Might & Magic: Showdown – všetky informácie

might_nad_magic_showdown

Netrvalo dlho a UBI Soft predstavil nový, nečakaný prírastok do série Might & Magic s názvom Showdown. Prvá zmienka sa nachádzala skrytá v hre Watch Dogs 2 a oficiálne bola hra predstavená 18. januára 2017.

O čo ide?

Showdown je takzvaná PvP aréna s miniatúrnymi figúrkami zo sveta Ashan. Pre predstavu, na malej ploche arény sa budú medzi sebou rezať postavičky zo sveta Might & Magic. Rozdelené sú už klasicky na hrdinov a jednotky. Zásadnou novinkou bude ale spôsob boja. Postavičky na hernej ploche nebudete ovládať, ale pred každou bitkou im pridelíte podmienky ako sa budú na bojisku chovať. Výnimkou je hrdina, pri ktorom môžete počas boja spúšťať jeho špeciálne schopnosti.

might_and_magic Showdown Crag Hack

Maľovanie postavičiek

Možno ešte väčším ťahákom M&M: Showdown je možnosť prispôsobiť si hrdinov a jednotky farebne, detailným farbením ich častí. Tento maľovací editor je dostupný priamo v hre, prípadne je ho možné zdarma (zatiaľ) vyskúšať cez STEAM.

Ako maľovanie postavičiek prebieha si môžete pozrieť na nasledovnom videu:

Koľko Showdown stojí?

Hra je momentálne v predbežnom prístupe za 19,99€ a bude vyžadovať stále internetové pripojenie, nakoľko väčšinu času budete tráviť bojmi s inými hráčmi. V hre je dostupná aj akási kampaň, ktorá ale skôr slúži ako tutorial, ktorý Vás naučí ako ovládať jednotky a používať hrdinov. Za úlohy ktoré splníte dostanete hernú menu za ktorú si následne môžete dokupovať nové jednotky.

Čo ma s*re?

Hlavne to, že len dva mesiace po vydaní datadisku k Heroes VII, Trial by Fire bola ukončená podpora hry. UBI soft nechal Heroes VII ešte stále plný chýb! Zrazu je tu nový projekt (na ktorom síce pracuje iný tím autorov), ktorý využíva staré modely z Heroes VI, Heroes VII a M&M X.

Čoho sa bojím?

Model hry praje systému dokupovania nových jednotiek a hrdinov za ďalšie peniaze. Toto je samozrejme len teória, ale už aj Heroes 3 HD Edition bola dojná krava pre UBI, tak prečo nepodojiť značku Might & Magic ešte viac. Showdown je len oddychovka, ktorá využíva značku Might & Magic. Silne pochybujem že bude pokračovať v príbehu z predchádzajúcich hier, prípadne či bude nejaký mať.

Showdown galéria

Might & Magic: Showdown Reveal Trailer 2017

English description

Might & Magic SHOWDOWN is a tactical PvP arena combat experience where you command a team of customisable miniature heroes and creatures to overcome your opponent by mixing strategic planning and real-time action in quick, bite-sized sessions.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: