Ubisoft v tichosti pohřbil Heroes of Might and Magic III HD pro tablety

hd_edition_necropolis

Jsou to asi 3 roky, co Ubisoft s velkou parádou oznámil příchod Heroes of Might and Magic 3 HD Edition. Tato edice obsahovala sice jen základní hru (známou také jako Restoration of Erathia), ale Ubisoft tehdy zapracoval na překreslení všech prvků hry a přivedl tuto modlu všech hráčů tahových strategií do nového tisíciletí. A to vše na platformách Steam, Android a iOS.

hd_edition_units

Hře tehdy chyběly oba datadisky Armagedon’s Blade a The Shadow of Death, ale to Ubisoft tehdy zdůvodňoval tím, že k datadiskům již neexistují zdrojové soubory a vytvářet je odznova by bylo daleko nákladnější než “jen” vylepšit existující hru do HD. I přes absenci datadisků se ale zdálo, že v Ubisoftu chtějí této klasice vzdát hold a přivést ji na moderní zařízení. Heroes of Might and Magic 3 HD tehdy totiž vyšlo kromě Steam platformy i na tablety, pro které vznikla speciální verze hry s dotykovým ovládáním.

https://www.youtube.com/watch?v=wNglbpeXYkM

Každopádně dnes si už ale na svůj iPad tuhle klasiku nenainstalujete. V českém App Store není a bohužel se mi nepodařilo najít ji ani v některém ze zahraničních storů. Podle všeho to tedy vypadá, že ona, před pár lety s velkou slávou uvedená iOS hra, se dnes už na iOS zařízení nainstalovat nedá. Na oficiálních stránkách hry ale informace o podpoře iOS a Android stále zůstává.

Trochu mi to nedalo a říkal jsem si, že jako poslední šanci zkusím kontaktovat přímo podporu Ubisoftu a zjistit, kde je problém. Kontaktoval jsem je přes oficiální podporu a říkal jsem si, že se odpovědi dočkám až tak za měsíc a tou dobou mi to bude dávno jedno.

Odpověď od podpory na sebe ale překvapivě nenechala dlouho čekat a já po pár dnech dostal email s následujícím vyjádřením.

Je mi líto, že máte problém se stažením hry Heroes of Might & Magic III — HD Edition. Bohužel, tuto hru z důvodů staršího data vydání již není možné stáhnout. Děkujeme za pochopení a za jakékoli způsobené problémy se omlouváme.

Podle všeho to tedy vypadá, že se budeme muset nadále spokojit pouze s hraním na stolních počítačích a noteboocích. Novým generacím tedy zůstane tento herní skvost konce minulého tisíciletí pravděpodobně i nadále na tabletech a dotykových zařízeních skryt. Nám ostatním nezbývá než na moderních strojích s většími displeji, sáhnout po ruském HD modu pro desktopovou verzi hry, který pracuje s původní hrou (i v Complete edici s oběma datadisky) a nebo si novou Ubisoft HD verzi koupit na Steamu a hrát tu.

hd_edition_screen

Nedivil bych se, kdyby celá situace okolo nemožnosti hru stáhnout souvisela se změnami v iOS a Ubisoftu by se už nevyplatilo hru předělávat pro nové verze operačního systému. I tak mi to ale přijde škoda, protože mě lákalo vzít si ji s sebou na cesty po světe například do letadla. Jak všichni dobře víme skýtala totiž stovky hodin offline zábavy, což jsou čísla o kterých si dnešní hry mohou nechat jen zdát.

Pokud to i vám přijde jako veliká škoda, budu rád, když budete článek sdílet. Třeba se nám společně podaří vyvinout na Ubisoft nějaký tlak a něco změnit.

No nic. Asi se půjdu aspoň na pár tahů vrátit do země, kde je pondělí tím nejlepším dnem v týdnu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: