Abyss Town (VCMI)

Na fóre VCMI sa objavila aktualizácia mesta Abyss Town pod najnovšiu verziu VCMI 0.98. Mesto Abyss už sme tu raz mali, ale dosť chybovú a padajúcu verziu pre 0.95. Novšia aktualizovaná verzia nemá žiadne problémy, pri testovaní mi hra spadla iba raz, ale aj to podozrievam skôr VCMI 0.98, ako samotnú modifikáciu.

Abyss je mesto obývané zaujímavými vodnými príšerkami, lepšie budú predstavené v samostatnom článku. Škoda toho, že VCMI ešte nefunguje úplne na 100%, ako napr. ERA, pretože má obrovský potenciál. Animácia jednotiek je veľmi plynulá, trochu rozdielna ako v pôvodných Heroes 3. Pri obliehaní mesta nefungujú niektoré animácie, ako napr. dopad katapultovaného kameňa, alebo hradný most. Dúfajme že čoskoro budú tieto veci doplnené.

Aktualizácia 20.1. 2016: Bola pridaná nová verzia Abyss Town, ktorú som našiel. Autor Torggly, začal upravovať chyby v kóde predchádzajúcej verzie. Nová podoba mesta je ešte stabilnejšie.

Autori: Axolotl (grafika), mitlandy, Tooandorisu, Warmonger, Troggly, avatar.

Download
Abyss Town

Galéria

Abyss Town Gameplay Video

5 Comments

 1. Skrblík

  Město vypadá pěkně, jen tak přemýšlím jak tvůrci vysvětlují to, že je město s vodními stvůry a všichni chodí po souši? 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Myslím že vysvetlenie je jednoduché, mágia 🙂

   Reply
 2. Jimi

  Ahoj, jde nějak VCMI města používát v editoru map?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Zdar, obávam sa že toto možné nie je. VCMI ešte neobsahuje editor, ten je ale v pláne: http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=TODO_list

   Ale pokiaľ chceš nové VCMI mestá na mapách ktoré vytvoríš, nevidím nič jednoduchšie ako vytvoriť mapu ktorú chceš a na nej zvoliť random hrady. Takto si pri spustení budeš vedieť každému hráčovi prideliť hrad aký budeš chcieť.

   Jediné čo ne neovplyvníš sú jednotky z týchto hradov, ktoré na mapu neumiestniš.

   Reply
   1. Jimi

    Děkuju moc! 🙂

    Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: