta Heroes bol povolaný ľuďmi, aby svojou vznešenosťou a nespútanou silou priniesol nádej slabým a chránil svet dobra pred démonmi, padlými bytosťami a nemŕtvymi prízrakmi.

griffin - heroes

Mantikóra / Manticore

Lev sa stal predobrazom ďalšej stvory, ktorá rozsieva  hrôzu medzi jej úbohými nepriateľmi. Jej meno v preklade znamená „požierač ľudí“, ktorí si ho tak budú navždy pamätať. Ešte predtým, než ulovenú korisť zožerie, paralyzuje a otrávi ju smrteľným jedom zo svojho bodca na chvoste. Z najhlbších priepastí plných temnoty, kde dostala podobu a od zloby jej narástli rohy, vylieta na kožených krídlach hľadať nepriateľov, aby sa nasýtila.

manticore

Anjel / Angel

Predstavitelia Božej vôle na Zemi nikdy nezabudnú na ľudí a ich trápenia a zjavia sa v ťažkej chvíli, keď na svete leží tieň a šíri sa zlo. Lietajú medzi Zemou a nebom zaodetí do bielej a zlatej, šíria spravodlivosť, nádej, vieru vo svetlo a zaháňajú odporné monštrá späť do ich tmavých jám. Preto vo svete Heroes so sebou vždy nosia meč, aby ním strestali hriešnikov a udržali temné sily v šachu.angel

Ohyzd/ Goblin

Toto meno je rovnako odpudzujúce ako jeho vzhľad a vyvoláva odpor u mnohých národov, pretože tento nízky tvor bol stvorený na výsmech ľudskej a elfskej rasy. Ich krásu obracia v škaredosť, ich sily v slabosti a odvahu na strach. Ohyzdi sú základným kameňom nepriateľských armád a ich sila leží v počte. Tak chodia po zemi ako nespočetné hordy podlých čiernych tvorov, ktorým je zrada rovnako vlastná ako zabíjanie. Je známe, že neznášajú svetlo, lebo boli stvorení v tme a zlobe, ktorú šíria všade tam, kde vkročia svojimi špinavými labami.

evolúcia - gobblin

Pekelný pes / Demon Dog / Hell Hound

Ak má zlo nedostatok beštií do boja a nedokáže vo svojej krutosti vymyslieť nič nové, vezme si inšpiráciu zo sveta živých. Tak sa z priateľského psa za roky mučenia a zlovoľných premien stala príšera tak strašná, že od zúrivosti roztrhá čokoľvek, čo má na dosah. Zvnútra ju spaľuje zžierajúci plameň, ktorý jej v tele zapálil sám diabol. Pekelný pes je preto v boji nespútaný a smrteľný ako jeho tvorca.

evolúcia - demon-dog

Čierny drak / Black Dragon

Na nebesiach lieta mnoho okrídlených tvorov, ale žiaden nie je vo svojej obludnosti a zhubnej moci tak strašný, ako legendárny čierny drak, posol temnoty. Hoci elfovia držia vo svojich nekonečných hvozdoch mnohých veľkých drakov, len hŕstka sa ich môže v boji postaviť mocnému čiernemu súperovi a odletieť z neho živý. Pretože ak vyletí z tmavých pevností takáto obluda, málo nádeje ostane tým, ktorí ho na vlastné oči uvidia, lebo jeho dych neprináša nič, len smrť.

evolúcia - black-dragon

Hobit / Hobbit / Halfling

Aké iné stvorenie, ktoré kedy chodilo po zemi, môže mať ďalej od krviprelievania, ako pokojný národík hobitov. Vojna si však bojovníkov nevyberá a tak aj hobiti boli nútení vyliezť zo svojich skrytých domovov v kopcoch a chopiť sa zbraní. A hoci sa v boji osvedčila ich statočnosť a zručné zaobchádzanie s mečom a kameňom, vo svete Heroes sa ich ukázalo málo, pretože strach a bieda ich zahnala na útek a nakoniec sa vytratili z vojen nadobro. Tak zmizli z legiend a piesní elfov a odišli tam, odkiaľ sa vzali – do zabudnutia. Vraví sa však, že hobiti sa stále na svete vyskytujú, lenže žijú skryto a zazrieť ich je veľmi ťažké.

evolúcia - hobbit

Vzdušný element / Air Elemental

V Heroes ožíva každá bájka a rozprávka, preto aj samotný vzduch tu nadobudol tvar a magickú silu a na bojisku sa zhmotňuje v podobe elementu vzduchu, ktorého nemôže obyčajná zbraň zastaviť. Nepotrebuje krídla, nepotrebuje meč či kopiju ani rozkaz, aby zabíjal bojovníkov po stovkách neznámou silou, ktorá je cudzia obyčajným smrteľníkom. Nepriateľom sa tak stáva aj samotný vietor a ak sa priženie búrka, blesky spália všetko, čo toto bizarné stvorenie rozhnevá.

evolúcia - air-elemental

Minotaur

Táto bájna príšera, zlovoľný výtvor bohov,  zrodená v staroveku v ohromnom labyrinte, so silou býka a zručnosťami človeka, prežila tisícročia len preto, aby priniesla do bojov Heroes hnev a krv. Jeho sekere odolá len najmocnejší bojovník, jeho kopytá rozdrvia lebky súperov a na jeho rohoch zasychá krv nespočetným obetí, ktorú si odnáša ako trofej z víťazných bojov.

evolúcia - minotaur - heroes

Siréna / Seafolk

Morské ženy tak tajomné, krásne a zvodné, že ich nemožno slovami smrteľníka opísať, možno stále stretnúť počas dlhých plavieb loďou, ako sedia na malých zabudnutých ostrovčekoch, lákajúc námorníkov do osudných sietí svojho neodolateľného spevu. Ak muž nedokáže odolať svojej telesnej žiadostivosti a prepadne tomuto čaru, bude sirénami lapený a roztrhaný zaživa, pretože ony svoju pravú tvár skrývajú za obrazom, ktorý nevedomí chcú vidieť.

evolúcia - seafolk - heroes

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: