30 legendárnych hier môjho života

top-30

Vitajte pri prvom rebríčku, kde je hneď od začiatku jasné ktorá hra sa umiestnila na prvom mieste. Rebríček som vytvoril na základe svojho uváženia, sú to moje obľúbené hry, ku ktorým sa stále vraciam. Top 30 preto, pretože už v marci budem mať aj ja 30 (ach to letí), tak sa patrí nejak zosumarizovať môj herný život. Nech sa páči:

Top 30 Games of All Time by Liso

lemris

Lemris – Jan Cajti, 1994

30. Rebríček najlepších hier bez variácie na Tetris je nezmysel. Lemris kombinuje to najlepšie z hrateľnosti Tetrisu s ďalšou legendárnou logickou hrou Lemmings. V Lemris “lumíci” vystupujú len v symbolickej úlohe, môžete ich blokmi tetrisu rozmačknúť a dostať bonusové body, alebo sa zľutovať a sťažiť si tak hru. Geniálna myšlienka. Vznikol aj druhý diel, nakoľko veľa úradníkov sa sťažovalo že Lemris nefunguje pod Windows…  Hru nájdete na mojom druhom projekte o 100kB hrách.

wacky-wheels

Wacky Wheels – Beavis-Soft, 1994

29. Závodná hra s roztomilými zvieratkami, ktoré po sebe strieľajú ježkov, ktorí sa povaľujú na dráhe a vykonávajú rôzne denné záležitosti, ako sedenie na toalete? Skvelá hra dvoch hráčov so zákerným čertom, no nezbožňuj ju. Hra sa dá stále zakúpiť, napr. na GOGu. Hru som prešiel skrz naskrz.

dave-2

Dangerous Dave in the Haunted Mansion – id Software, Inc., 1991

28. Geniálna arkáda od tvorcov Dooma, ktorý sa ale do môjho rebríčka nedostal. Hlavná postava, Dave sa snaží zachrániť svojho brata, ktorý sa stratil v strašidelnom dome. Béčková zápletka, ale výborná a ťažká hra. Niekedy som nechal schválne Dejva zomrieť, aby som videl inimáciu, ktorá znázorňovala jeho koniec. Najďalej som sa dostal do 5 úrovne, k bossovi, ale ten bol vždy nad moje sily. Hru nájdete na GOGu.

dyna

Dyna Blaster (Bomberman) – Hudson Soft Company Ltd., 1990

27. V dobe bez poriadneho internetu fičal multiplayer hlavne ako tlačenica pri jednom počítači. Dyna, aj keď mala príbehovú kampaň, bola via o tom, ako zabombovať svojho súpera v rohu mapy. Hru si môžete stiahnuť zo stránok oldgames.sk. Hru sa mi podarilo prejsť a nie raz :).

faceoff

FaceOff! – MindSpan Technologies Corp., 1987

26. Aj hokejové simulácie nejako začínali, FaceOff! je jedna z tých mimoriadne vydarených. Bitky, kde porazený ide na trestnú lavicu, skvelá strelecká obrazovka. Podarilo sa mi dokonca vyhrať so svojim tímov aj pohár, bol som odmenený jedným-jediným obrázkom, ako ho hráči držia nad hlavami. Uprednostňoval som hru traja proti trom, inak bola hracia plocha veľmi neprehľadná.

Command & Conquer: Generals

Command & Conquer: Generals – EA Pacific, 2003

25. Inšpirácia Warcraftom 3? Možno, no pre mňa jedna z najvydarenejších častí C&C série, ktorá bola rokmi horšia a horšia. Pre Generals ma držali hlavne modifikácie, ktoré pridávali do hry nové jednotky, budovy, grafiku atď.

stunts

Stunts – Distinctive Software, Inc., 1990

24. Kaskadérska legenda. Tvorba zákerných tratí so skokanskými mostíkmi, kde hneď po dlhom skoku, bola prudká zákruta vpravo, nebolo nič výnimočné. Našlo sa samozrejme aj veľa rozumných tratí, určených napr. pre formulu, alebo Jeep. Dá sa povedať že v hre o nič vážne nešlo, nemala žiadnu kampaň, alebo turnaj. Na tratiach ste mohli závodiť s počítačom, ktorému ste mohli vybrať auto. Hra je populárna ešte aj v dnešnej dobe, dokonca sú k dispozícii aj nové modely áut, nájdete ich na stránke Zak Stunts.

Serf City: Life is Feudal

Serf City: Life is Feudal – Blue Byte Software GmbH & Co. KG, 1993

23. Geniálna budovateľská stratégia na dlhé hodiny, dni, týždne. Kto mal šťastie mohol prepnúť na SVGA módy hry. Kto mal k dispozícii dve myši, mohol hrať hot-seat za jedným PC. Druhý rovnako dobrý diel, dostal k desiatemu výročiu podarený remake. No dvojku som si dovoliť nemohol, nakoľko môj pc vtedy disponoval iba VGA adaptérom a to nehovorím o procesore 386.

Warcraft III: The Frozen Throne

Warcraft III: The Frozen Throne – Blizzard Entertainment Inc., 2003

22. Legendárna stratégia od Blizzardu. Dvojka ma veľmi enbavila, respektíve som ju nemal na čom v tej dobe hrať, rovnakým oblúkom ma obišiel aj Starcraft. Skvelá príbehová kampaň, rozdielne frakcie, 3D grafika a Arthas!

grimrock-2

Legend of Grimrock II – Almost Human Ltd., 2014

21. Dungeon zo starej školy, ale v novej grafike. Prvý diel príjemne prekvapil a druhý dotiahol hru k dokonalosti. Dvojku som prešiel, ale využil som ten ľahší koniec, nakoľko v záverečnej fáze ťažšieho konca sa môj notebook na ktorom som hru hral začal prehrievaním  vypínať. Mám ho na svojom to-do liste na repete. Zoženiete na GOGu.

Quest for Glory I: So You Want To Be A Hero

Quest for Glory I: So You Want To Be A Hero – Sierra On-Line, Inc., 1992

20. Veľmi som neveril, že advetúry vedia byť aj zábavné, až som nehral a nedohral Quest for Glory I zo SCORE CD, kde bola hra zdarma. QFG I ale nie je úplne čistá adventúra, obsahuje aj RPG prvky, kde sa hrdinovi vylepšujú schopnosti, úlohy sa dajú vyriešiť rôznymi spôsobmi a sú tu hlavne podarené boje.

Need for Speed: Underground 2

Need for Speed: Underground 2 – Electronic Arts Black Box, 2004

19. Závodné hry ma nikde veľmi nebrali, ale aj ako v prípade Stunts, ani Underground nebola klasická závodná hra. Možnosť vylepšovania a tunningovania auta mi veľmi učarovala. Hru som ale nikdy nedotiahol do úplného konca.

lands-of-lore

Lands of Lore: The Throne of Chaos – Westwood Studios, Inc., 1993

18. Nádhernou grafikou, hrateľnosťou, no proste všetkým sa prezentoval prvý diel Lands of Lore. Hru som nikdy nedotiahol do konca, na 386ke sa mi ju podarilo spustiť, len keď som mal pripojenú CD Romku, čo teda nebolo často. Veľmi sa mi páčilo, že od začiatku napr. nemali hrdinovia k dispozícii kompas, alebo lampu, ktoré najprv museli nájsť a až potom ju mohli používať a v lampe dochádzal olej! Nájdete na GOGu. Druhý diel sa vydal érou digitalizovaných postáv a tretí dopadol ešte horšie.

Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon

Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon – Westwood Associates, 1991

17. Najlepší diel trilógie, ktorý sa mi tiež nepodarilo dokončiť. Rozohral som ho snáď 100x. Dokonca na draka na obrázku som nikdy nenarazil, strašné, no aj tak mi hra zostala v pamäti a na disku pod skratkou EOB2.

Might & Magic X: Legacy

Might & Magic X: Legacy – Limbic Entertainment GmbH, 2014

16. Dungeony to je moje. Vydanie desiateho Might&Magic som si nemohol nechať ujsť. U mňa dopadlo na výbornú. Hru som prešiel aj s datadiskom, vlastne v dnešnej dobe DLC.

warcraft

WarCraft: Orcs & Humans – Blizzard Entertainment Inc., 1994

15. Tu to všetko začalo, epický/pixelový stret ľudí a orkov. Dohrané niekoľkokrát za obe strany. Hra mala ešte ťažkopádne ovládanie, kedy sa dali označiť najviac 4 jednotky, ale bola to prvá poriadna stratégia od vydania Dune 2.

Might and Magic: Clouds of Xeen

Might and Magic: Clouds of Xeen – New World Computing, Inc., 1992

14. Pre mňa jednoznačne najlepší diel celej série. Hru som prešiel 2x, ale za výdatnej pomoci návodu, ktorý sa nachádzal v starom Excalibure. Hra umožňovala aj prepojenie s piatym dielom, ktoré sa mi ale nepodarilo nikdy skúsiť. Hru nájdete taktiež na GOGu.

XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown – Firaxis Games, Inc., 2012

13. Remake geniálnej stratégie dopadol na výbornú a v dnešných dňoch už hrajem druhý diel s prozaickým názvom XCOM 2. Môžem len odporučiť v dnešných časoch sa dá hra kúpiť za dolár cez rôzne bundle.

wolfenstein-3d

Wolfenstein 3D – id Software, Inc., 1992

12. Zakazovaná, ale pritom ju všetci chceli. Wolf 3D. Stačilo si zahrať shareware verziu. Pradedko akčných 3D streľačiek. B.J. by bol na seba hrdý. Hra sa dočkala aj datadisku, ale ten priniesol len nové úrovne a inú farbu zbraní. Na stiahnutie na GOGu.

Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars – New World Computing, Inc., 1996

11. Druhý diel vylepšil úplne všetko čo chýbalo v diely prvom a všetci potom čakali na diel tretí. Perfektné rozprávkové fantasy, geniálna ťahová stratégia.

One Must Fall 2097

One Must Fall 2097 – Diversions Entertainment, 1994

10. Jeden musí spadnúť, aj spadol a zostalo po ňom kopu kovového šrotu. OMF veľmi zapadla, popri krvavom Mortal Kombate, čo je obrovská škoda. Vylepšovanie robota, vylepšovanie jeho pilota, farbenie robotov podľa nálady, turnaje. Hra sa dočkala aj pokračovanie, nie veľmi úspešného, dokončil som ju hneď niekoľkokrát. Top roboti sú určite Katana, Jaguar. Hra ja na webe ako freeware.

simfarm

Sim Farm – Leaping Lizard Software, Inc., 1993

9. Perfektný simulátor farmárčenia. Doteraz som ale nepochopil, ako sa ovláda lietadlo na postrekovanie úrody. Skvelé a to ani nehovorím, že hlavná postava v podobe farmára vyzerá ako masový vrah s úsmevom. Dobre ohraďte prasatá, lebo Vám požerú úrodu. Najlepšie je pestovať jahody.

X-COM: UFO Defense

X-COM: UFO Defense – Mythos Games Ltd., 1994

8. Komplexná stratégia o ochrane Zeme pred útokom z vesmíru. Skvelá bojová časť, ktorá už ku konci hry bola trochu otravná. Hru som dohral skoro do konca, dostal som sa na Mars, kde bola základňa ufóncov, ale tým to končilo. Bolo to v dobách, keď sa na disketách prenášalo neskutočne veľa vírusov a ja som mal veľakrát PC v oprave.

Ishar 2: Messengers of Doom

Ishar 2: Messengers of Doom – Simlarils, 1993

7. Druhý diel Isharu, je ten bez pochýb najlepší. Zubaran sa vydáva so svojou partou zachrániť svet/princeznú/draka, v tej dobe som nemal šajnu o tom čo robím a najlepším priateľom mi bol Kútik zúfalcov v SCORE, kde sem-tam boli dobré rady ako pokračovať ďalej. V hre som sa dostal až na posledný ostrov. Celú trilógiu nájdete na GOGu.

Command & Conquer: Tiberian Dawn

Command & Conquer: Tiberian Dawn – Westwood Studios, Inc., 1995

6. Hrateľnosť a prvky tejto hry prebralo po vydaní asi milión ďalších real-time stratégií. C&C bol skvelý aj s jeho animovanými-filmovými sekvenciami. Rovnako sa tu objavuje aj legendárna postava Kane z bratstva NODu.

witcher-3

The Witcher 3: Wild Hunt – CD Projekt RED Sp. z o.o., 2015

5. Zaklínač ma uchvátil, jeden z dôvodov prečo som si kúpil aj kompletne nové PC. Nádherná grafika, príbeh, Ciri, Yennefer, Triss… zaujímavé questy, vydarený datadisk a nemôžem nespomenúť aj vydarenú kartovú hru Gwent. Teraz čakám na datadisk Blood and Wine. Nájdete na GOGu.

master-og-magic

Master of Magic – SimTex, Inc., 1994

4. Skoro dokonalá stratégia z fantasy sveta. Hrdinovia, monštrá, stavba miest, vytváranie nových, super boje. Mix Civilization a Heroes of Might and Magic. Veľká škoda, že hra nemá žiadnu kampaň, len generovanie náhodných máp.

Dungeon Master II: The Legend of Skullkeep

Dungeon Master II: The Legend of Skullkeep – FTL Games, 1993

3. Dungeon Master 2 je môj top dungeon, mali sme ich tu už niekoľko, ale DM 2 je ich kráľ. Nádherné animácie protivníkov, kupec ktorý svami obchoduje pomocou gest a jeho strážca. Škoda že hra bola taká krátka.

Dune II: The Building of a Dynasty

Dune II: The Building of a Dynasty – Westwood Studios, Inc., 1992

2. Duna 2, považovaná za matku všetkých real-time stratégií. Jasná vec že hej, rody Atreides, Harkonnen a Ordos sa stretávajú na púštnej planéte aby si ju podrobili a získali kontrolu nad celým vesmírom. Nemôžeme zabudnú na ikonu tejto hry, piesočného červa, ktorý si len tak pojedal jednotky, väčšinou vaše. A sonický tank. Prejdené, ale iba za rod Atreides.

Gothic II: Night of the Raven

Gothic II: Night of the Raven – Piranha Bytes, 2003

1. Ak by som nepoznal Heroes 3, pravdepodobne by ste si tento článok čítali na fanstránke Gothic. Skvelá rozľahlá hra pri ktorej mi v pamäti ešte niekoľko rokov po dohraní zostali miesta a bez problémov by som sa v hre vedel orientovať aj teraz. Tretí diel bol trochu slabší, štvorku ani neberiem že existuje a jednotka bola začiatok niečoho veľkého. K hre som sa dostal len náhodne, ako free hra v SCORE, alebo to bol Level?

Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death

Heroes of Might and Magic III: Armageddon’s Blade – New World Computing, Inc., 1999

0. Vlastne je hier 31 🙂 Heroes of Might and Magic III kraľuje. Nemá zmysel písať, aká je hra úžasná, nakoľko sa jej venuje celá táto stránka a už viac ako 15 rokov od vydania vychádzajú rôzne modifikácia, fanúšikovia tvoria nové mapy, dokonca sme sa dočkali aj slabšej HD verzie základnej hry.

Tieto hry ašpirujú do Top 40, ak sa niečoho takého tento web dožije:

  • XCOM 2
  • Heroes 7
  • Fallout 4
  • King’s Bounty: Crossworlds
my-games-collection

Moja kolekcia hier, ešte ich je tam dostatok, ktoré čakajú na zaradenie do TOP 40.

17 Comments

  1. sovi

    pekný výber, mne tam osobne chýba skyrim a Knights & Merchants, čo ma takto rýchlo napadne 🙂 a z tvojich menovaných som hral asi len polovicu, možno niečo vyše polovice 😛

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

      Skyrim som nikdy nehral a K&M je super stratégia, mám ju aj na STEAMe, ale nehral som ju toľko aby sa dostala do top 30 🙂

      Reply
  2. Hexen

    K 10. výročiu bol vydaný remake Settlers II, nie prvého dielu. Po ňom to práve šlo so sériou do kytek. U mňa by určite bodovali, čo sa týka TBS, Civlization, Panzer General a Age of Wonders.

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

      Zdar, ďakujem za opravu. Asi už starnem, nečakal som že to bude vôbec niekto čítať, už je chyba opravená. Áno, to máš pravdu, že po dvojke už to išlo so Settlers dolu vodou.

      Reply
  3. Andy

    chybaju mi tam brany skeldalu, stronghold, diablo 2, rollecoaster a transport tycoon 🙂

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

      Skeldal som hral, ale máličko. DIablo 2 a TT ma úplne obišli, aj keď Diablo 1 som prešiel celé, to sa možno dostane o desať rokov do Top 40. Stronghold je dobrý, ale strávil som v ňom málo hodín.

      Reply
    2. Nostredemus

      Transport Tycoon je legenda, tak se dockala perfektni inovace. Zrovna ji parim. Open Transport Tycoon Deluxe. Momentalne od ledna k dispozici verze 1.5.3

      Krome 32bitove grafiky,ktera me osobne se moc nelibi OTTD prinasi i mody, v kterych se prepravni retezce strasne rozsirili a hra jde podle videii hrat i 800-1000 let ingame casu. Pak vas samozrejme cas pohlti a vy zbrankrotujete,protoze vsechny stroje uz budou zastarale.
      OTTD take prinasi cooperativni multiplayer az pro 20 hracu na mapach
      12 000 x 12 000 poli. Ovsem na to jsou potreba extremne silna PC,protoze tech vypoctu je na te mape strasne moc

      Reply
  4. Nostredemus

    Vyber peknej souhlasim, jen nesouhlasim s Wolf3D

    Tento zakladni stavebni kamen vsech 3Decek se dockal vynikajiciho zpracovani pod nazvem Return to Wolfstein Castle

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

      Ja som samozrejme mal na mysli datadisk Spear of Destiny. Return to Castle Wolfenstein mi ušlo, nikdy som sa k tej hre nedostal a všeobecne 3D žáner akčných hier nepatril medzi moje obľúbené.

      Reply
  5. Sledge

    Pěkný výběr! Snad jen Wacky Wheels mě tam trochu dráždí. Je to sice docela zábavná hra a po technické stránce solidní výkon, ale v porovnání s originálem, tedy Mario Kart, zoufale bledne. Zvlášť nízký framerate mi strašně vadí 🙂

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

      Vidíš a ja som si myslel že WW bola originálna hra… Mario Kart som nikdy nehral a preto ani nemôžem porovnávať. Na 386 som bol zvyknutý na všeličo, aj nízky framerate, sekanie, dlhé nahrávanie atď. 😀

      Reply
  6. mazar1234

    Len taký maličký detail, na obrázku EOB 2 nie je drak anýbrž Bazilisk.
    BTW to si sa moc ďaleko nedostal.

    Za mňa tam chýba predovšetkým Ultima Underworld.

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

      Presne. Hru som rozohoral tak strašne veľakrát, že to ani nespočítam. Ostuda. Posledné čo si pamätám sú tieto kostričky:

      Reply
  7. Luki

    Mám rád tyhle články, i když si říkám, k čemu to vlastně je ? Jsou to v podstatě jenom seznamy oblíbených her různých lidí. Ale na druhou stranu, často evokují příjemné pocity a vyzývají k diskuzi. Jo, to bude asi ten důvod, proč je mám rád 🙂

    Docela dost her, co jsi zmiňoval neznám nebo jsem je nehrál. Ale něco jsou opravdu skvosty:). Třeba takový Dyna blaster. Jó, tu kampaň si pamatuju, hodně zábavná a “DYNAmická” hra. Já už později hrál Atomic Bomberman, ale to proto, že to bylo pro dva hráče a mělo to lepší hratelnost. Ale zase tam chyběl ten příběh.

    Velká pochvala za Stunts – ta hra je opravdu výborná, i když grafická stránka odpovídá době a hodně lidí odradí. Mnoho let však tato hra neměla konkurenci, co se týče nápadu. V současné době ji podle mě zastupuje TrackMania, která je podle mého názoru velmi povedená a zábavná. Různé typy map, kaskadérské kousky, celosvětové srovnávání s jinými hráči. Určitě důstojný nástupce :).

    K tomu odkazu u Serf City – sice tohle neznám, ale Settlers 2 – 10th anniversary není remakem této hry, ale původního Settlers 2. Tato hra by určitě patřila do mého seznamu “top twenty” :). Moc mě bavila. Ten vývoj, grafika, pomalý strategický postup, který byl úžasný a člověk měl radost, že se mu po dvou hodinách podařil nějaký husarský kousek, kterým převezl soupeře…Byla to krása. Když jsem pak narazil na remake 10th anniversary, byl jsem z toho na větvi. Povedl se jim parádně, nedávno jsem si to zase zkusil a je to super.

    Popisuješ Might and Magic X – bohužel, já se k němu vůbec nedostal. Jednu dobu byla Might and Magic 6 u mě nejoblíbenější hra. Opravdu fantastické hodiny hraní. Když jsem však poté zkoušel 7 a 8, jednou dokonce 9ku, nějak mě to nechytlo. A k 10. dílu jsem se pak nedostal, možná bych mohl zkusit :).

    Taky souhlasím s Warcraft 1, ale nebál bych se ani 2ky – mě osobně bavila ještě více než 3 díl (ten obyčejný bez datadisků, dále jsem k Warcraft nečuchnul a WOW mě minulo zcela).

    Určitě souhlasím i s Wolfenstein a taky s Heroes 2. Kdyby nevydali 3ku, myslím, že dodnes by se hrála H2 a všechny modifikace typu WOG apod. by patřily právě tomuto titulu :).

    Určitě neopomenutelné bylo původní UFO – resp. X-COM Enemy unknown. X-COM Defense je myslím upravený, aby běžel na modernějších systémech. Nevím teď přesně jaké jsou tam rozdíly, myslím že z hratelnosti žádné. Za mě jsem nad původním X-COM strávil snad stovky hodin hraní. Hru jsem dohrál určitě více než 10x a pokaždé to byl skvělý zážitek. Expit vojáky a dělat z nich superhrdiny bylo skvělé :).

    Někdy bych rád zkusil toho zaklínače 3. Škoda že mám už tak málo času na hry a jsem rád, že si sem tam zahraju ve dvou aspoň ten H3 🙂

    Pro mě ještě bylo několik her, které zanechaly vzpomínky.

    Malé hry: Worms 2, Jazz Jackrabbit, Black Thorne, Hearth of darkness, Death rally,…

    Větší hry:
    Ageš of empires – 1,2 kdysi jsem nechápal, jak mohl 1. díl dostat jen nějakých 5/10, protože to byla nejlepší strategie své doby. Nad dvojkou jsem strávil taky stovky hodin hraní. Microsoftu se tyto kousky rozhodně povedly.

    Zmíněný tady byl už Transport Tycoon Deluxe – tohle je taky top hra, kde se člověk může vyřádit desítky a desítky hodin a pořád ho to baví.

    Zmínil jsi i nějaké adventury a já myslím, že co si zaslouží ocenění by byl (mimo jiné, protože adventur jsem hrál opravdu hodně) alespoň Broken Sword 1 a Posel smrti 1. Broken sword je znám všem, ten příběh je naprosto legendární. A Posel smrti – upřímně jsem nezažil adventuru s lepší atmosférou jako právě u této české hry. Chytla mě takovým způsobem, že mi bylo strašně smutno, když jsem ji pak dohrál. Příběh nebyl tak sofistikovaný jako např. u Broken sword, ale ta atmosféra, grafika, dialogy a ten dabing, za to si to u mě vysloužilo 10/10.

    Pro mě je ještě jedna z nejlepších her Fallout 2 – post apokalyptická řež, kde si člověk mohl dělat, co se mu chtělo. Jedinečné. Teda asi hodně lidí by se spíš zastalo jedničky, je dost podobná, ale já začal u dvojky, první díl jsem hrál až po ní a tak je jasné, že u mě vévodí dvojka.

    Ze starších her mě ještě napadla jedna, která ve mě zanechala taky krásné vzpomínky. V době rozmachu dungeonů se objevil počin Albion a ten, komu nevadí tyhle hry se starší grafikou (cca rok 95 myslím), ten se dočká nezapomenutelného herního zážitku. V podstatě takový Avatar před 20ti lety 😀 … hratelnost + příběh 10/10

    Na závěr bych ještě připsal ten Skyrim ze série Elder scroll, ten jsem ještě nedohrál, nebyl čas, ale moc se mi líbil, to prostředí a grafika – nádhera. Ze série Elder scroll bych na závěr ještě zmínil Oblivion – ten se taky moc povedl.

    Diablo jsem taky zapomněl :F juj…dvojka mě bavila více než 1ka…někdy jsem z toho měl sice trochu depky, ale ty chvíle, kdy jsem to hrál bych neměnil 🙂

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

      Tak toto je pekne obsiahli komentár, skoro ako článok :). Ja tiež neviem k čom utakéto zoznamy sú, ale baví ma ich robiť a hlavne, ako si spomínal, veľakrát je pod nimi obsiahla diskusia. Chybyčku ohľadom Serf City (Settlers 1) som už opravil.

      M&M X určite skús, oplatí sa. Hra sa im podarila, klasický štvorčekový dungeon s poriadnym retro feelingom. Ohľadom názvu UFO hier, tiež neviem ako ej to naozaj, neboli to len rozdielne názvy pre Európu a USA?

      Zaklínač 3 (aj dvojka sa mimoriadne podarila) je hra na dlho, ideálne začať počas zimy, určite stojí za vyskúšanie. Ja čakám na druhý datadisk Blood and Wine.

      AoE som nikdy poriadne nehral, hra ma veľmi nechytila, radšej C&C, alebo už spomínaný Settlers.

      S Albionom a Avatarom máš pravdu, Cameron ho určite hral 😀

      Zo série Elder Scrool som hral len Arenu a Daggerfall, ale ani v jednom sa mi veľmi nedarilo. Na 386ke sa dal spustiť len prvý diel a aj to sekal. Daggerfall som hral len cez DOSBox, ale nevedel som akú mám k dispozícii verziu a pri bugovosti tejto hry som radšej nepokúšal šťastie, aby sa mi nestalo že ju nebude možné dohrať.

      Diablo 1 je vynikajúca hra, dvojka a trojka len tak prešli okolo mňa nepovšimnuté.

      Reply
  8. Jarek

    Pánové, vy jste nikdo nehráli Spellcross – nejlepší slovenskou tahovou strategii?

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

      Hrali, ale iba chvíľu. Bohuažiaľ koncept tejto hry ma veľmi nezaujal, aj keď nepochybujem o jej kvalitách, no v rovakej dobe už sme tu mali Heroes 🙂

      Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: