Master of Puppets – Ride the Lightning

mop-title

Ruskí tvorcovia prichádzajú s ďalším pokračovaním Master of Puppets s pod názvom Ride the Lightning, ide teda o druhú verziu ich modifikácie. Opäť je k dispozícii veľké množstvo nových jednotiek, v niektorých hradoch sa musíte rozhodnúť ktorú jednotku danej úrovne v hrade postavíte, pretože hra dá na výber z dvoch možných a tak napríklad v hrade Inferno si môžete vybrať Efreeta, alebo pekelného koňa.

Celá modifikácia je iba v ruskom jazyku, čo je teda dosť škoda, ale na druhú stranu sa dá úplne bez problémov hrať. Väčšina prvkov je rozmiestnená rovnako ako v Heroes 3 a rovanko ako v predchádzajúcej verzii, ktorá bola preložená do anglického jazyka. Tvorcovia Ride the Lightning vydávajú po cca dvoch mesiacoch aj anglickú verziu svojej modifikácie. Inštalačné súbory ju už obsahujú.

Inštalácia Ride the Lightning – anglická verzia

 1. Ride the Lightning môžete inštalovať aj na ERA II verziu, alebo iba na Heroes 3 Complete, je to jedno.
 2. Stiahneme archív master-of-puppets-rtl-eng.zip” a rozbalíme jeho obsah do zložky s hrou Heroes 3.
 3. Archív po rozbalení obsahuje tieto tri inštalačné súbory: MoP v2 RtL Installer.exe, MoP v2 RtL Patch.exe a MoP v2 RtL Eng.exe.
 4. V poradí v akom som ich vypísal, tak v takom  ich treba aj nainštalovať (dvojklik na príslušný .exe súbor).
 5. Hotovo, anglická verzia hry je pripravená na hranie. Ak všetko prebehlo v poriadku v zložke bude spúšťací súbor MoP.exe s ktorým sa hra odteraz spúšťa.
Download
Master of Puppets – Ride the Lightning
Master of Puppets – Seek & Destroy

English description

Master of Puppets is a modification for Heroes WoG.  Even though the mod uses WoG as a platform, I think it has more in common with SoD rather than WoG. Most of wog options are permanently disabled and only a few features left as optional (such as stack experience, commanders, etc). However, the first version – Seek & Destroy – is definitely not a conservative modification. The goal was to make games with AI more interesting and more difficult. And I believe that the authors have gained their object.

3 Comments

 1. HROSIIIK

  Zdarec, chci se zeptat když mam nainstalovanou Ultimate Edici kterou vytvořil legendární Liso1 můžu na ní nainstalovat tuhle verzi MoP ?

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Tak legendárny 😀 Pekne, to mi ešte nenapísal nikto 😀

   Môžeš to skúsiť, ale myslím že to fungovať nebude. Podľa všetkého by prišlo k chybám medzi skriptami a hra by padala. MoP ani nepotrebuje na inštaláciu ERA II. Skús a daj vedieť 🙂

   Reply
   1. HROSIIIK

    Zkusil jsem, opravdu to nešlo :/ odinstaloval jsem tedy ERU a zkusil to 🙂 je to velice povedené jen kdyby tam bylo víc map.. 😀 no nic vracím se k Ultimate Edici 😀 (PS: legen- (počkej si) dární :D)

    Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: