Heroes 7 Alternative Creatures Mod (AC Mod)

heroes7-ac-mod-title

AC Mod (Alternative Creatures mod) je neoficiálna globálna modifikácia Heroes 7. Jej cieľom je priradiť ku každej frakcii dve neutrálne jednotky, ktoré bude možné v mestách naverbovať do hrdinovej armády.

Alternatívne jednotky nemajú vylepšenú verziu (okrem Griffina), ale v konečnom dôsledku sú silnejšie ako nevylepšené verzie a niekedy silnejšie ako vylepšené verzie základných jednotiek. Výberom alternatívnych jednotiek získate pre svoju armádu ich špeciálne vlastnosti, ale ich obydlia sú väčšinou drahšie.

Download
Alternative Creatures mod (AC mod)

Alternative Creatures mod Galéria

Haven

PIC_creature_haven_direwolfPIC_creature_neutral_griffinPIC_creature_haven_cavalierAlternative Creatures Mod Light Elemental
Dire WolfGriffinCavalier Light Elemental

Griffini spôsobujú menšie škody, ako vlci, ale sú rýchlejší a dokážu lietať, čo im dáva taktickú výhodu, zvlášť pri obliehaní hradu. Takisto majú vyšší týždenný prírastok.

Elementáli svetla sú lepší ako jazdci v skoro každom aspekte, ale rovnako je vyššia aj suma a suroviny, ktoré na nich potrebujete.

Academy

academy_golemAlternative Creatures Mod Neutral Shantiri Golemacademy_rakshasaalternative creatures
Golem Shantiri Golem Rakshasa Air Elemental

Shantiri Golm je iná verzia pieskovcového golema. Má menšiu obranu a spôsobuje aj menej zranení, ale majú vyšší útok, väčšiu iniciatívu, extra špeciálne schopnosti a vyšší prírastok.

Air Elemental je taktická možnosť pre frakciu Academy. Chýba im síce Rakshasova vlastnosť, bez oplácania, ale miesto toho má vysokú iniciatívu a ďaleký dosah pohybu, čo mu umožňuje začítať ako prvému a rovnako aj hrdina môže ako prvý kúzliť. Po útoku sa dokáže vrátiť na pôvodnú pozíciu.

Necropolis

necropolis_lamasuneutral_juggernautAlternative Creatures Modneutral_lilim
Lamasu Juggernaut Vampire Lilim

Juggernaut je útočnou alternatívou k jednotke Lamasu. Vďaka ich “nabíjacej” vlastnosti spôsobia viac zranení, sú rýchlejší a majú väčší prírastok, ale majú aj menšiu obranu a menej životov.

Štatistiky jednotky Lilim sú niečo medzi Vampires a Vampires Lords. Teoreticky spôsobia menej zranení, ale útočia na diaľku a spôsobia zranenia v oblasti 3×3. V modifikácii sa zmenili trochu štatistiky jednotky Lilim a to spôsobené zranenia z 12-15 na 15-22 a zvýšila sa nákupná cena z 1280 na 1700 zlatých.

Stronghold

stronghold_centaurAlternative Creatures Mod neutral_mermaidstronghold_basiliskriderneutral_efreet
Centaur Mermaid Basilisk Rider Efreet

Mermaids sú defenzívnou možnosťou pre Stronghold. Majú slabší útok a spôsobujú o trochu menšie zranenia ako Centaur Marauders, ale majú vyššiu obranu a viac životov. Taktiež ich útok spôsobuje zranenia v oblasti 3×3.

Efreeti spôsobujú menšie zranenia, ako Basilisk Lancers, ale kompenzujú ich vyšším útokom a životmi. Sú tiež rýchlejší a môžu lietať, čo z nich robí výborné jednotky počas obliehania.

Sylvan

sylvan_bladedancerneutral_whitetigersylvan_moondoeneutral_earthelemental
Blade Dancer White Tiger Moon Doe Earth Elemental

White Tiger ma štatistiky niekde medzi Blade Dancers a Blade Masters. Spôsobuje ale väčšie škody a dokáže zájsť na bojisku ďalej, ale aj jeho cena je vyššia.

Earth Elemental je výborná obranná jednotka na schytávanie úderov. Má oveľa nižšiu iniciatívu, pohyb a útok, ale na druhú stranu spôsobuje vyššie poškodenia, má vysokú obranu a strašne veľa životov. Je cena je ale tiež dosť vysoká a na naverbovanie treba aj tieňovú oceľ. V modifikácii je upravený počet životov z 230 na 200.

Dungeon

Alternative Creatures Modalternative creaturesdungeon_minotaurneutral_darknesselemental
Assassin Shadow Panther Minotaur Darkness Elemental

12 Shadow Panthers spôsobí skoro rovnakú škodu a 20 Shades a je lepší skoro vo všetkých štatistikách.

Darkness Elemental je veľmi podobná jednotky ako Minotaur Guard, ich útok, obrana, zranenia, životy, schopnosť bez odplácania sú rovnaké. Rozdiel je v tom, že elementálovi chýba vlastnosť preventívneho úderu, ale na druhú stranu môže lietať a je rýchlejší a na jeho naverbovanie treba okrem zlata aj suroviny.

English description – Alternative Cretures mod

AC Mod (Alternative Creatures Mod) is an unofficial and global (map independent) gameplay mod for Heroes VII. Its goal is to align each faction with two more alternative creatures, which until now were neutral, and allow them to be recruitable in towns.
Alternative creatures have no upgrades (with the exception of Griffins), but in general they are stronger than unupgraded standard creatures of their factions and sometimes they are even stronger than the upgraded ones. In exchange for them “being better”, their special abilities and/or higher growth, their dwellings are often more expensive. More info: www.heroes7.acidcave.net/ac_mod_eng.html

2 Comments

 1. Antalyan

  Mod má novou verzi s mnoho vylepšeními (www.heroes7.acidcave.net/ac_mod_eng.html)

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Áno, už som ho našiel na HC fóre. Mám ho aj stiahnutý a nahraný na webe, len musím k nemu v priebehu týždňa napísať článok 🙂

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: