Unicorn Magic Aura vs. Armageddon spell

unicorn-aura

Vo svete Heroes 3 je veľmi veľa zaujímavostí, medzi ktoré rozhodne patrí aj magická ochranná aura, ktorú okolo seba šíri jednorožec (Unicorn) na bojisku. Aura pridáva 20% magickú odolnosť s tým, že sa môže násobiť, pokiaľ je jednorožec rozdelený na viacej samostatných jednotiek na bojisku. 20% magická odolnosť sa ale nepripočíta k magickej odolnosti, ktorú už niektoré jednotky majú, ako napr. golem, alebo trpaslík, ale pôsobí samostatne čo je mätúce ešte viacej. Bohužiaľ nikde v manuáli nie je popísané do akej vzdialenosti aura pôsobí a hlavne ako presne pôsobí.

Skúsil som ju preto otestovať priamo v hre na bojisku. Na ľavej strane bojiska máme šesť jednorožcov a roľníka, ktorého by mala aura 100% ochrániť pred kúzlom armageddon, ktoré má pripravené kúzelník na pravej strane. Jednorožci sú blízko pri roľníkovi, aby ho pokryla magická aura, ale tým pádom by mala vzniknúť aj magická aura na jednorožcoch. Teoreticky by mal mať roľník 100% odolnosť voči kúzlam a jednorožci 80%, nakoľko asi sám sebe jednorožec auru neposkytuje.

Prvé kolo armageddonu prežil roľník a aj jeden jednorožec, tak som skúsil ešte jedno kolo a v druhom kole prežil iba roľník. Pri druhom kole mal teda roľník šancu 1 ku 5, že prežije a podarilo sa mu to. Následne som skúsil boj zopakovať, ale armageddon zničil všetky jednotky na bojisku (okrem draka samozrejme), takže nikoho aura nezachránila.

2 Comments

 1. Harry

  Proč aura ochránila slabého rolníka a silnějšího jednorožce ne?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   No ak myslíš ten druhý prípad, kedy na bojisku zostal jednorožec a roľník, tak to bolo šťastie, pretože Unicorn poskytol roľníkovi 20% šancu na odolanie kúzlu, takže to bolo 1 ku 5 že ho armageddon zasiahne, alebo nezasiahne.
   Na začiatku bolo jednorožcov viacej, takže aj šanca že roľník armageddon prežije bola podstatne vyššia.

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: